• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Prijatelju na to ti pitanje ne mogu odgovoriti jer na ne jedem taj proizvod a vidiš koliko imam godina a kako se čini neću ga probati do smrti meni na oko izgleda mesnat do sada se nitko nije žalio ljudi kupovali za kuhanje neka bakica kupila 15 kg kaže da je imala 11 litara na koju forru nisam pitao.

Pozdrav!

Evo koja fotka









Pozdrav!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pa lijepo to ti je meni kako da kažem bljutavo nikad u životu nisam pojeo ,
Pozdrav!
 

EdoRi

Novi član
Tu od
26 Pro 2014
Poruka
4
Pozdrav svima! Zanima me ima li neka sorta rajčice koja je posebno pogodna za proizvodnju soka? Hvala unaprijed!
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Kako vežete vanjski paradajz,ja prošle godine sadio Lindu i jako sam zadovoljan i ukusom i urodom ali kako ju uredno povezat kad raste u grm,jedan dio sam sadio bez potpore pa plodovi dodiruju tlo i miševi ju diraju i trune a drugu sam vezao al to nije to ,ako sve obuhvatim i svežem oko kolca plodove koji su unutra teško je ubrati,možda neko radi drugačije pa može opis ili slika
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Iskreno, to mi je najljepsi hibridni paradajz koji sam jeo. Jedina mana joj je sto je niska, pa ju je jako tesko ukrotiti. Nisam je uzgajao, ali jeste moj komsija u plasteniku i vezao ju je standardno. Sad je vise ne gaji, jer ne moze nabaviti sjeme.. Izvini sto ti nista ne pomogoh, samo konstatujem. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kako vežete vanjski paradajz,ja prošle godine sadio Lindu i jako sam zadovoljan i ukusom i urodom ali kako ju uredno povezat kad raste u grm,jedan dio sam sadio bez potpore pa plodovi dodiruju tlo i miševi ju diraju i trune a drugu sam vezao al to nije to ,ako sve obuhvatim i svežem oko kolca plodove koji su unutra teško je ubrati,možda neko radi drugačije pa može opis ili slika
Sorta Linda F1, Sakata, determinantna - niska sorta, krupnih i ukusnih plodova, za vanjsku proizvodnju.Radio ju je moj susjed i ukratko ću opisati kako je on podigao i sačuvao plodove od diranja u tlo i propadanja. Prvo, posadio je na crnu foliju dva reda rajčice(u redu 50cm). Drugo, između folija položio je staru foliju i pritisnuo je zemljom u najlon vrećicama. Treće, umjesto kolaca zabio je lukove pored svake sadnice (4 sadnice u križ) i povezao je sadnicu za luk. Četvrto, lukove međusobno povezati špagom na tri-četiri mjesta i kako poma raste prebacivao je grane preko tih špaga. Evo to je to i moram priznat lijepo je to izgledalo.Slike nemam.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
svi ste se hvalili svojim paradajzima, pa ni ja nebum ostal dužan...doduše slike su iz ranije faze vegetacije...prava rozi jabučar, druga Medeno srce...

nxrewz.jpg


2i3xg5.jpg
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
mislim da sam razumio ,samo mi reci ti lukovi, od čega su

alkaten cijev od 1/2 cola - budem ih izmjeril pa ti javim dužinu
ovo su ti lukovi - samo smo ih tu postavili za pokrivanje rajčice sa agrilom do vezanja na špagu.
oa0uag.jpg
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Petula, prosto izludjujes sa svojim proizvodima.. :-D
Ja u zivotu nisam vidio takvu urednost u plasteniku i takve plastenike.
SVAKA CAST!!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nebu dobro.
Prvo mi je "gingavo" - nema sunca, je da se ja to trudim držati na relativno niskoj temperaturi - 18 stupnjeva substrat,zrak pojma nemam koliko je,ne mjerim,bitna mi je samo temperatura u zoni korijena.
Ovo će svejedno doći prerano, a ako ne osvanu neke sunčane zrake, habitus nebu kak mora biti,a ako osvanu,to bude za petnaest - dvadest dana za posaditi,a dugoročna prognoza veli da ću morati paliti termogen.

20150205_113120_zpsmhjspbd4.jpg
[/URL][/IMG]

20150205_113437_zpsefxzipm5.jpg
[/URL][/IMG]
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nije lako napraviti flance po ovakvom vremenu,ja svoje još šokiram u malim kontejnerima i ne mislim ih tak skoro pikirat...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma morala sam,počeli su se jako vuči gore, morala sam ih kod presadnje potapati.Dopunsko osvjetljenje nemam,a dupla folija na plasteniku,pa još jedna folija unutar plastenika, pa skroz oblačno vrijeme.
A imala sam neki blesav termostat nakon nicanja - imao skoro deset stupnjeva amplitudu, onda sam sa sjetila ovog iz velkog plastenika,taj odradi na tri - četiri,i sada je dobro. Ali kilavo vrijeme.....
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Vidi se po kotiledonu da su malo otišli uvis ali manje više je svima tako ova godina je loša za presadnice jako malo sunca.
Ja ću rajčicu zasijati tek za 10-ak dana i oko 10-04 ide u sadnju.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Johabice ove godine nešto ranije sjetva ili mi se čini :icon_scratch:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa je malo, zavela me dugoročna prognoza, inače bi sad tek bilo u fazi kotiledona.

Ali mi opčenito prebrzo raste, a nisam mogla spustiti temperaturu substrata jer još nisam svu papriku presadila, a ne bih htjela nju nakon presadnje odmah na 17 u korijenu, bude jebade. Dok se ne ukorijeni kak treba,pa ću onda - a onda budu došli sunčani dani,pa bu opet isto, jel....tako je to kada imam isti plastenik i za papriku i za paradajz.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Pozdrav Johabica. I ja sam imao taj problem u jednom trenutku,kad mi je riknula peć pa smo grijali nekoliko dana na termogen.Pretoplo,nema onog ljubičastog vrata korijena koji znači čvrstoču pa je teško zadržati lisnu masu koja se samo vuće u nebesa. Par slika mojih i tuđih.
 

Prilozi

  • matias na dvije grane,posijano 10.12.2014.jpg
    matias na dvije grane,posijano 10.12.2014.jpg
    54.9 KB · Pregleda: 174
  • lilos cijep, posijano10.12.2014.jpg
    lilos cijep, posijano10.12.2014.jpg
    68.4 KB · Pregleda: 166
  • podloga za relly,posijano 22.01.jpg
    podloga za relly,posijano 22.01.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 183
  • podloga za naÅ¡ matias.jpg
    podloga za naš matias.jpg
    83 KB · Pregleda: 167

Najnoviji postovi

Na vrh