• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
E ovak sjetva je bila krajem desetog mjeseca sa 100 kg/kj 7-20-30 i 100kg Urea te kasnije u dvije prihrane 150kg/kj KAN-a. Prskano prvi put Amistarom Extra a drugi put Arteom Plus. Te protiv korova se išlo Sekatorom. Prinos se kretao od 4200-4600kg/kj ali nisam nigdje imao vode, leme ili neke druge štete. Zemlja je moja nije ništa u zakupu i smatram da je ovo splet spretnih okolnosti u mome slučaju i mislim da se ovo neće skoro desiti.

Mislim da količina gnojiva nije uvijek direktno vezana za prinos, evo kako je kod mene to izgledalo, nije bačeno baš toliko gnojiva ali nije ni puno manje.

Na 2 jutra bačeno u jesen 100 kg 7-20-30 i 100 kg 15-15-15 zaorano (znači 50kg/jutru sedmica i 50 kg/jutru petnaestica), 50 kg/jutru Urea prilikom sjetve, a na proljeće prva prihrana 100 kg/jutru KAN početkom 3 mjeseca, te jedno prskanje Arteom Plus uz dodatak 60 kg/jutru Uree u prskalicu krajem 4 mjeseca. Prskanje u cvatnji nismo obavili, a trava je riješena sa Tenom ujesen odmah nakon sjetve. Prinos je bio oko 3 t/jutru odnosno nekih 6 tona sa parcele od 2 jutra! Po meni solidan prinos i solidna količina gnojiva (čitaj:novaca) uložena u sjetvu, a o prinosu od 4,5 tona/jutru mogu samo sanjati iako se radi o visokokvalitetnoj zemlji, nije neki pjesak ili neka žutulja...
 
M

minajo

Guest
Mislim da količina gnojiva nije uvijek direktno vezana za prinos, evo kako je kod mene to izgledalo, nije bačeno baš toliko gnojiva ali nije ni puno manje.

Na 2 jutra bačeno u jesen 100 kg 7-20-30 i 100 kg 15-15-15 zaorano (znači 50kg/jutru sedmica i 50 kg/jutru petnaestica), 50 kg/jutru Urea prilikom sjetve, a na proljeće prva prihrana 100 kg/jutru KAN početkom 3 mjeseca, te jedno prskanje Arteom Plus uz dodatak 60 kg/jutru Uree u prskalicu krajem 4 mjeseca. Prskanje u cvatnji nismo obavili, a trava je riješena sa Tenom ujesen odmah nakon sjetve. Prinos je bio oko 3 t/jutru odnosno nekih 6 tona sa parcele od 2 jutra! Po meni solidan prinos i solidna količina gnojiva (čitaj:novaca) uložena u sjetvu, a o prinosu od 4,5 tona/jutru mogu samo sanjati iako se radi o visokokvalitetnoj zemlji, nije neki pjesak ili neka žutulja...

Slažem se u potpunosti sa ovom pričom oko gnojiva jel sam prošle godine bacao gnoivo za soju a moj kum ni zrna i apsurd on je imao po kj veći prinos od 200kg.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
mislim da se ljubi nece pokrit bez 1.50.......

a tko pita jel se bude tko pokrio
cijena u njemačkoj pšenici pada a i jebeni chichago isto pa neznam da cijena bude bolja
možda pola prodat odmah a sa drugom polovicom kalkulirat pa da se nekako nađeš
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Meni bi bolje bilo da mi je tuča pomlatila pšenicu već bi možda i novce dobil (možda i više ), a ovak neznam gdje sam :scratch
 

ivica b

Novi član
Tu od
3 Tra 2011
Poruka
13
Ja sam ti rekao sve a ti probaj sam izračunati jer ja sam zadovoljan i više od toga što se tiče samog prinosa a o cijeni ćemo vidjet jer ja mogu kalkulirati zbog prinosa žao mi je ljudi koji su imali štete na usjevima niko nezna možda mene to čeka sutra ko zna. Ja ovo nisam napisao da bi se hvalio to mi nije cilj već sam htio reći ako uložiš možeš i očekivati dobit moj punac ti je isti dan sijao kada i ja nije ništa ulagao tj. minimalno i kada je došla žetva on ima prinos od jedva 3000 kg/kj ako je i toliko.

gledam te vase komentare i mislim si ti kazes da ti punac nije nista dao a ima prinos od 3 tone ja sam dao sve kak treba i imo prinos od 3 tone po jutru.
 
