• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pšenica 2023./2024.

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,521
I ja imam takav plan. Za ječam je krajnje vrijeme. Jako je žut.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Prijepodne gledao prognozu dva puta, stojalo za noćas nešto kiše.
Došao sa posla, natovario gnojivo, vozim se do njive i ponovo otvorim prognozu, sve maknuto. Ništa do subote. Gnojivo ne mogu vratit u vreće, sad ga je*i, kako bide bit će...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,259
Kod mene nesto mozda u petak ali jako sitno i od toga ne ocekujem nista...za sad jos stoji u pon i uto ali do toga je 5 dana tako da ako cu u polje onda tek nedjelja popodne...prije nista...
Tako sam prosle godine isao u prihranu, izasao traktorom sa zadnje parcele i pocela kisa...pogodio ko corava kokos...🫣
 

Crnki

Novi član
Tu od
24 Ožu 2022
Poruka
12
Pozdrav, jel bitno koji okvasivac ide u koji herbicid. Kupio sam hussar, u katalogu pise da ide bayerov Mero okvasivac, nema ga za kupiti. Mogu li sipati npr inex ili dash ?
 

lbukalb

Novi član
Tu od
15 Sij 2022
Poruka
10
Pozdrav kolege,
Jedno pitanje, prvo su pšenicu napali miševi, to smo potrovali pa je sad ok ali imamo problema sa srnama. Pocele su odgrizati vrhove. Jel imao netko slicnu situaciju i kako to sprijeciti?
Zvao sam lovce i rekli su mi dati repelent.
I da li je netko imao iskustva da li srne to rade tokom citave vegetacije ili samo do neke određene faze rasta?

Hvala i Lp
 

angelo

Novi član
Tu od
7 Sij 2024
Poruka
11
Meni isto srne rade štetu, ali mislim da to nije ništa opasno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Toga se bome ni najmanje ne bojim, a i u videu se vidi da je pšenica izmučena od teške jeseni i vode. Svake godine idem u prvu prihranu sa tom količinom i nikad nisam imal problema sa polegnutom pšenicom....
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,521
Druga prihrana pšenice i ječma. Dobre su cijene pa sam odlučil ići sa malo skupljim gnojivom. 😬 Kao treba ga manje. Išel sam sa 90 kg/ral, KAN sa zaštićenim amonijskim dušikom i 14% sumpora (SO3)
IMG_3904.jpeg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,521
Nedaj Bože… Talijanski, Supertec Zolfan.
Taman završim i za 15 min krene lagana kiša i pada jedno 2h. 👌
IMG_3905.jpeg
 

Najnoviji postovi

Na vrh