• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Mi smo posijali svega 6-7ha,2/3 sa rotosemom,a ostatak rastepačem jer smo par puta grezli i potrgali nosače od traka na traktoru,
A sjetva od 10.11 je upitna nikad neče dati vrhunske rezultate pogotovo u ovakvim godinama,jedino 2oo6 kad je bila topla i suha jesen

Zanima me daljnja agrotehnika poslije sjetve rastepačem ( rasipačem )?
Ideš li u pripremito ili u brazdu i šta poslije takve sjetve, tanjuranje , drljanje, ...
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Ma sve je isto kao i sa sijačicom, zemlja mora biti pripremljena za sjetvu, a poslije sjetve se prođe sa drljačom! Nije baš najpametnije tako sijati ako je zemlja tvrda i glinovita (ove godine je dosta takve vlažne i nabijene zemlje) jer sjeme ostane pre plitko! :? :scratch Mi smo tako sijali jer nam je sijačica u kvaru i bilo je ok, nema neke bitne razlike u odnosu na sijano sa sijačicom. :gitarist: Naravno da je bolje sijačicom, ali ako nije sijačica na raspolaganju može i ovako! :idea:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Na taj nacin se u Bj i okolici sije ljulj samo sto se nakon rasipanja ide valjkom a od sveg taoga nema nis, evo i danas cijeli dan usrana kisa. Dokle ce?
 
B

Bobo

Guest
Sije se psenica i kod mene...

njiva od 6 kj 22. poorana, 23 gnojivo, priprema za sjetvu i sjetva otpoceta, te 24 daznja cetvrtina njive posijana.

I sad u nedjelju posijao jos 2.25kj a prognoza mi se lijepa cini za nastavak usluznog branja kukuruza i daljnju sjetvu.

Planuramo preko 10kj, obicno to bude 12, al ove godine ja ciljam da bude i vise, da sijemo manje soje.

Sjetvena norma, puno me pitate. kolegi posudio sijacicu prije tjedan dana i kako ju je on sebi postelao, tako sam i ja sijao sebi. potrosnja sjemena je oko 200kg/kj GABI. Sjemenskom robom sam RAZOCARAN... moja psenica bolje izgleda od sjemenske, tako da sjemenske nismo puno kupovali...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Znam da je bolje sa sijačicom, al kad nejde onda nejde...Tiler i sijačica imaju preko 2 tone i mjestimično nemogu proč,sve izrujem a i sijačica nemože lijepo posijat u takvo tlo i ima vani sjemena...pokidal sam od zraka nosače tankiča i onda smo popizdili i 2 ha posijali restepačem i podrljali i kak joj bog da
bude bolje nego da se posije prekasno sijačicom...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
zavrsena sjetva za ovu godinu. nismo puno sijali, nekih 5ha, mozda nesto sitno vise..
sorte zitarka i superzitarka.


dsc00363800x600.jpg


dsc00362800x600.jpg


dsc00066800x600.jpg


dsc00065800x600.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=VoSJ0lB54X8[/YT]

s ovog polja se kukuruz skinuo u petak, orano je u subotu a u nedjelju se sijalu. dosta se tesko oralo tj stopalo se, sto se i vidi na polju.
ali kako je izgledalo oranje, dobro se i napravilo..:)
 
H

Hurlimann86

Guest
Sjetva od jučer.
U subotu je bilo orano. Oralo se jako dobro samo na par mjesta je stajala voda, ali i to se sve pooralo, zemlja se jako dobro rasipala, a sjetva je bila jučer sijala se Gabi 300 kg/ha i predsjetveno po brazdi bačeno 400kg/ha 13-10-12, zasijano je 2 ha što je nama dovoljno, a dalje kako joj bog da.






 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Sjetva pšenice 29.10.2010. Sijala se Prima i Lucija

Bacanje gnojiva


Rotodrljanje


Tankiranje sijaćice i sijanje




 
B

Bobo

Guest
Danas zavrsena sjetva kod mene... 11.5kj koliko sam uspio iz glave pozbrajati, al to je u biti to +/- pola jutra...

Ove godine se jako tesko oralo, zemlja sva neka nabijena, ali uradilo se posla i sve u svemu zadovoljan ;)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
meni ostalo za posijati još nekih 3ha koje ću zasijati kada skinem kukuruz.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
dečki svaka čast vi več gotovi ja još ni na pola puta sasad posijano oko 20 ha još 35 ha ako se bude moglo jer je zemlja katastofa za izradit
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Evo par slika psenice:
Presijana repica
Sorta matea
Posijano oko 300kg/ha




 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Ujutro startam sa sijanjem, u planu 15 kj. Oranje je bilo drz-nedaj a i priprema. Skurilo se dost nafte u pripremi, jako sporo s rotodrljacom, 2. radna i zivci zbor.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Dok se pripremalo...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=KShEWikEBkU[/YT]

nadam se da nije prekasno za sijanje, treba jos oko 5 jutara a javljaju od sutra opet kise
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
mi sa sijanjem gotovi pred ovu kišu,a evo kak zgleda ovo kaj je prvo sijano...

fotografija0018a.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
JA sam posijal malo više 5 jutara, znači nekih 5,1/4 jutara pšenice za svoje potrebe....
Renan 1,5 jutro, a ostalo Žitarka i Srpanjka...
nema slika ni ničega pošto smo se žurili ko budale, oralo se i po danu i po noći, pripremao je jedan traktor, drugi odmh sijao tak da smo uspjeli to nekako između kiša posijati...
eh da, i kod ujaka 2 jutra neke francuske, neznam točno naziv sad...

+ ječam i tritikale, sve ukupno posijali preko 10 jutara za naše potrebe
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kako stoji proljetna sjetva? ja sam za jesenjom zakasnio ali bih htio sad na proljeće posijati.šta mi preporučujete? kad i koje sjeme?
 
H

Hurlimann86

Guest
Evo ti naše pšenice još ije krenula kako treba jer je tek prošle subote bila prva prihrana sa 200kg KAN-a , a korovi su bili oprskani ujesen.


 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh