• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

MOCO

Guest
Nažalost 1,30 kn/kg nude otkupljivači


ne nude oni ništa, oni jedu gov..! To su samo pustili da seljaci žvaču jedno par dana i da se naviknu pa da onda na 1,5kn skaču ko mali majmuni
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Vjerojatno da če za 2-3mj. poskupit 20% a i više,al je problem kad si vezan ugovorom nemožeš pričekat cjenu,na to se ide,
danas sam razgovaral sa čovjekom iz belja veli da če jako malo biti žita...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Jucer uradio a danas odvezo psenicu s jedne parcele. Prinos oko 3t po jutru sorta Renata, vlaga 12,0 hektol 81,3 i primjesa 3,9. Sa datumom 30.6. nikada nisam kombajnirao i to je u ovih mojih 40ak godina najranija žetva, od ponedjeljka idemo dalje. Nikako ne pristajem ispod 1,5 kn!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
2007 smo brali prvu 27.6.
Ja sam svoju gledal danas još koji dan fali,krajem tjedna krečem.kad bu preko 30 u hladu
U četvrtak su kod mene probali na kombinatu pa vele da je 18%vlaga bila
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Žetva 2011.

Počela je žetva i pali su prvi otkosi a država još šuti o cijenama kao i privatni otkupljivači. Hoćemo li opet biti primorani dati pšenicu pošto-poto ili je uskladištiti pa čekati da je pokradu ili je ostaviti doma ko ima kakvi ambar?? Svi znamo da je posijano relativno malo u odnosu na ranije godine zbog loše jeseni i mislim da su cijene od kune do 1,3kn smiješne računajući sve uloženo. Ponovit ce se stara priča otkupit ce je za bud-zašto a vec na jesen ce cijena rasti po mom mišljenju vrtoglavo. Šta sa slamom? Jedna firma iz Bjelovara prodaje hektar slame za 1500kn plus pdv što je možda malo previse, koja bi bila realna cijena?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ima neka firma da daje 80lipa akontacije,a splati im se da onda i nestane...
 
S

Stručnjak 01

Guest
Počela je žetva i pali su prvi otkosi a država još šuti o cijenama kao i privatni otkupljivači. Hoćemo li opet biti primorani dati pšenicu pošto-poto ili je uskladištiti pa čekati da je pokradu ili je ostaviti doma ko ima kakvi ambar?? Svi znamo da je posijano relativno malo u odnosu na ranije godine zbog loše jeseni i mislim da su cijene od kune do 1,3kn smiješne računajući sve uloženo. Ponovit ce se stara priča otkupit ce je za bud-zašto a vec na jesen ce cijena rasti po mom mišljenju vrtoglavo. Šta sa slamom? Jedna firma iz Bjelovara prodaje hektar slame za 1500kn plus pdv što je možda malo previse, koja bi bila realna cijena?

Što se tiče cjene pšenice ja mislim da će se ćekat da žetva završi i da se vide koliko pšenice ima.A čeka se i sa kojom če cjenom izači AGROKOR pa se po toj cjeni ravnaju bar je to u mom kraju običaj.Što se tiče slame hektar nebi smijo biti skuplji od 500,00 kn sa PDV-om
 
S

Stručnjak 01

Guest
Ja sam u četvrtak pokosijo 8 jutara imo sam 25.160kg vlaga je bila 13,6 hektolitar 83,7 primjesa 5,4 sorte su gabi i srpanjka.Imam još 14 jutara za kosit ali su tu vlage bile 15 i više pa ču to rješavat krajem ovog tjedna.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Podravka nudi 1,50 kn a agrokor 1,15 kn/kg . zanima me od kud tolika razlika ?:scratch
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
Počela je žetva i pali su prvi otkosi a država još šuti o cijenama kao i privatni otkupljivači. Hoćemo li opet biti primorani dati pšenicu pošto-poto ili je uskladištiti pa čekati da je pokradu ili je ostaviti doma ko ima kakvi ambar?? Svi znamo da je posijano relativno malo u odnosu na ranije godine zbog loše jeseni i mislim da su cijene od kune do 1,3kn smiješne računajući sve uloženo. Ponovit ce se stara priča otkupit ce je za bud-zašto a vec na jesen ce cijena rasti po mom mišljenju vrtoglavo. Šta sa slamom? Jedna firma iz Bjelovara prodaje hektar slame za 1500kn plus pdv što je možda malo previse, koja bi bila realna cijena?

za cijenu pšenice čemo znat kad svi ovršimo i kad budu vidili kolko je ima ko i svake godine :finga::finga:
sa slamom najbolje uključi sječku i deri nedam više nikome ništa prošle godine su nas zaj... gadno pobalirali i nisu dolazili po bale do 11 mjeseca nisam mogo ništa radit na njivama a korovi izrasli boli glava ni novce nisam dobio do 5 mj ove god....
a sada se kreče cijena kodmene u kraju 15 kn +PDV za rolobalu
 
B

bosniahos

Guest
još jedna loša godina

Kako god pogledali nama se loše piše.rijetki imaju mogućnost pohrane pšenice doma.A kasnije još teže takvu pšenicu pošteno prodati,svi samo na odgode i samo da nekako prevare nas seljake.Ako nekom pokloniš slamu još te ogranićava u obradi kasnije a on se gotovo smatra tebi gazda.Ta cijena koju ste spomenuli će nama biti još osjetno manja kad lokalni mlinovi oberu mast na odbicima i vlagi itd.Jedino mi se ćini da poduzetnici koji vrše pšenicu su složni u cieni tak da su i tu stavku neki zaboravili spomenuti.
 
M

MOCO

Guest
lane me jedan molio da mu ostavim slamu i ja ostavim tablu od par hektara,on pobalira i ...nema ga! Sirak zazelenio,kiša pala,divlja pšenica isto potjerala,ja ga zovem, a on pa ima vremena šta se nerviraš,polako...ma jbt.majmune....onda pošaljem ljude da te bale pokupe i poslažu uz rub njive i ja pokosim sirak i tu pšenicu i to osušim,okrenem,pobaliram i odvezem kući...a njegova slama još stoji. Onda mi je vozio u 11.mjesecu po nekoj kiši i razgnjeco cijele uvratine i leniju. Ove godine svima govorim da je slama slaba i da je nema i da meni treba.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Završio žetvu, prinosi dosta slabi tek nešto preko 3t po jutru. Pšenica na pohrani pa kad vladari odluče koliko će nam dodjeliti mozda i bude koja kuna u dzepu. Velika je sramota što svake godine trpimo manipulacije sa pšenicom, jednostavno neznaju koliko malo bi nam dali, najteze im je dat seljaku koji se pošteno naradi a naš proizvod svejedno deseterestruko unovče.
Slamu sam prodo "na trčeć" po 40kn po bali pa koliko bala izadje (rolo bale), čovjek sam balira i vozi s naglaskom da to što prije uradi jer se treba vuć djubrenica jer su jame u tovilištu pune do čepa.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
dio psenice skinut danas:

07072011339kopiraj.jpg


07072011342kopiraj.jpg


07072011343kopiraj.jpg


07072011344kopiraj.jpg



vlagu i hl jos neznam a prinos je skroman ali je i ulaganje bilo smanjeno..
 
Posljednje uređivanje:
H

Hurlimann86

Guest
Eto i ja malo prije došao iz žetve, loše žetve. Na 3 ha po mojoj procjene nekih 10 t jako loše, lema je uzela svoje i prinos smanjila za 40% sigurno, nije se na vrijeme išlo prskati i sad smo imali najjadniju žetvu ikad, a pšenica izgledala tako dobro :sram: :oops:




 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
U susjednom selu covjek dobio manje od 3t na hektar.
A isto kao sto ti kazes,bas je lijepo izgledala.
Steta ,prepolovljen urod. Sad ako vlaga jos bude nikakva,nigdje kraja brigama
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh