• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pšenica 2023./2024.

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,538
Ja kaj sam primjetil di je plug izbacil kukuruzovine di je bilo problema s divljači, da sijačica navlači ali nikne normalno, naravno do neke granice, ako puno nakupi podigne se da se propusti i piči dalje.
Ove godine je orano sve ali imam gruber i htio bi probati u neorano sijati, makar u suncokretište da se posije pšenica bez oranja, pa na to opet gruber i zelena gnojidba pa smatram da bi zemlji dosta značilo.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
171
I ja sam probal gruberom,i isto je problem sto sijacica nema diskove i jednostavno se kukuruzovina skuplje
Za iducu godinu mozda mislim,prvo pptanjurati i onda gruberom proci.mozda bi bilo vise zemlje
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
@luka zaboravi tako bez diska.
Isel sam ovim redom da je Capellov adapter kombajniral pa malčer, podrivač, tanjuranje s novim tanjuračama i još jednom s poderanim Rubinom pa sjetva s kombinacijom, nakon svega nije mi bilo jasno otkuda je sijačica navikla kukuruzovinu.
Zaboravih a kombajnirano 20.09.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
IMG_20231028_153536.jpg


Kad gledam ta vasa lijepa oranja i posijanu zemlju gdje nema grude veće od oraha, zanima me koji racku da ja sa ovim radim da uspijem posijati, jer izgleda da kisu necu docekati?!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Ovdje može samo 20-25 litara lagane kiše nešto napraviti, nikakva freza niti rotodrljača. Ovo je doslovno kamenje, ali doslovno. Čekičem grudu ne možeš razbiti. Tanjurača se cijela preko nje podigne, ne može ju presjeći.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,007
View attachment 66481


Kad gledam ta vasa lijepa oranja i posijanu zemlju gdje nema grude veće od oraha, zanima me koji racku da ja sa ovim radim da uspijem posijati, jer izgleda da kisu necu docekati?!
Mozes cekati ili me poslusati...

Uzmi rasipac za umjetni gnoj i s njime posij psenicu na zemlju kakva god da je.
Psenici to ne smeta, ona proklije i na asfaltu ako ima vlage.
Kad padne kisa, zamuljat.ce ju u zemlju i biti ce sve dobro

Na tebi je sto ces napraviti...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Doživio sam nešto takvo, samo dok se došlo kombajnirat , varijator kombajna na najmanje,i još oče ljuljati k'o na valovima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Istina za rasipač.. jbg sijačice pogotovo s ulagačima zahtjevaju finiju pripremu. Inače ako se sve drugo pogodi bude jako dobro i s rasipačem naravno s malo jačom sjetvenom normom.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,291
kod mene prognoza za sutra 30l i petak 18l...a u petak i subotu palo 15-20l...ne mogu još na zemlju dns sigurno tak da ni ovaj cijeli tjedan sigurno ništa od sjetve...sve čeka...pšenica, ječam, tritikal, zelena gnojidba
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,681
Ne sekiraj se i nemoj forsirati, prijatelj moj jedanput sijal u 1.mj i bral je isto kad i ja. S tim da sma ja silil po mokroj zemlji, a on lepo delal po prosušenoj zemlji. Veli nisam moral ni gume prati
 

crnib

Novi član
Tu od
6 Stu 2023
Poruka
1
Pozdrav, moze li mi netko reci kada je najbolje prskati Tornadom? Vidio sam da neki prskaju u 12. Mjesecu, a neki u proljece. Inace sam isao Axial+Lector u proljece i dobro se pokazalo.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Kad je pšenica barem 2 lista pa do sredine busanja (u proljeće), odnosno kad niknu i korovi tako i slakoperka.
Pazi, neke sorte su osjetljive na klortoluron.
Prskati kad je pogodno vrijeme, prije niskih temperatura.
 

Najnoviji postovi

Na vrh