• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
zdravo.kod mene zetva zavrsena....sad me nesto jako mnogu zbunjuje.... susa bila nevidjena do sad.ali psenica je bila medju najboljima ako ne i najbolja u okolini...prosle godine sam imao prinos od 5t/ha.ove sam godine ocekivao zbog suse 3t/ha....a dobio sam samo 1.5t/ha. psenicu sam odneo u mlin,hektolitar 80.4,znaci psenica prve klase.... pa sad jeli moguce da je prinos tako mali a rod da bude prva klasa...? ili mi kombajn sve rasturio po zemlju.....ima li neko logican odgovor na sve ovo jer meni ovo ne izgleda bas moguce...
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Zakašnjeli video iz žetve

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=mZN_hVWY2I0[/YT]
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
zdravo.kod mene zetva zavrsena....sad me nesto jako mnogu zbunjuje.... susa bila nevidjena do sad.ali psenica je bila medju najboljima ako ne i najbolja u okolini...prosle godine sam imao prinos od 5t/ha.ove sam godine ocekivao zbog suse 3t/ha....a dobio sam samo 1.5t/ha. psenicu sam odneo u mlin,hektolitar 80.4,znaci psenica prve klase.... pa sad jeli moguce da je prinos tako mali a rod da bude prva klasa...? ili mi kombajn sve rasturio po zemlju.....ima li neko logican odgovor na sve ovo jer meni ovo ne izgleda bas moguce...

Hektolitar kao sam za sebe ne znači ništa šta se kvalitete tiče, tada bi i sorta sana bila kvalitetna, a uopće nije krušna žitarica.


Dečki ima ko renana za prodati?
 
Posljednje uređivanje:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
zdravo.kod mene zetva zavrsena....sad me nesto jako mnogu zbunjuje.... susa bila nevidjena do sad.ali psenica je bila medju najboljima ako ne i najbolja u okolini...prosle godine sam imao prinos od 5t/ha.ove sam godine ocekivao zbog suse 3t/ha....a dobio sam samo 1.5t/ha. psenicu sam odneo u mlin,hektolitar 80.4,znaci psenica prve klase.... pa sad jeli moguce da je prinos tako mali a rod da bude prva klasa...? ili mi kombajn sve rasturio po zemlju.....ima li neko logican odgovor na sve ovo jer meni ovo ne izgleda bas moguce...

Zbilja ne mogu ni zamisliti koliko loše mora pšenica izgledati da dobiješ 1,5 tonu na hektar??? Sada ako na njivi imaš livadu od pšenice onda znaš da je problem kombajn. Meni kad je krenuo kombajnirati, stao je nakon 20-ak metara da provjerimo jel dobro čisti i jel razbacuje. Malo smo pritegnuli bubanj, jer je ostajalo po 2-3 zrna u klasu, opet krenuli, provjerili baca li van zrno i nakon utvrđenog da je ok čovjek nastavio raditi, jer smo jedva našli koje zrno vani ispod slame.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh