• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice LEŠKO vs AGROMEHANIKA

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Dakle, zanimaju me zaša iskustva, dojmovi, mišljenja o ta dva proizvođača prskalica.

Namjeravam sljedeće godine kupiti 600l, noviji tip (dodatni rezervoar za ispiranje), grane 12m MRX.
Šta mislite o njihovim pumpama, diznama, regulatorima, kvaliteti :?: :?:

cijene im se kreću oko 15000,00 kn
 
R

ROKI

Guest
Agromehanika je puno bolja što se tiče kvalitete. Imam Agromehaniku od 600 l i grane 12 m. Uzmi triplex dizne, ako ih možeš dobit u opciji.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Prskalice LEŠKO vs AGROMEHANIKA
by ROKI on Thu Dec 20, 2007 9:41 pm

Agromehanika je puno bolja što se tiče kvalitete. Imam Agromehaniku od 600 l i grane 12 m. Uzmi triplex dizne, ako ih možeš dobit u opciji.


ok, daj mi reci jel imaš obične grane ili one plivajuče, što ubiti znače te triplex dizne, vrsta dizni ili šta?

Da li si imao do sada kakvih kvarova?
Sa kojim traktorom je nosiš, ja je namjeravam sa 539.
 
R

Rajtek

Guest
Ja imam doma 440 l Schmutzer 10 m ruke, te ju nosim sa IMT 539 i mogu ti reć da me dosta ljulja u transportu, a 600 l mislim da bi mu bilo preteško, mislim diže ju on ali je lagan u prednjem kraju. Trebo bi prije probat od nekog.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
da toga se i bojim. al opet mislim ako nabavim prednje utege za 539 kao što ima ratarko na svom, mislim da ne bi smjelo biti problema.

Razlika u cijeni je zanemariva između 440l i 600l, a kako namjeravam obrađivati sve više zemlje mislim da mi je 600l puno bolje rješenje
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Imam novu Agromehaniku 440l, 10m grane i odlična je!
539 je nosi bez ikakovih problema!
Susjed ima 539 bez kabine i nosi 600l Agromehaniku, sa 12m granama i sa 100kg utega na prednjem dijelu BEZ PROBLEMA!
 
R

Ratarko

Guest
igor_peradar kaže:
da toga se i bojim. al opet mislim ako nabavim prednje utege za 539 kao što ima ratarko na svom, mislim da ne bi smjelo biti problema.

Razlika u cijeni je zanemariva između 440l i 600l, a kako namjeravam obrađivati sve više zemlje mislim da mi je 600l puno bolje rješenje

Da , IMT 539 može raditi sa 600 litara prskalicom i 12 metara širokim granama.
Radio sam tako godinama dok si nisam priuštio bolju kombinaciju .
Na traktor sam stavio tegove na prednje felge i tek onda je 539 išao i po mekšem terenu bez propinjanja .
Hidraulik izdrži tih 600 litara vode i skoro 200 kg težinu same prskalice ali to bi bilo to ... više ne može .
Sa tom kombinacijom sam prskao do 30 hektara dnevno puno puta a bez problema je išlo i 30 ha više u toku dana odnosno do max. 15.000 litara vode na dan . To su neki limiti za tu kombinaciju do kojih sam ja došao.

Triplex/Triplet/Tri-Get dizne su zgodna stvar .
Koristim tri vrste dizni u radu a to su za 200 , 300 i 400 litara vode po hektaru .
Sada zamisli prednost kada u jutro dok je vrijeme mirno idem prskati repu sa 02/200 l na ha diznama a onda za manje od minute okrenem 30 dizni na 04/400 litara vode na hektar i nastavim prskati soju . Nema više pojedinačnog vađenja dizne i gubljenja vremena .

Ovako izgleda Triplex/Tri-Get nosač dizna :
http://skrati.net/nj5
 
R

ROKI

Guest
Moje su obične grane i često su mi pucale, ali čujem da su sad puno kvalitetnije grane. nosi ju IMT 549 sa tegovima naprijed, a može i bez tegova, ali samo na ravnom (kod mene ima dosta brda). Ferguson ju sa tegovima nosi bez brige, ako je pumpa dobra i ulje uredno u hidrauliku nema problema onda. Ratarko je objasnio Triplex dizne.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
OK dečki, thx na savjetu, pa te triplex dizne su onda fenomenalna stvar, dakle samo je okreneš mjenjaš finoću dizne; 02,04...

Nego usput jel možda zna netko gdje se mogu nabaviti utezi za 539 :?: :roll:
 
B

Bobo

Guest
Ako znas da netko ima kakav ZMAJ kombajn manji 780, 131, 133. oni imaju takve utege, na zadnjim tockovima, pa ti se mozda i posreci... Ako nista drugo, napuni prednje gume antifrizom i uzivaj ;)
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Ima kolega jedan Zmaj za dijelove, samo koji je to model pojima nemam,
ovo sa punjenjem guma mi se baš ne sviđa, probat ću svakako nabaviti utege.

Thx na savjetima!
 

Nikola

Novi član
Tu od
17 Lis 2010
Poruka
26
imam jedno pitanje, a stavit ću ga ovdje da ne otvaram novu temu
naime. imam prskalicu od agromehanike 400L i ne znam kako da stavim dizne gore. Nisu 3 dizne na jednoj kao triplex, nego dvije, pa me zanima kako moraju biti okrenute ove koje ne stoje prema dolje. Da li moraju biti okrenuta jedna prema drugoj ili bilo kako?
hvala
 

Ivica

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
4
Ja imam prskalicu od Agromehanike i zadovoljan sam. Nebi je mjenjao
 

Najnoviji postovi

Na vrh