• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pšenica 2021./2022.

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Zanima me ovo konstantno ispiranje mozga sa pšenicom za stoku. Da li je to realna istina ili stvarno ispiranje mozga? U Jugoslaviji smo požnjeli pšenicu i od toga smo se hranili. Vjerojatno je i tada bilo pšenice lošije kvalitete ali ona se vizualno vidjela dok se sva ostala pšenica koja je danas u rangu "stočne" jela i svi su bili živi i zdravi. Nikada tada nisam čuo da je veći dio pšenice u rangu "stočne". Naša je sva u rangu "stočne". Ne znam o čemu se tu radi? Ili po selima. Zasiješ žito i kasnije isto kakvo god bilo koristiš za kruh.
 
Posljednje uređivanje:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Nije ovo ispiranje mozga samo od ovog stručnjaka, to ja godinama slušam. Mi sada da imamo milion tona "stočne" pšenice to bi otišlo sutra za Egipat. Pa ne hrane oni ovce sa tom pšenicom, valjda ju koriste za prehranu stanovništva. Mi uz milion tona moramo uvoziti pšenicu iz Italije ili Francuske jer imamo "stočnu" pšenicu. Kako u Jugoslaviji nismo uvozili? Kako u Egiptu mogu jesti našu pšenicu a kod nas nije ni za stoku? To je samo iz razloga kako bi dobili pšenicu jeftino i imali seljake zauzdane. Kada seljaci dignu "stočnu" pšenicu na 4 kune onda će biti panike.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
622
Zato mi imamo poljoprivrednu komoru koja štiti naše interese...haaaaa haaaa
Jel netko od spomenutih demantirao izjave ovakvih specijalaca?? Tj plačenika žitozajednice.
Imamo iste ljude u hpk 10god, u tih 10god je skoro pa uništena kompletna stočna proizvodnja osim onih enormno velikih za hrvatske prilike. Onda se jave viškovi koje prodaju oni koji su kupili mlinove i silose u poštenoj privatizaciji za 1kn ili neke simbolične novce.
Zakon o poljoprivrednom zemljištu se svake godine mjenja kako kome paše.
Pogledajte samo pošto se prodaje stočno brašno,a pošto pšenica.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Svi ti otkupljivači i mlinari lažu jer su oni i takav sistem osmislili. Svi ti mlinovi več postoje još od Juge i onda se šenica čuvala doma i vozilo u mlin ili ti pajtlin i mijenjalo se za brašno, posije itd. Bil je sretan onaj tko je imal od žetve do žetve. Ne računam u to kombinate
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Proizvodimo sve dalje kvalitetnu pšenicu a jedemo sve lošiji i skuplji kruh.

Bilo ko od nas i bilo gdje a da drži do tehnologije uz malo znanja, nemoguće je proizvesti stočnu pšenicu.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
To su sve apsurdi i izmišljene stvari da se nekom pogoduje. Dok su ljudi malo podigli proteine tehnologijom, onda su uveli da se plaća i po HL što je meni realnije, ali naravno plaća se po onoj vrijednosti koja je manja. Isto tako jedna zanimljiva stvar, kolega otkupljuje j proizvodi stočnu hranu, a ne smije pšenicu otkupljenu kao stočnu iskoristiti za to, nego je prodat....
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
ps2.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
e moj narode, jesu vam ga uvalili s proteinima...
u dva posto 4 klase pšenice...ludosti, ludosti...ludosti...
i ona s 10% proteina je dobra za ljudsku ishranu, umjesto kile kruha moraš pojest kilu i pet deka, i sve ok...
čega će se čovjek više nasititi, kile ili kile i pet deka? :unsure:
ustvari, ovaj kruh iz pšenice s manje proteina je i pametnije jest, manje deblja...🤭
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
U vrijeme rata, Karlovac i kupovina kruha. Žitoproizvod crni, bijeli i polubijeli. Svi isti u izgledu a razlike su u boji i slovu koje je upisano na njima. Ja sam većinom uzimao crni, tri-četiri šnitice i sit si pola dana. Danas moram u pekari kupiti tri kile kruha da se najedem. Kruh izgleda kao spužva i tri puta je veći nego što je bio ovaj iz žitoproizvoda. Tada smo jeli kruh od "stočnog" brašna dok sada jedemo kruh od francuskog brašna. Zato i jesu svi rahitični, puni alergija, proljeva jer jedu kruh u kojem ima više dodataka i vode nego same pšenice. Inače tu se vidi i kako država vodi brigu o zdravlju stanovništva. Jedino što su napravili u 10-15 godina, donijeli su uredbu o smanjenju soli u kruhu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh