• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Promjena karika ili ne

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Na sta mislis ovo za miljenka,ne steze se na toliko,ili je skup s dijelovima.Ma trazio sam servisni prirucnik za njega na netu bas za te momente stezanja al nigdje naci.Na koliko ti prakticiras stegnuti glavu na njemu.Ko zna taj traktor i sta je radio u svom vijeku,moze vjerovat,ima u selu jedan 558,na cca 27 tisuca radio generalku prvu.Dok pogledaj druge imt predju 6,7 tisuca i gotvi su...takve stvari se vise ne rade,ta dva traktora po kvaliteti su najbolji istocni traktori,po meni jedini koji se mogu parirati sa nekim zapadnim po brojem napravljenih rs
E sad ga jebi 27 000 radnih sati IMT 558 :shock:?
Te vure nebi složil niti da je pred AS-om delal, a ne u polju.

Pitaj sutra miljca,pa mi reci, a ja ti poražim točne podatke koje mi je dal rumunj (dok je još bil tu :()
 
V

vranac

Guest
Ok,necemo vise o rs,ajd ak nadjes vremena pa puknes podatke o stezanju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ok,necemo vise o rs,ajd ak nadjes vremena pa puknes podatke o stezanju.
Dogovoreno, ali mi prvo rečeš koje ti je miljenko dal.
 
V

vranac

Guest
Ajd probaj pogledat do podne,jer idem ujutro na ciscenje bloka,oprao sam veceras klipove i klipnjace ujutro ih sastavim i ide gore.Danas sam rijesio glavu kod kanazira,sad drzi odlicno,dva ventila bili svinjeni a nove uzeo!!!! Pikse klipnjace sve tri promjenio i uzeo sve tri bolcne klipa nove.Lezajevi odlicni tak da njih nebudem mijenjao,na piksama u bloku cu skinuti samo gornji sloj da mi se ne ostete karike kad ih stavim unutra,a sto se tice rucnog honovanja piksi,to necu raditi sastavit cu ovako jer se jos vide tragovi na bloku osmice pa mislim da bi to trebalo biti dovoljno,jer u prostu ruku nemam povjerenja za takvu stvar.Idealno bi bilo skinuti blok i dat ga strojno honovat ali to necu sada raditi.Sta ti kazes.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ajd probaj pogledat do podne,jer idem ujutro na ciscenje bloka,oprao sam veceras klipove i klipnjace ujutro ih sastavim i ide gore.Danas sam rijesio glavu kod kanazira,sad drzi odlicno,dva ventila bili svinjeni a nove uzeo!!!! Pikse klipnjace sve tri promjenio i uzeo sve tri bolcne klipa nove.Lezajevi odlicni tak da njih nebudem mijenjao,na piksama u bloku cu skinuti samo gornji sloj da mi se ne ostete karike kad ih stavim unutra,a sto se tice rucnog honovanja piksi,to necu raditi sastavit cu ovako jer se jos vide tragovi na bloku osmice pa mislim da bi to trebalo biti dovoljno,jer u prostu ruku nemam povjerenja za takvu stvar.Idealno bi bilo skinuti blok i dat ga strojno honovat ali to necu sada raditi.Sta ti kazes.
Budem ujutro, čim rješim neke obaveze koje još imam.
Nekak mi to i jedno i drugo izgleda za koju kilu preveč, ali nisam baš 100% siguran :scratch
Pazi da ne prebrusiš blok jer time povečavaš kompresioni prostor.
Kolko ima nova karika lufta kad ju metneš u cilindar prije ajnzeca?
Kolko ima lufta u utoru u klipu kad je na klipu?
 
V

vranac

Guest
Tu cu sutra pogledat,nisam ih stavio gore danas,samo sam oprao,isto sam imao malo guzvu.Pa i meni se cini malo puno,inace ja sam mislio glavu na 11 klipnjace na 10 inace da mi nije rekao tak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Tu cu sutra pogledat,nisam ih stavio gore danas,samo sam oprao,isto sam imao malo guzvu.Pa i meni se cini malo puno,inace ja sam mislio glavu na 11 klipnjace na 10 inace da mi nije rekao tak
Glava bi več tak mogla prejti, ali klipnjače još možda kilu do dve dole. Bar po mojem, al sutra bum pogledal pa ti javim točno.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
vranac daj reci koji je motor uplitanju i koja je godina,
pa da pogledam dali ima AutoData koji podatak.

Ako je motor 3 cilindričan, zapremine 2,7L podaci u AutoDati su sljedeći:

prvo stezanje: 60-80 Nm
drugo stezanje: 114-126 Nm
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Glava 13 kila,klipnjace 11 kila,a kod tebe
Reko rumun.
glava 12
leteči 12
Meni to još uvjek izgleda puno, a naročito za glavu jer tam je ipak jedno 15-tak šarafa :scratch
Mada gledam na auto dati, a i ona veli glava 13, a leteči 11 tak da je to sve tu negde pa samo steži.
 
V

vranac

Guest
E daj mi reci,isao sam mjeriti danas digitalnim sublerom dubinu venrila,i usisni mi se ne poklapaju,kakav ce to imati utjecaj,ocito da mi je i to sfusario,sad drze ali nije ista dubina.Znas li mozda podatak koliko treba biti dubina usisnih i ispusnih ventila za njega na glavi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
E daj mi reci,isao sam mjeriti danas digitalnim sublerom dubinu venrila,i usisni mi se ne poklapaju,kakav ce to imati utjecaj,ocito da mi je i to sfusario,sad drze ali nije ista dubina.Znas li mozda podatak koliko treba biti dubina usisnih i ispusnih ventila za njega na glavi.
Misliš zato kaj je digitalni šubler da je bolji?
Takve stvari se rade sa dubinomjerom, a ne sa šublerom.
Kolko ti ih je duboko složil, tj kolko si zmjeril?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
vranac daj reci koji je motor uplitanju i koja je godina,
pa da pogledam dali ima AutoData koji podatak.

Ako je motor 3 cilindričan, zapremine 2,7L podaci u AutoDati su sljedeći:

prvo stezanje: 60-80 Nm
drugo stezanje: 114-126 Nm


Željko, riječ je o motoru:
FIAT tip 8035.01.308. Taj tip je na Štoreu.
borung x hod 95 x 110, 3 cilindra, 2340 ccm
2200/2400rpm 42/45ks.

Universal ima drugu iznaku istog motora.

Ako možeš, nađi i podatke o ubrizgavanju, kao i o najvećem momentu toga motora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Željko, riječ je o motoru:
FIAT tip 8035.01.308. Taj tip je na Štoreu.
borung x hod 95 x 110, 3 cilindra, 2340 ccm
2200/2400rpm 42/45ks.

Universal ima drugu iznaku istog motora.

Ako možeš, nađi i podatke o ubrizgavanju, kao i o najvećem momentu toga motora.
Kad dojdeš doma navrni da ti dam autodatu, pa si sam traži kaj te zanima, a imam ti i uputstvo za rukovanje za univerzala 445 .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Kad dojdeš doma navrni da ti dam autodatu, pa si sam traži kaj te zanima, a imam ti i uputstvo za rukovanje za univerzala 445 .
Dojdem danas navečer. Uputstvo je papirnato ili pdf? Lako ga scaniram.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Željko, riječ je o motoru:
FIAT tip 8035.01.308. Taj tip je na Štoreu.
borung x hod 95 x 110, 3 cilindra, 2340 ccm
2200/2400rpm 42/45ks.

Universal ima drugu iznaku istog motora.

Ako možeš, nađi i podatke o ubrizgavanju, kao i o najvećem momentu toga motora.

Što se tiće toga motora posla sam ti na e-mail sve ke ima u auto dati
 
V

vranac

Guest
Ovako,veceras sve sastavio do kraja.Ali mi nece upaliti na kljuc,odzracio dobro,jel to normalno za njega ili ne
 

Najnoviji postovi

Na vrh