• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
psenica pocinje zutit:

09062011300kopiraj.jpg


09062011301kopiraj.jpg


09062011304kopiraj.jpg


steta od leda?

09062011302kopiraj.jpg


09062011303kopiraj.jpg


na ovoj parceli bi moglo biti stete od divljih svinja, ali srecom za sada ih jos nema..
 
B

Bobo

Guest
Prvi klas odozdol je biran iz gomile, a druga dva su standardni klasovi kakvi su kod mene u psenici:



U velikom klasu smo nabrojali 97 zrna od kojih 5 vrsnih nije naliveno do kraja i takvih klasova imam dosta. 2. i 3. prevladavaju sa 80% i u njima ima preko 80 nalivenih zrna tako da bi mogla ova zetva biti pravo dobra, pogotovo sto se o cjeni suska da ce biti dosta dobra.

Zetvu jedva cekam da vidimo sto ce biti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Kolega, moja zemlja je 6. i 7. klasa vecinom...

Ove godine smo psenici dali sve zivo i nezivo...

Predsjetveno 150kg/kj 15-15-15, prva prihrana u proljece kad se temperature stabiliziraju u "+" 60 kg/kj KAN druga prihrana u busanju 50kg/kj KAN poslije pojave prvog koljenca prskanje regulatorom rasta MODDUS i uz to ide 20% otopina UREE iz prskalice. u nalijevanju zrna je trebala ici jos malo UREE, al nije nam se dalo, za ovu godinu dovoljno.

U cvatnji prskanje protiv bolesti.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
stao sam danas usput na polju jednog od vecih poljoprivrednika u okolici. sve radi po ps-u, sigurno. imam pred sobom jedan klas otkinut s polja, recimo da je prosjecan, nisam birao. manji je barem 10% od ova tvoja dva prosjecna..
 
B

Bobo

Guest
Ja imam na SVAKOM klasu ove godine izmedju 19 i 21 "kat" na svakom "katu" ima od 4 do 6 zrna, pa racunaj...

racunaj prosjek neka je 19 katova po 4 zrna to je 76 zrna po klasu...


Ovo je prvi puta da ovako sijemo psenicu da joj dajemo vise prihrane, prskanje regulatorom rasta, folijarna prihrana....

Do sad je neki prosjek bio 2700kg/kj a lane je bilo 3200kg/kj

Rekord sto je stari imao je dan danas NESHVATLJIVIH 4300kg/kj...

Selski prosjek se krece oko 2 000kg/kj. Tavanusa, nema prskanja protiv bolesti, jedna slaba prihrana, predsjetvena gnojidba takodjer upitna...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Ja imam na SVAKOM klasu ove godine izmedju 19 i 21 "kat" na svakom "katu" ima od 4 do 6 zrna, pa racunaj...

racunaj prosjek neka je 19 katova po 4 zrna to je 76 zrna po klasu...


Ovo je prvi puta da ovako sijemo psenicu da joj dajemo vise prihrane, prskanje regulatorom rasta, folijarna prihrana....

Do sad je neki prosjek bio 2700kg/kj a lane je bilo 3200kg/kj

Rekord sto je stari imao je dan danas NESHVATLJIVIH 4300kg/kj...

Selski prosjek se krece oko 2 000kg/kj. Tavanusa, nema prskanja protiv bolesti, jedna slaba prihrana, predsjetvena gnojidba takodjer upitna...
Još ako imaš bar 700 klasova/m2 mogao bi potući rekord
 
B

Bobo

Guest
Sklop je dobar, lijep, gust, ali mislim da je moglo i gusce... Lijepo se izbusala psenica al mislim da od rekorda nista. Ono je bila posebna njiva u posebnoj godini ni sami ne znamo sto se tamo dogadjalo...

Ne da mi se brojati koliko klasova ima na m2, ali cu uslikati i njivu, pa procjenjujte sami je li dovoljno gusto ili nije...
 
M

MOCO

Guest
:weedman:eto čitam danas da su neki otkupljivači rekli da računaju s cijenom pšenice od 1,5kn
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Baš obratno uvijek je stoćni bio 10%jeftiniji,a pivarski skuplji.
Čuo sam da Pavlak kupuje pšenicu na zeleno po 1.5kn
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
sorry,ispravio sam post i sada je žito skuplje od ječma,a ja i dalje stojim sa onim postotkom od 25-30 u korist žita naravno.
 
H

Hurlimann86

Guest
Slike od jučer , pšenica se jako dobro drži i za sad nije nigdje polegla, sorta je gabi.



 
M

MOCO

Guest
današnje vijesti:

"Za nekoliko dana počinje žetva, a neslužbena cijena od kunu i 30 lipa za otkup sramotna je, jer je na burzama u susjednim zemljama ona od kunu i pol do 2 kune, ističu u Nezavisnim hrvatskim seljacima. Nema pravilnika prema kojem će se pšenica otkupljivati i spremati te upozoravaju da je premalo licenciranih silosa. Nakon svake žetve, kažu, dogodi se pljačka hrvatskog sela te zahtijevaju cijenu od 2 kune i 40 lipa za otkup pšenice.

Poljoprivrednici ratari su ostavljeni na cjedilu, a s njima se obračunavaju otkupljivači koje mi nazivamo od danas karteli. To su klanovi koji pljačakaju hrvatsko selo. Zato ova vlada ove godine ne može izmaknuti otkupu pšenice. Mora se uključiti, mora pomoći poljoprivrednicima, ustvrdio je predsjednik udruge Nezavisni hrvatski seljaci Mato Mlinarić."
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja sam jučer čuo da bi mogla bit 1.40.
Bar sam se nadal da če biti 1.50. loše...
 
B

Bobo

Guest
Planiram s cjenom 1.50kn/kg i to mi je dovoljno da ju odmah u zetvi prodam...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh