• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja sadnog materijala

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Re:

Problem kod divlje trešnje je klijavost. Ne klija svaka trešnja dobro neka 1% neka 50%. Zato kad se uzima sjeme treba pisati odaklen je uzeto sjeme, takođe i odvajati od svake posebno prilikom stavljanja. Kod trešnje je to zajebancija živa.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Re:

Eh da pitam za sjemenke djanarike. Imam dvije djanarike jedna ima plodove zute a druga crvene boje. Dali one obje imaju istu klijavost sjemena bez obzira na boju ploda.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Re:

Eh da pitam za sjemenke djanarike. Imam dvije djanarike jedna ima plodove zute a druga crvene boje. Dali one obje imaju istu klijavost sjemena bez obzira na boju ploda.

Nemaju, to moraš odvajati i pisati koja je koja kako bi utvrdio kolika je klijavost.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Re:

Hvala tatko ali sam mislio daje vec neko to probao pada zna iz iskustva.

Ja sam probao dosta različitih i svaka je priča za sebe. Nema veze što je iste boje, ne mora značiti da su iste, uglavnom su slične po izgledu ploda. Imaj na umu da su to sve uglavnom samonikli sijanci i sami tim su skoro svi različiti po raznim osobinama sa manje ili više odstupanja.
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Re:

Zhvaljujem tatko sada mije mnogo jasnije. znaci sve se svodi na vodjenje evidencije da bi se doslo do pravog rezultata.
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Re:

Evo da opet pitam u vezi djanarike. Sakupio sam nesto plodova ali je ziva muka vadit kospice iz njih imali neko da napise kako je to najlakse uraditi hvala
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Re:

Ove godine mi je kruška tepka rodila kao nikada. E sada, prošle godine sam stratificirao oko 50-ak sjemenki u frižideru i dobio sam sve skupa četiri mlada "divljaka". Kako poboljšati postotak.
S jabukom nemam problema, ali kruška mi je problem.
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Da pitam iskusne sakupio sam nesto sjemenki dzanarike i divlje tresnje. Posto jedni preporucuju stratifikovanje a drugi opet kazu da siju u jesen.Mene intereuje jesenja sjetva dali je moguca i kako i kada se to radi hvala
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
ja sam malo za sebe radio sa povaljenicama u 7-8-9 mj povalim one tanke koji potjeraju ili iz korjena ili sa stabla i u prolječe imaju more žila a sa hormonom rasta to koristim kod uzgoja raznih vrsta tuya i čempresa

Ja bi nešto pitao,ako se nećete ljutiti.Kada se naprave te povaljenice,moraju li se one tretirati sa hormonom rasta prije zatrpavanja u zemlju ili?
Važi li to sve isto i za napraviti sadnice od loze ?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bok heroji,evo imam kostice goricne (vinogradarske) BRESKVE,tak je mi zovemo.Danas ih htela skvo posaditi v lonceke no ja je odvratil od toga.
Negdi mi se cini da bi prvo morale prezimiti,kaj vi mislite,vase iskustvo te dok smo pri te temi kak bi to islo s kosticom oraha.
Lepo vas pozdravljam.:icon_wink:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ima li netko iskustva s ovim ?
 

Prilozi

  • DSC_0138.jpg
    DSC_0138.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 96

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Sjećam se da je bobostar spominjao takve nasade jabuke u Kanadi, beru ih kombajnom. Inače mi se čini previše ploda za lisnu masu, vjerojatno su plodovi sitni, cijenu sadnica neću komentirat.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Fala sine na savetu,no mene zanima sa kosticama,na koji nacin.:icon_pidu:

Pročitaj unazat temu ima pisano je ako se stratifikuje sjeme. Sad je kasno. To se obavlja u jesen.
 

zdrave

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
80
Molio bih iskusne za savjet.
Nabrao sam plodove trnjine, pa ako ima netko dobru ideju kako očistiti koštice na najjednostavniji način.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Ne znam koliko imaš ako nije neka količina najjednostavnije ti je prvo ih dobro izgnječi (naravno moraju biti mekane i zrele). Sačekaj 1-2 sata da sve još malo omekša. Stavi u neko sito i isperi dobro vodom sve. Zatim vrati u kantu da se kožice dignu, košpe padnu na dno. Polako prospi da ostanu košpe. Zatim ako imaš malo ubaci u plastičnu flašu sa šakom pijeska i dospi do pola vodom. Mućkaj dok košpice skroz ne budu čiste. Kad spadne svo meso još jednom-dvaput isperi u situ i to je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh