• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pucanje osigurača

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,971
Kao što je kolega zj već napisao balirka treba da se vrti,ne trpi niske okretaje jer onda svu snagu prenosi na kardan,zato ima zamjac da kompenzira silu na kardanu,ja sam kad sam kupio balirku promjenio 2 osigurača u godinu dana,a sad već 20 god nisam ni jednog jer sam se naučio sa njom radit i unutra je 5,6 jakosti ,a to sa "žvakanjem" mislim da ne drži vodu jer je barem kod mene tako mala tolerancija između i jednom kad ga cvikne skoro sam ispadne
U većini slučajeva osigurač puca zato što balirka nije u fazi ili zato jer radi na malim okretajima
Ps Nož treba biti naoštren
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,971

Nikola.ZETOR

Vjerojatno jer im je često pucao ili jer se rupa razluftala
Mislim da je na mojoj balirci m8 ili m 10 nisam siguran,jer sam ga davno mijenjao,ali ako misliš da ti je prejak,daj ga tokaru da ti ga za 2 mm oslabi na mjestu pucanja ili ako si vješt možeš i lagano sam sa brusilicom i bušilicom to odradit

Moja se na zetoru vrti na 2000 do 2200 i radi lijepe pravilne bale i ne trpi traktor u radu
Mislim na okretaje motora
Uvijek gledaš da ti je heder čim više pun,ali da balirka stigne gutati,to si reguliraš sa brzinom hoda traktora
Sijeno mora biti suho i nemaš brige
U slučaju da sijeno nije presuho popusti si iza na regulatorima tvrdoće
 
Posljednje uređivanje:

Nikola.ZETOR

Novi član
Tu od
18 Pro 2021
Poruka
12
Nije problem seraf kad pukne nego kad iskrivi vilicu pa onda u pola njive stane nemos balirat

Moja se na zetoru vrti na 2000 do 2200 i radi lijepe pravilne bale i ne trpi traktor u radu
Mislim na okretaje motora
Pa jel drzis rucni il nozni gas
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,971
Ako ti savija iglu kroz koju ide špaga,onda ti nešto ne štima na balirci,ili je nešto savijeno,ili nije u fazi,jer se igla nesmije savijat i zato ti i pucaju osigurači
Meni se u početku desilo da mi se savio onaj lim ispod igli priliko prelaska preko potoka ikad sam krenuo balirat vijak koji drži iglu je zapeo za taj lim,ali je odmah krcnuo i osigurač,ali se igle nisu savile jer ima balirka blokator kad igle nisu u početnom položaju bat lupi u blokator i lomi osigurač
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,971
Teško je na kvačilu,jer kad pustiš kreće naglo,i povuče puno,a kd staneš isprazni heder,može se i tako,ali ako je jako puno mase onda može i prva spora,bolje nego kvačilo
Ako je ikako moguće pravim manje redove i puno brže završim nego se patit na kvačilu,a i ja radim u tim brzinama,rijetko u prvoj,najviše ide 3. i 4.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Za osigurace samo 8.8 i nema brige jos nisam cuo da neko koristi mekse
 

Najnoviji postovi

Na vrh