• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice - Šprice - Škropilnice za vinograd

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Nisam mislil ništa loše kad sam konstatirao "pretpostavljam da se radi o nekoj jeftinoj kineskoj prskalici". Ja kineskinju imam već 8 godina. Nikad kvara na njoj, jedino kaj mi se to zaštopalo, a špricam puno, 1600 loza. Profi šprica ima neke prednosti, ali ako uzmeš u obzir cijenu...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Profi šprica ima profi cijenu - kada se bude amortizirala; ili može li jedna profi za istu cijenu zatući nekoliko takvih itd.
 

kajbatron

Novi član
Tu od
4 Tra 2017
Poruka
2
Kolko takva košta?

S time da ja nebi na tačku, nego bi je stavio sa strane, a ona bi vukla "vodu" iz posude neke (cca 200 litara). Te me zanima kakva su iskustva s takvim prskalicama i gdje kupiti novu?
 

tomislav0602

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
4
Kolko takva košta?

S time da ja nebi na tačku, nego bi je stavio sa strane, a ona bi vukla "vodu" iz posude neke (cca 200 litara). Te me zanima kakva su iskustva s takvim prskalicama i gdje kupiti novu?

Nove prodaje tvrtka Leško iz Vratišinca. Oni uvoze, mislim da iz Italije. Koliko se sjecam, na njoj je natpis "comet". Pretpostavljam da se moze naruciti samo pumpa bez kolica.
Mene interesiraju iskustva vezana za kvalitetu odrađenog prskanja na taj nacin?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Vidim da nije bilo upisa još tamo od 2017., sada je svibanj 2020.
To nije ni tak' loše saznanje, znači da se naše šprice kak - tak drže na životu.
Eto moja "kineskinja" je prije par dana tak' "prdnula" da je svječica izletjela iz navoja cilindra. I onda, dok sam nakon nekog vremena uspio skužiti kaj me snašlo, otišel sam doma, pa potrošil zadnje 3 litre "otrova" u rezervoaru s leđnom, ručnom prskalicom.
Iza toga sam demontirao cilindar s "kineskinje" i na nju našarafio stari cilindar, s kupljene "kineskinje" na staroj krami, vidjeti : Prskalice - Šprice - Škropilnice za vinograd.
Kresnula je i radi.
(Definitivno se ponovo potvrdilo da je dobro imati takvu furdu doma u garaži.)
 

krezubica

Novi član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
14
pozdrav,eto kupujem ručnu špricu 5 l,bio po dučanima i sve koje sam isprobaval nijedna ne baca onak finu maglicu ko moja stara,nego onak bezveze,sljedeća za probu je gardena,a mislio da ne gnjavim prodavače da mi neko preporuči proizvođaća, neku koja baca finu maglicu,ne koristim je često,hobby,hvala
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Ne moraš kupovat cijele šprice,možda da probaš promjenit samo muštikl kak bi pri meni rekli ili ti mlaznicu na ručki samo...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
pozdrav,eto kupujem ručnu špricu 5 l,bio po dučanima i sve koje sam isprobaval nijedna ne baca onak finu maglicu ko moja stara,nego onak bezveze,sljedeća za probu je gardena,a mislio da ne gnjavim prodavače da mi neko preporuči proizvođaća, neku koja baca finu maglicu,ne koristim je često,hobby,hvala
Točno tak', skoro da niti jedna, od tih koje se sada prodaju, više nema bog zna kakvu, a kamoli "filigranski finu maglicu". Ja imam dvije nove, jednu od 5 lit, a drugu od 12 lit i nekoliko mlaznica i sve su živo s*anje. Nisu nikakva "žblj" klasa, ali mlaznice su im "živa koma". Imam ih (mlaznice i nastavke) kratke, duge, debele, tanke, podesive, fiksne i od svega skupa ništ koristi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja imam nekakvu najobicniju tlacnu, ali na nju odgovara dizna sa traktorske prskalice. Stavio zutu (02) i kad su dobro napumpam pravi maglu odlicnu, a sporo trosi skropivo.
 

krezubica

Novi član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
14
u bauhausu uzeo garden,zelena 5 l,159kn,prodavač reko da uzmem od svih baš tu,jeftina a dobra maglica i dobro je rekel , zadovoljan sam
 

Krota

Novi član
Tu od
28 Svi 2021
Poruka
2
Imam leđni atomizer Straus 2 god. I do sad nisam imao nikakav problem.
Sada mi je procurila pumpa, odnosno istrunula. Kupio sam novu i sada mi ne povlači tekučinu iz rezervara.
Molim pomoć ako itko zna u čemu je problem?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Pa kod mene je slobodan pad, daj prednju stranu poslikaj.
Vrag te dal pa ti je poslikao pumpu, vidiš da ima pumpu :ROFLMAO: , ne zezaj ga.
Evo tražim moje fotke tog popravka i budem probao pojasniti novome kolegi, samo da ih nađem na kompu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Imam leđni atomizer Straus 2 god. I do sad nisam imao nikakav problem.
Sada mi je procurila pumpa, odnosno istrunula. Kupio sam novu i sada mi ne povlači tekučinu iz rezervara.
Molim pomoć ako itko zna u čemu je problem?
Meni se rastopio središnji dio rotora pumpe odmah prvi dan, nestao je "firkant" i više nije bilo pogona rotora. Istovremeno je procurio i originalni semering što je uništilo i ležaj. (Dvije godine sam prskao bez pumpe na slobodni pad) Krajem ove zime sam si izradio novi rotor od tekstolita / pertinaksa:
IMG_20210218_113907.jpg
Kupio novi semering i novi ležaj i sve stavio u funkciju. (Baš sam maloprije prskao voćke, pumpa ide kao luda, čak previše jako.)
IMG_20210218_120555.jpg
IMG_20210218_125324.jpg
Sam sam kriv što mi sad ima pumpa preveliki kapacitet, iskoristio sam pertinaks koji sam našao u garaži, malo je deblji od originalnog rotora.
 
Na vrh