• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Rajtek

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

Ja jučer završio s žetvom. Katastrofa, zasijano 22 Ha ,od tog 3 Ha mi je popapla voda- samo korov nema pšenice. Sorte su bile Srpanjka , Gabi i Mihelca.
Prva tabla 11 ha -na silos izvezeno 45 tona, znaći prosjek malo veći od 4 t po Ha
Druga tabla 11Ha - 3 ha propalo skroz od vode, a na ovom kaj je ostalo nakupil sam 17,5 tona, a tu neću ni računat prinos po Ha, uglavnom računal sam odvest na silos barem 100 tona a odvezo sam 62,5 t.
Vlaga se kretala od 11% većina i jedna prikolica 13%.
Hektolitar od 74,1 do 78,8 %
Primjesa od 4% do 14,8%
Žetva je trajala 4 dana s malim prekidima zbog otkaljanja kvarova na staroj drlji, al niš ozbiljno, male sitnice koje nedaju radit.
Mislim da sm barem 100 put izašo skombajan gledat jer di šta curi van, jer mi je puž u bunkeru nekako slabo nosil žito u bunker.
Od muke nisam htio niti slikat niti sam imo volju.
Kod nas U Mlin i pekare d.o.o. Sisak još se nezna cijena.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: sjetva pšenice 2009

evo i mi neki dan završili žetvu...kaj da se veli nije nekaj bogzna kaj,ali ima i puuuno gorih :? :scratch
ovo je "nacurelo" na oko 4 jutra...malo više od 8,2 tona...vlaga 11,4...hektolitar 76,4...sorta super žitarka...
...od slika sam ova i to nabrzinu,jer sam išel dalje uslužno...
1207101515.jpg
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
163
Re: sjetva pšenice 2009

Evo i koja slika od mene, sa 20 jutara super žitarke nasipalo 41600kg vlaga od 11.8 do 14.2, hektolitar 72-83, sve u svemu dobro je...









 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: sjetva pšenice 2009

Kod mene žetva još traje,zbog nemogućnosti ulaska kombajna u parcelu.
 
K

korisnik2408

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

Evo jedno pitanje koje je vezano indirektno za temu. Nakon zetve psenice planiram oprskati neselktivnim herbicidom izrasle korove. Gledao sam cijene herbicida po trgovinama. Buduci da tu vlada veliki nered, neke mi stvari nisu jasne. U nekim trgovinama jedan herbicid kosta nesto malo preko 50 kuna, u drugim drugi herbicid kosta 110 kuna. Da li netko zna zbog cega je tolika razlika?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
PŠENICA sjetva-žetva, 2010.-2011.

Ima li interesa sijati psenicu, ocekujete li u zetvi stresove sa cijenom, koje sorte u kojim krajevima, s kakvom gnojidbom u startu i kakvom prihranom kasnije, mislite li da ce se zbog kisne jeseni manje zasijati nego lani? Puno toga me zanima. Nabavio sam osijecku "renatu", sta mislite o toj i slicnim sortama?
 
K

kristijan

Guest
e ta renata i mene zanima.čul sam nekaj o njoj al to je samo ono površno.
Makar je jesen dosta vlažna,mislim da nas nebu to obeshrabrilo,baš naprotiv,namjeravamo još povečati proizvodnju.
 
B

Bobo

Guest
Interesa ima svakako, sorta GABI, jer na moju "gnojidbu" daje dosta dobre rezultate na mom podrucju.

Gnojidba kao i uvijek, po soji baciti malo UREE, na brazdu 100kg/kj 15-ice i jedna prihrana 50kg/kj KAN...

Da ulozim ista vise u nju, na isplati mi se a ako dam vise prihrane polegne. ovo je neka zlatna sredina i pokazalo mi se OK ovaj nacin rada
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
danas idem po jos Renate Bc, kako je krenulo cini mi se da se nece puno zasijati. Gdje je silo kombajn prosao bice grdo za uzorat a javljaju jos kise
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
do nove godine bu valjda se dalo posijat.
sused lani sijal oko 20.12 i pšenisa mu bila odlična sve ju bilo ljepo vidjet.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
do nove godine bu valjda se dalo posijat.
sused lani sijal oko 20.12 i pšenisa mu bila odlična sve ju bilo ljepo vidjet.

još če ispast da stvarno budemo sijali do nove godine ili uopče da nesijemo za daljnju prognozu najvaljuju skroz kišu a još nije ni ovršen suncokret ni soja po kojoj bi trebali sijat mada je sjeme več 90% nabavljeno za nekih 50 ha pa sad sjedi i čekaj bolje dane
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
vise od 20 dana nema postova, slabo se nesto sije psenica ove godine..?

posijali smo neka 4 jutra do sada. nesto renate, nesto zitarke. ceka jos 750kg super zitarke ali do daljnjega nista od sjetve..

dsc00053800x600.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ulvCxWuH9b8[/YT]

sijacica malo skripi da se cuje kada se diskovi prestanu vrtiti :rolfer:
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Posijal sam oko 15 ha gabi, sad čekam da se malo prosuši pa da nastavim sa sjetvom, budem posijal oko 50 ha.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Mi smo uvijek isli 180-200kg/kj a sad cujem razne price da se nove sorte siju 180-200kg/ha sto mi nekak jako malo i ne zelim bit pokusni kunic. Bit ce po starom.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mi smo posijali svega 6-7ha,2/3 sa rotosemom,a ostatak rastepačem jer smo par puta grezli i potrgali nosače od zraka na traktoru,
A sjetva od 10.11 je upitna nikad neče dati vrhunske rezultate pogotovo u ovakvim godinama,jedino 2oo6 kad je bila topla i suha jesen
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh