• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Promjena karika ili ne

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ovako,veceras sve sastavio do kraja.Ali mi nece upaliti na kljuc,odzracio dobro,jel to normalno za njega ili ne

jesi siguran da si ga dobro odzračio, taj motor je umjetnost odzračit....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ovako,veceras sve sastavio do kraja.Ali mi nece upaliti na kljuc,odzracio dobro,jel to normalno za njega ili ne
Ti motori inače teže pale na ključ čak i poslije izmjene fitera, što znači da nisi baš najbolje odzračil.
 
V

vranac

Guest
Upalio ga jesam,traktor osjetno bolje radi nego prije,mirnije i oblije.E sad,molim vasu preporuku u vezi stelanja ventila,inace ventile stelam kad je klip u GMT,tj gore,usisni i ispusni zatvoren,stelao sam na 0.25.Ali sam primjetio da se ne poklapaju savrseno pocetak otvaranja i zatvaranja usisnog/ispusnog ventila,kao da ostaje malo jos otvoren.Dakle,da nastelam tako redom po cilindrima kad je klip u GMT,ili ima neka druga metoda koja se pokazala bolja na njemu.Kad je tri cilindra i redoslijed paljenja 1 2 3,ili da stelam dva i dva,usisni kad mi je ispusni otvoren i kontra.Me kuzite sta zelim reci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Upalio ga jesam,traktor osjetno bolje radi nego prije,mirnije i oblije.E sad,molim vasu preporuku u vezi stelanja ventila,inace ventile stelam kad je klip u GMT,tj gore,usisni i ispusni zatvoren,stelao sam na 0.25.Ali sam primjetio da se ne poklapaju savrseno pocetak otvaranja i zatvaranja usisnog/ispusnog ventila,kao da ostaje malo jos otvoren.Dakle,da nastelam tako redom po cilindrima kad je klip u GMT,ili ima neka druga metoda koja se pokazala bolja na njemu.Kad je tri cilindra i redoslijed paljenja 1 2 3,ili da stelam dva i dva,usisni kad mi je ispusni otvoren i kontra.Me kuzite sta zelim reci.
Kužim ja tebe, samo mi prvo odgovori koliko duboko ti je ugradil ventile?
 
V

vranac

Guest
Ma,nist me ne pitaj,kanazir mi nist nije rijesio,odnio vujnoviću u bj,i ventili su 1.3,1.4,tu negdje,dok bi trebalo biti cini mi se 0.8,ispravi me ako nisam u pravu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ma,nist me ne pitaj,kanazir mi nist nije rijesio,odnio vujnoviću u bj,i ventili su 1.3,1.4,tu negdje,dok bi trebalo biti cini mi se 0.8,ispravi me ako nisam u pravu
0,7 - 1,1 za taj motor.
Mada nebu ni ovo loše.
Kaj se tiče ventila, najsigurniji način štelanja je da je jedan ventil stisnut, a drugog štelaš ;)
 
V

vranac

Guest
Dakle,po tebi je najbolje,usisni otvoren,ispusni zatvoren i tada ga stelam,isto tako i usisni kad je ispusni otvoren,bolje tako nego dok mi klip je gore i oba su zatvorena.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Dakle,po tebi je najbolje,usisni otvoren,ispusni zatvoren i tada ga stelam,isto tako i usisni kad je ispusni otvoren,bolje tako nego dok mi klip je gore i oba su zatvorena.
Naj bolji je trenutak kad se počne usisni otvarati, štelati ispušni i kontra.
Da se ja sad nebi trudil objašnjavati točan postupak, tj koji treba biti stisnut, da bi se koji štelal itd.
Ako tak poštelaš dobro bu.
Klip more biti gore i u trenutku kad je završil ispuh i počel usis, a oba su zatvorena.
 

Mersim

Novi član
Tu od
20 Ožu 2020
Poruka
1
Dobar dan..mozeli mi neko odgovoriti na pitanje..imam traktor marke lamborghini 1056 dt 81 god.baca mi ulje na odusak previse..jasam poskido glavu i stubline doso do karika prve karike su sve popucale na svih sest klipova.. ali me zanima dali moram stelovati ventile rucno ili su samo stelujuci..jer prvi put se susrećem stim..hvalaa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ručno. Ima klackalice i na njima su vijci za podešavanje.
 
Na vrh