M

minajo

Guest
gledam te vase komentare i mislim si ti kazes da ti punac nije nista dao a ima prinos od 3 tone ja sam dao sve kak treba i imo prinos od 3 tone po jutru.

To ti puno zavisi od zemljišta vjerovatrno jer kod nas ako samo malo se potrudiš i uložiš možeš imati jako puno ne uvijek ali u većini slučajeva jer kod nas ti je zemlja bogata P i K bitan je samo dušik koga ima u manjim količinama. A da ti pojednostavim zemlja se nalazi u području koje je nekada obrađivao IPK Osijek u k.o. Klisa, Daj, Antunovac i sl.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ove godine nisam imao ništa previše pšenice, nekih malo više 3 kj.
Prinos oko 2,9t/kj, na što sam s obzirom na ovu sušu ja sam prezadovoljan.
Bilo je i onih koji su dobili ispod 2t/kj, na pijeskovitijim tlima je sve doslovno izgorjelo.

Ječam je bilo solidan, ali dosta šteta od vode, odnosno propalo u jesen i zimi od vode.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
kod nas u podravki je 1,35 kn,nakraju bum sve rasprodal i zaposlil se v nekoj firmi i gotovo jer ovak više nemre:(:(:(
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Žetva 2011

pozdrav od ajkule kome budeš prodao fičona jer i sam znaš da nebi mogao dobiti ni pola onog što vrijedi sve tvoje a gdje i naći posao koji ostvaruje nekakvu redovitu plaču ,svima koji smo u toj proizvodnji je loše ni stočarima a ni ratarima nije bajno tako če biti dok god ovi naši biseri ne počnu shvačati da posao poljoprivrede je humani posao jer stvara hranu:partyman:
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-što napraviti s pšenicom, otkupljivač me tiska da odlučim, ja nisam veliki tj. vrlo sam mali imam 3-4 predana vagona, koliki bi mi bili troškovi da se pšenica čuva npr. do 3 mjeseca 2012, tj. sada dobivam 1,41 kn/kg na koliko bi morala poskupjeti da bi se to isplatilo....:madmana:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pozdrav od ajkule kome budeš prodao fičona jer i sam znaš da nebi mogao dobiti ni pola onog što vrijedi sve tvoje a gdje i naći posao koji ostvaruje nekakvu redovitu plaču ,svima koji smo u toj proizvodnji je loše ni stočarima a ni ratarima nije bajno tako če biti dok god ovi naši biseri ne počnu shvačati da posao poljoprivrede je humani posao jer stvara hranu:partyman:
u podravku sam prodao 5 tona i 6 tona sam stavio u polog kod njih u podravki
 
M

MOCO

Guest
-što napraviti s pšenicom, otkupljivač me tiska da odlučim, ja nisam veliki tj. vrlo sam mali imam 3-4 predana vagona, koliki bi mi bili troškovi da se pšenica čuva npr. do 3 mjeseca 2012, tj. sada dobivam 1,41 kn/kg na koliko bi morala poskupjeti da bi se to isplatilo....:madmana:
izračunaj si!!!


izračunaj koliko bi sada dobio, pa vidi ispod koje cijene nesmiješ prodavati za 8 mjeseci:

prvo izračunaj troškove za nekih 8 mjeseci skladištenja te količine! (troškove skladištenja silosi fakturiraju svaki mjesec, pa ako ne platiš odmah idu kamate)
onda izračunaj koliko misliš (želiš) dobiti za tu količinu u 3.2012

prati malo kretanje na burzama (iako to ove godine za nas ne vrijedi:rolfer:)

i na kraju, tko kaže da će ti netko u 3mj kupiti!?

Ti si sada biznismen pa sam kemijaj-prepušten si tržištu (kao i ja i svi mi)
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-po mojim kalkulacijama ispadne da bi skladištenje do 3. 2012. bilo oko 30-35 lipa/kg znači cijena da bi bio na nuli morala bi porasti na 175-180 kn tek iznad bi bila zarada.... ova financijska ludost u svijetu, franak luduje...
-odlučio i fakturirao pare sjedaju već danas na račun ...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
...cijena da bi bio na nuli morala bi porasti na 175-180 kn tek iznad bi bila zarada....
-odlučio i fakturirao pare sjedaju već danas na račun ...


Tako sam i ja iskalkuliro odmah nakon zetve, otiso tamo i reko im DAJTE PARE nezanima me nist taman da na proljece ode na 3 kune!! A nece 100%:?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mjesečno je oko 15kn po toni čuvanje,znači oko 1.5lipu po kili mjesečno tak je bilo do lani
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh