• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prvi traktor

Kada ste kupili prvi traktor


  • Ukupno glasača
    67
V

vinko

Guest
mislim da ova računica uglavnom štima sa jednom malom greškicom, treba ti 4 puta više zemlje
 
M

maksica6

Guest
Re:

robert kaže:
moj stari rusa '74,a djed je imao malog fiata 45 konja,pa kad je stari prvi put dosao sa rusom,dida mu je rekao da ce izgazit dvoriste i polomit beton sa tim traktorom,koliko je bio veliki... i torpeda 90 '85,tada je bio privatni najjaci traktor u sirokoj okolici,a ko je onda imao 577 sa duplom vucom to je bio gazda i po!! a cijena kukuruza je bila takva,da je u cardaku ostalo za jos jednog torpeda,a Obrisan neispravan link.
Lijep pozdrav!
Po tvjim navodima kji su ovdje dole mozes li i reci koliko traktora mozes kupiti SAD za tvoj kukuruz u cardaku ,hvala naodgovoru maksica6,pozdrav!

ursus od 120 ks bio je jeftiniji od tog torpeda.....zlatne godine....tada smo radili zemlju i u vojvodini...eh kad se samo sjetim.... :cry:
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Moj otac kupio 1977g. Vladimirca 25ks.,Brat Kupio 1984g.Torpeda 75ks.i Storu 55ks.
2007 sam ja kupio Torpeda RX120 :D
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re:

@limun

Ratarko kaže:
Samo ti to napravi sa kravama što prije jer češ izlapiti kao otvoreno pivo ako se tako nastaviš ubijati sa poslom i to u drugoj državi . Vrati se kuči i pokušaj opet raditi 90 sati tjedno u Bosni i evo tebi farme sa 50 krava jako brzo .

Potpisujem i dodajem.

U Lici, gledam oko sebe, tko hoce raditi moze od krava zivjeti. Onaj tko ima deset krava funkcionira, a oni sa petnaest mogu korektno uzdrzavati obitelj. To je trenutno stanje, koje ce vjerojatno, po meni, potrajati jos (samo) koju godinu, ali ce svi oni, po meni, morati povecavati za jedno 50%, dakle na 15 kao nekakav minimum ekonomske isplativosti sto se moze uklopiti u tvoje planove.

Eto, moja dva centa ;)

I sretno :)
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
moji roditelji su 1976.g. kupili zetor 4718 kojeg smo na kraju prodali 1996.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
prvo 1972.g tomo vinkovič:

traktor1tlargek.jpg



1979 leyland 154 28ks.

leyland.jpg


1987 torpedo td 4506
fotografija0018m.jpg
 
V

vedo

Guest
Mi smo kupili 1981 IMT 560 i zadovoljni smo sa njim.Traktor je odličan orač,malo je premasivan i neokretan.kvarovi:tipični za njega-kočnice....
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Pa prvi traktor smo ustvari uzeli nedavno(2000 g).Bio je to Massey Ferguson 25.Imao je 4 cilindra,33ks,1962g i bio je zgodan za vožnju.Najviše mi se sviđao jer je imao i nožni gas.Služio mi je uglavnom za košnju i transport.2007 smo ga prodali i uzeli IMT533 pošto nemam puno zemlje to mi je dovoljno.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Prvi traktor smo uzeli 1983 g., IMT 533 polovan (1973). Jednom mu je rađena kompletna generalka. Prodan 2000 g.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Uh prvi traktor,u našem slučaju ako se tu može ubrojati bila bi "danferica",parni stroj koji je remenicom pokretao vršalicu a vukli su ga konji.Pokojni djed ga je imao puno prije ww2,imam i slike samo nemam skener da ih okačim ovdje,ako se parnjača ne ubraja u traktore onda bi prvi mogao biti Fordson major negdje oko 1950. god.
 
F

farmerLuka

Guest
Nas prvi traktor je bio mali sivi Masey ferguson 28ks proizveden 54g a mi smo ga kupili ko nas prvi traktor 75g poslje smo kupili novi IMT 533 78g pa IMT 539 s kabinom 88g koji je jos kod nas i nece jos dugo otic iz dvorista 89g smo kupili nov TORPEDO 75,onda smo 98g kupili jos jedan TORPEDO 45 koji je bio 96 godiste i zadnje sto je sad kod nas su IMT 560 86g kupljen 02g i IMT 577 92g kupljen 07g.
 
A

Ado

Guest
Nas traktor je uvezen 1970 godine iz Njemacke M.F.535X.-33Kw-45Ks,4klipa .-Jos super sluzi za sve poslove jos pali bez ikakvih problema.-Ado_
 
H

hodosencan

Guest
prvi nam je stari dofuro novi u dvorište `85 ursus 335,
zatim `96 ursus 360 rabljen (iz `85)
2008 stigao kući hurliman XA 86
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
da aktiviram temu :D obožavam stare traktore
prvi je bio ferguson englezer, krajem 50-ih, prodan početkom 70-ih i kupljen tkz. landinac, još dan-danas aktivan. naslušo se horor priča i o jednom i o drugom.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Deda je kupio početkom 70-tih nekakvog juniora 14ks i dreš (vršilicu) direkt iz Austrije bil je glavna faca u selu i okolici
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Marko: Fordson major je ziva sila od traktora! Postojala je i izvedba forme "DOE" koja se sastojala od dva fordson majora spojenih u jedan i tako su radili kao zglobni traktor. Hidraulicna pumpa od prednjeg je pogonila volan, hidraulicne prikljucke te poseban sklop mjenjaca (trebalo se na oba traktora saltati, posto su obadva vukli), a hidraulika drugog je dizala prikljucke i nista vise... Bilo je problema s tim sklopom za mjenjac, pa su se traktori cesto nalazili u razlicitim brzinama. Koliko mi je poznato, da je to kasnije rijeseno...


Postoji i fordson super major, te fordson super super major. Super super major ima 180 KS!

i fordson dexta i super dexta, dobre stare legende
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Deda je kupio početkom 70-tih nekakvog juniora 14ks i dreš (vršilicu) direkt iz Austrije bil je glavna faca u selu i okolici

Da nije porsche junior? Prvi put čujem da je neko pogonio vršalicu s porscheom, interesting
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Da nije porsche junior? Prvi put čujem da je neko pogonio vršalicu s porscheom, interesting
Mislim da da, dal sam dedu zadatak da nađe papire od uvoza jer je reko da ih ima. A kasnije je drugu veču vršilicu okretal porshe iz "63 koji je još u mom dvorištu i neče ič iz dvorišta! :heart:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prvi kupljen 1980 mislim da se zvao McCormick.Bio je dvoklipac pa crko motor .Ugrađen od 533.Drugi kupljen 86-e IMT-560.I on je prodan 97.
 

Najnoviji postovi

Na vrh