• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam na 0,5 ha ove godine imao oko 2 t srpanjke, s time da mi je voda zeznula jedan trag. Ulaganja sve skupa 1300 kn. Za vlastite potrebe vise nego dovoljno. Jedino prihranjena s 50 kg UREA-e.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Kako ste sa cijenom zadovoljni? Meni je prosjek 1.17kn, kolicina 60tona.
Ulog nisam jos izracunao al je dosta
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Evo ja mogu samo reci da je meni pšenica ove godine dala za platit zakup zemlje i sjeme pšenice što sam kupio na jesen,.
Znači nafta za oranje,pripremu,sjetvu,prihranu,prskanje=0%
Pesticidi,umjetno gnojivo=0%
(prskana protiv trave i protiv bolesti)
Ali kada pogledam sa druge strane ja sam sa sijačicom zapao u sjetvi min 50 puta,drugi dan kako smo posijali došao je pljusak i odnio dio sjemena a jedan dio zabio u dubinu...
Kako kaže moj susjed "u suši nešt u vodi ništ"
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Svi troškovi osim oranja i pripreme su cca 5.100,00 kn po hektaru. Bruto prinos je 8.800,00 po hektaru. Zakup 4.450,00. Ispada na 5,6 hektara 16.270,00 kuna zarade plus poticaj. Mislim da trebam biti zadovoljan

Onda mi živimo na drugom planetu,tu u mojoj okolici nitko nije imao prinos više od 4 t ha.
Svaka čast na 8t
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Svaka vama cast sto brojite kune za ulaganje. U zivotu nisam racunao ulog-dobit pa evo sljaka i dalje.
A ako si u plusu nikako ne povecava pdv dobit kad ga moras platit. Ili se sije na papire, a prodaje na crno.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Onda mi živimo na drugom planetu,tu u mojoj okolici nitko nije imao prinos više od 4 t ha.
Svaka čast na 8t

Svako područje ima svoje prednosti i mane, mi smo sijali pšenicu i kukuruz u Sremu i kad smo došli u okolicu Bjelovara nastavili sa tom praksom a ono od pšenice ništa pa opet pa opet i nakon 5 godina se uvjerili da od toga slabe vajde, jednostavno joj ne pogoduje područje. zadnjih 17 godina sadimo samo kukuruz i zob i tu se vide rezultati, jer kukuruz dobro rodi, skoro kao i u Sremu a u zobi su mali troškovi pa vise ostane nego od pšenice a i potrebna je radi plodoreda, tako da nije čudo u tolikoj razlici u prinosu od mjesta do mjesta.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Da li si od troškova odbio PDV?....to povećava zaradu jer 25% nije malo.

Naravno da sam odbio pdv. Nikad ni ne računam troškove s pdv-om. Ako ideš tako računati onda je i cijena pšenice s pdv-om veća. U suštini ako izračunaš trošak s pdv-om i prihod s pdv-om, i platiš pdv na razliku ostane još koja kuna više u džepu.

Ni jednu kulturu nejdem sijati ili saditi da prije toga ne izračunam koliko bi iz uloženog mogao dobiti. Poljoprivreda je ekonomija kao i svaka druga industrija. Ako ne znaš dobro posložiti nećeš dobro ni proći.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Sve je to točno, i to je jedini način, samo što uz račun veliku ulogu igra i priroda na koju ne možeš utjecati tako da jedna nepogoda pomrsi i najbolji račun u jednom danu. O poljoprivrednoj politici kod nas ne vrijedi ni pričati.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Ja sam osigurao usjev, tako da barem što se tiče leda nekak sam mirnije spavao. Zemlje su mi takve da ne leži voda na njima pa me ni to nije brinulo. No svakako tehnologija isto igra važnu ulogu. Čovjek do mene je imao isto na izgled krasnu pšenicu, na kraju znatno manji prinos i čak smrdljivu snijet tak da mu nisu htjeli ni uzeti u mlinu....
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Kolega ako ti nije problem napisti kakvu gnojidbu koristiš i sa čime špricaš?
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Ja sam osigurao usjev, tako da barem što se tiče leda nekak sam mirnije spavao. Zemlje su mi takve da ne leži voda na njima pa me ni to nije brinulo. No svakako tehnologija isto igra važnu ulogu. Čovjek do mene je imao isto na izgled krasnu pšenicu, na kraju znatno manji prinos i čak smrdljivu snijet tak da mu nisu htjeli ni uzeti u mlinu....

Kako sa sušom, da li se i protiv nje mozes osigurati?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Gnojidba je bila 350 kg po hektaru 5-15-30 i 175 kg urea pred sjetvu, u proljeće KAN 200 kg i prskanje amistarom i sekatorom. Ništa više.

Ne znam za sušu što se tiče osituranja, poplava se može osigurati.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Prijatelju u kojoj to osiguravajućoj kući?
Ja osiguravam 15 godina i nikada nije isplaćena šteta od poplave,evo ako bi mi mogao reći ko to isplaćuje štetu od poplave?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Triglav je lani imao isplate za poplave. Samo što si morao osigurati od tog rizika, ako nisi naravno da nije bilo i odštete.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh