• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Ni ja sa svojom nisam zadovoljan. Dao bih si ocjenu +3 za kondiciju. Bilo je na par mjesta gdje je voda pojela, uglavnom zemlje koje sam tek uzeo u zakup pod moraš.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja sam sa svojom prezadovoljan, odlično napreduje, samo ako ju bolestina kakva na strefi.....onda bude pak po novčaniku....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Ja danas svoju oprskao sa mustangom,axialom i prosarom,a čim najave kišu ide se i u drugu prihranu sa 200kg/ha.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
ovdje se slabo raspravlja o pšenici,pa zar je nitko nema ili je nešto drugo u pitanju?
moja izgleda dosta dobro i uskoro bi trebala početi klasati,a onda na meni ostaje da je još oprskam protiv bolesti i da čekam žetvu.kakvo je kod vas stanje?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
jedan dio moje pšenice je isklasao (20 ha), a jedan dio nije(25 ha), budem išao prskat protiv bolesti i folijarna prihrana još dvaput, i jednom kana...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
kakvih bolesti?
taman pošprical jačmen.
nisam videl da bi joj kaj bilo počela klasati ljepa zelena?
čim da sad nju špricam
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
o.k super a to se šprica preventivno ili?
jel pšenica je zdrava nema niš po njoj ljepa zdrava zelena stabljika i list.

mislim nisam sijal niš puno 1,5rali čist za sebe,neču vozit umlin nit prodavat.

al sad da ne dobim 1t,a mgu 4-5t.radi 400-500kn kaj me dođe špricanje.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
pa na puno mjesta sam čuo da govore o takvoj cijeni pšenice, sve budemo vidli dok bude žetva. stvarno je malo posijano pšenice, osim mene, u selu ima još oko 20 jutara pšenice, i to je to, nitko nije posijao. pšenica dosta dobro izgleda, jest da je rano isklasala, ali ako bude dobar prinos + dobra cijena= dobra zarada, e sad je još pitanje dali ju uskladištiti i čekati veću cijenu?

evo jedan video prskanja protiv bolesti i folijarna prihrana.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=wOSMhWc0Oog[/YT]
 
Posljednje uređivanje:
M

MOCO

Guest
meni to izgleda nekako kao manipulacija, mislim pojavljivanje takvih vijesti u tisku i medijima. Prvo idu vijesti da je sjetva bila teška,van rokova i urod je upitan, onda idu vjesti kako je teško prezimila, pa onda vijesti kako joj cijena raste,pa onda iziđe netko u javnost s nekom vau cijenom budućeg uroda, pa onda kao neće je biti dosta pa će koštati još više, pa onda domaćih zaliha nema a cijene odoše u nebesa, i eto najzadnja vijest bi mogla biti kako je država reagirala i odobrila uvoz da zaštiti ljude od poskupljenja kruha i to naravno netko uveze taman pred žetvu....:finga:
eto najnovija vijest je da prijeti nestašica:
http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/prijeti-nestasica-psenice/5072/

još fali ona zadnja o uvozu i ja sam baba vanga:weedman:
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Nisi baba Vanga ili jesi ako ti je tako draže ali ljepo si to isčito i siciro između redova jer je upravo to rezultat svih tih vijesti odnosno sprege prerađivača-otkupljivača i naših "časnih" novinarskih pera koji bi trebali završiti u Hagu ne zbog rata nego zbog poraća. Sjetitite se brifinga HTV-ca kod Todorića.
Naglasak je da bi seljak mogao zaraditi i ajmo to osujetiti u startu ili bar prebaciti svu moguću krivnju na njega ako dobijemo neku kunu više nego prošle godine iliti bliže cijeni na nekoj od Evropskih burzi (baš me zanima na koju će se zakačiti ove godine).
O ovogodišnjim imputima niko ni rječi isto tako i o paritetima.
 
H

Hurlimann86

Guest
Evo i naše pšenice sklop je jako dobar i sama pšenica izgleda odlično, osim što od puno posla baliranja sjenaže nama i uslužno nismo previše pratili i prekasno intervenirali sa prskanjem leme tako da na mjestima ima dosta velikih oaza gdje je lema napala. Slike su od petka kad je bila zaštita sa Direktom 0.12 l/ha za lemu i porto 1.5 l/ha. Sorta je sve Gabi.





 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Ove godine su oko Bjelovara uglavnom dosta slabe psenice, malo sam ih vidio da su u top formi. Susa je ucinila svoje. Dvije prihrane, zastita i folijarna prihrana i opet niti blizu sto bi trebalo biti. Samo nek ne nastrada od leda pa nek bude sta bude a cijena mislim da ce bit dobrano preko kune jedino ako nasi vladari zivota i smrti ne izmanipuliraju ljude svojim ljigavstinama da bi sebi strpali sto vise u dzepe
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
psenica slikana pred 5 dana:

22052011271800x600.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Osiguro sam 12 jutara, 25% popusta daje zupanija i 25% popusta daje grad Bj, ukupno platio 670kn. Neki dan rodjaku led potuko oko 50%:mad:
 
B

BAGERISTA

Guest
Žalosno,,,kad čoviku trud i znoj s...e,,jedan dan u godini,,,ma ni osiguranje više ti ne pomogne,,makar i sumnjam da je neka cifra,,,a kad treba platit,,,samo otimaju,,,a za dat su zadnji..........

Nadajmo se da nebude trebalo....8)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh