• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proxima zapinje mjenjač

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Bok svima! Imam proximu 6441 sa pet stupanjskim mjenjačem. Unutra je ulje transhidrol 85. Imam problema sa zapinjanjem ručice kod prebacivanja brzina. Najviše se to osjeti na rikverc i 1, 2, 3 stupanj prijenosa i to dok je hladan. Kada se ugrije bude nesto bolje ali ne idealno. Sumnjam i nadam se da bi problem mogao biti u biraču brzina jer mislim da nije vidio totmasti dok nije došao kod mene. Kako da najlakše dijagnosticiram kvar i šta bi još moglo biti?

Da napomenem gornji cilindar kvačila je promijenjen, a donji je suh, tj. ne bali ulje.
 

Milan Milan

Novi član
Tu od
19 Pro 2019
Poruka
2
skkini polugu za šaltanje ispod nje se nalazi jedna pločica tj vodilca za šaltanje ( ona se podere) možeš je nadvarit i poravnat da ima pravac ili kupi novu nije skupa i to je to
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Pozdrav..Imam proximu 100 clasic..znači obični mjenjač..nije vario..i imam isti problem..šaltanje u vožnji ide super ali dok traktor stoji problem ga je ubacit u bilo koju brzinu..jednostavno više nemogu tako radit..znači teško se ušaltava u bilo koju brzinu..što mi je činit..traktor ima 700 rh
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Ne..u vožnji nema problema..šaltaš ga iz niže u višu ili iz više u nižu bez problema..samo dok stojiš na mjestu..e ubacit ga u brzinu je več problem..
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Pa zato i kažem; da lamela ne odvaja dobro imao bi problema i u vožnji.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Jesi ga probao ugasit i onda ubacit u brzinu i onda upalit traktor da vidiš hoće li odmah kao pomalo krenut s mjesta pri paljenju?
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Da kao lamela odmah lovi dok ga startaš?
Jesam ne kreče nikud..
Isto se događa i kad je ugašen traktor..i kad stisneš kvačilo i bez njega..
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
A to mi se neče nikak dok ne čujem jel to isto imao problem i kako ga je riješio?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
A kakve veze može imat cilindar kvačila ak nejde ni ugašen,pa svaki imt se ugašen šalta tak mora i ovo. Ili ti zapinje neka poluga negdje ili vilice u getribi zapinju za nekaj ili su sinhroni.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja bi ga zapalil nasred dvorišta sa 700 sati
Mislim da ti.ne gine
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Hoćeš reći da ugašen traktor ne može šaltat brzine sa kvačilom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh