• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pšenica 2021./2022.

Ivan00

Član
Tu od
29 Stu 2020
Poruka
83
To ne da je lose,nego je katastrofa. Pa jecam stocni je 2.00-2.05... uvijek je bila razlika bar 20 lipa.
 

Marko83

Novi član
Tu od
1 Svi 2022
Poruka
9
Izgleda da će ipak biti malo veća cijena od 2 do 2.20 za premium klasu pšenice, malo prije objavljeno na stranicama Žito d.o.o.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Relano to bude u prosjeku oko 2,00 dok odbiju sve parafiskalne namete… Katastrofa. A u mlinu blizu mene kila brašna 7 kn. 🍻
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Metli smo sami što smo ju posijali. Razlika u klasama u prijašnjim godinama je bila 0,4kn/kg od IV. do premije. Ove godine 0,2kn s time što se IV. klasa plaćala kao stocni ječam.
Na matifu II.klasa 2.7kn/kg(znaci samo hl veci od 76), ok postoje manipulativni troškovi(prijem,analize,silos) i troškovi prijevoza. Ali očito da postoje i pre veliki interesni troškovi otkupljivaca.
U razgovoru s jednim otkupljivacem rekao je da se cijena ove godine možda bude mijenjala i na dnevnoj razini. Tako da...možda bude išla gore...ili dolje.
 

Stjepan2000

Član
Tu od
3 Ruj 2020
Poruka
71
Sad treba bit pametan i znat sto napravit, prodat ili skladistit, mogla bi za koji mjesec bit min 2.5kn, a opet ako se smiri situacija u Ukrajini mozda ne bude vise ni 2kn...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Kolko je realno da se smiri situacija u Ukrajini? Kod nas su rekli da bude trajalo 3 mjeseca pa je trajalo 4 godine. Ako se i smiri koliko treba da se opet organizira transport Crnim morem obzirom da je dobar dio luka i ostale infrastrukture uništen. Proizvodnja u Ukrajini je manja za 35% nego prošle godine. Suša u Francuskoj, smanjena proizvodnja u Kini, zabrana izvoza iz Indije…
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
situacija u ukrajini se nebude smirila još 2-3 godine...ne mislim konkretno na rat, već i sve ostalo...od toga da je dio infrastrukture uništen, ali i do toga da su rusi sve minirali...tako da je upitno koliko će trajati razminiranje da se uspostavi izvoz a tek onda neka proizvodnja...cijene će divljati na jesen 100%...sad je došlo do nekog privremenog smirenja...sad će nas lijepo naguzit i uzet urod po niskim cijenama i onda će za mjesec dva prodavat po debelo skupljim cijenama...srušili su sve cijene...repica, ječam, pšenica...kao što je tommy napisao, rat traje i dalje, suša, zabrane izvoza a cijena pada...
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ako ratari danas u vrijeme rata i velikog nedostatka pšenice u svijetu kao i velikim povećanjem imputa ne mogu dobiti minimalno 2,5 kune onda nije problem u otkupljivačima, mlinarima itd već je problem u ratarima. Jedini lijek je ovu sezonu drastično smanjiti površine recimo za pola(svaki ratar) i u međuvremenu početi graditi privatne silose po seoskim gospodarstvima. I onda za dvije godine puniti te silose i čekati kupce na vratima. A kupaca će biti stotine jer ova situacija pitaj boga kada će se smiriti. Pa će se ratari početi baviti i trgovinom tako da će sva lova ostati za onoga koji tu pšenicu i radi. Nema druge jer ovo je već jadno za gledati.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Danas se vec nudi 2.10 za tel kel.
Podravka još nije izašla s cijenom,a ona obicno ima nešto veću cijenu od Žita. Jednostavno treba bojkotirati ovu bo.... mafiju.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
ma i ječam već ruše...bio je 2kn...sad navodno 1.9 i ide polako prema dolje...

provjerio...1.9kn je ječam...
 
Posljednje uređivanje:

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Čakovečki mlinovi izašli s cijenama od 2.02 kn za IV.klasu do 2.30 za premium
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma morat će to gore, ja s kom god sam pričao od proizvođača koji imaju više od 5ha zasijano, nitko neće prodavati, robe fali svakako... Morat će otkupljivači dobro razmisliti.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Idemo prema kraju, tj. sutra je kraj, nešto malo. Kraljica, Anica i Tika taka, prosjek 7 t/ha, očekivao sam iskreno više po izgledu pšenice. Vlage 10-11, HL 80-85. Kod mene koji sam radio 3. prihranu skoro sve 2. klasa, kod strike sa dvije, sve 3. i 4. klasa. Još jedno fascinantno zapažanje ove godine, nošeni su uzorci dok smo kretali, jedna njiva 14, jedna 15 protein, iste te pšenice pokošene u prikolici na vagi 11-12, niko mi ne zna objasniti zašto, znači uzorak odnešen u vrečici i ista ta pšenica u prikolici 2 klase razlike... 20220630_165426.jpg 20220630_184859.jpg 20220628_145411.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh