• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pšenica 2021./2022.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Di ćeš bolje od mat pozicije kad znaju da se kupovao repromaterijal po rekordno visokim cijenama i znaju da se nema para...i onda ajmo ponudit biber cijenu da ne propadnu ali da i dalje budu u go*nima..i tako bude,jer neki si mogu priuštiti čekanje cijene,a neki nemaju ni kune...i tako je uvijek.
Nemam pšenicu,ali što nam rade s tim cijenama je kriminal.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Pa i mogu si priuštit čekat cijenu ali šta, nit' silosa ili hale velike za skladištit, a da nekome plaćam skladištenje pa kasnije opet prodam po istoj cijeni...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
E vidiš, i ja sam tako razmišljao nekada
Tako je najlakše, ali onome drugome, jer te može vozati kako hoće. To je retorika "Jesus take the wheel". Trebalo mi je godina da se trgnem i napokon krenem u nekom svom smjeru i razmišljanju, za sada uspjevam, do kada, ovisi o ovim lihvarima, spremam par investicija koje bi trebale biti dobre, mada kako stvari stoje, pitanje je pto će biti profitabilno u narednom periodu.

Ja imam spremnih par opcija za pšenicu, a kod nas se obično prvih mjesec - dva ne naplaćuje čuvanje pa kako bog da.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Dva mjeseca je oke, dulje je i nebi cuvao da imam di jer bas tesko da cu imat ikad skladisnog prostora i za psenicu i za kukuruzu pa bi se to do 9/10 mjeseca moralo oslobodit. Naravno kukuruz jos poteze i susaru.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Slušam danas, veli iz Žita ili neke druge firme, nisam sigurna, cijena na svjetskom tržištu je u padu već neko vrijeme, bila je 2,80 prije nego je počela padati.

To je bilo za očekivati, stara zaliha nije potrošena bila ona u blokadi ili ne, dolazi nova žetva, prije ili kasnije će blokirana stara zaliha doći na tržište, špekulanti koji su kupili prošlogodišnju žetvu i umjetno podizali cijenu sada se rješavaju zaliha i grabe koliko mogu i ruše cijenu ovogodišnje žetve - ovo je moje mišljenje temeljeno na zdravorazumskoj logici.
 

Ivan00

Član
Tu od
29 Stu 2020
Poruka
86
Bjelovar i dalje 2,10. Bez mjerenja proteina i hektolitra. Samo se gleda vlaga da je manje od 13.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Nova Žito kotacija od danas (04.07) i dalje zadržava raspon 2.00-2.20. Plač
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Podravka? Za sad su očekivano Čak. mlinovi najbolji…
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Netko je rekao Mlin P. Sesvete da je čak 2,35 premium, ali nije provjereno, uglavnom svi veliki otkupljivači su 2 - 2,23 cca .. baš plač...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Stalni kombajner se otroval hranom pa sam moral angažirati tasta i njegovog “Trkača”. 1C1897BB-016E-4AD0-91FF-AA9CF37B7B51.jpeg
Imamo 7,5 rali za pokombajnirati tak da se sa rezultatima čujemo za tjedan dana… 😜
Cijev mu je malo kratka pa sam se moral napeljati u grabu da bi kipal.
489E4F9F-FF9E-42A5-B9E0-EA0D3AF87628.jpeg
 

Najnoviji postovi

Na vrh