• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa za navodnjavanje ili Agregat + Potopna pumpa

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tu bi se mogo ugradit dif. od bmw ili neki sličan,jak je dovoljno i ubrzanje bi dobio skoro pravo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Mislim da ti je ipak diferencijal bolja i jeftinija varijanta.
Ima ubrzanje 4x, nepoderiv je i skoro pa badava.

Ovi multiplikatori za hidraulične pumpe su preskupi i nisu predviđeni za trajni rad punom snagom.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Stavljen je gore multiplikator grupe 3, 1:3,8 pumpa radi odlično ali sad nemogu naći potisno crijevo sa ovakvom spojkom

51WHnEt.jpg


Jh2gAF2.jpg


Sva crijeva koja nalazim na internetu imaju ovakve spojke
Usisna-spojka-vatrogasna-za-pumpu.jpg



Koji je naziv ove moje spojke dali netko zna?

Dali postoji neka redukcija sa ove moje na ovu klasičnu?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Daj to probaj u Vatrotehni pitati, ili nekoj firmi sa Vatrogasnom opremom.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Pital sam u vatroprometu, nemaju..... Jedino kaj mi još pada na pamet je u nedelju na Jakuševac, ako tam ne najdem, onda nebum nigde :icon_e_biggrin:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Probaj onda neku sličnu sa više "mesa" pa ako ti tokari mogu kaj napraviti da paše !?
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Između ova dva zuba na spojnici ( postoječoj ,zelenoj) stavi polugu ,neku dužu štangu i odvrni spojnicu.Zatim tu staviš običnu stabilnu spojnicu "B" ili "C" - vatrogasnu.Znači 75 ili 52 mm.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Između ova dva zuba na spojnici ( postoječoj ,zelenoj) stavi polugu ,neku dužu štangu i odvrni spojnicu.Zatim tu staviš običnu stabilnu spojnicu "B" ili "C" - vatrogasnu.Znači 75 ili 52 mm.
meni to izgleda kao odljevak .

Tu je nalakše mapraviti redukciju , ravna ploča , može i pravokutna , bitno da je debljina odgovarajuča ..ako nije podloži se ili stanji ..na toj ploči zavariš neki muf ili kaj ti več odgovara da paše ova spojka s donje slike ..
osiguraš da ne može ispasti i bok .

ako ne razmiješ lako ja to skicnem
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ovo su stabilne spojnice ,od kojih bi jedna trebala odgovarati, ovisno o navoju( vanjski ,unutarnji).Trebale bi se naći u trgovini vat.armature.Probaj u Mi-Star-u u ZG ,ako nemaju nabavit će ti.
 

Prilozi

  • DSC_0459.jpg
    DSC_0459.jpg
    37.1 KB · Pregleda: 72

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Imbro, dobro ti puknuti veli, to je lijevano, gle, slikano iz nutra, i iz vana, vidi se da je iz jednog komada

R3nU8if.jpg


9PGBPsL.jpg



Puknuti, ak sam te dobro skužil, ubaciti ploču između ova dva zareza, na ploču rupa sa navojem i onda se samo našerafi ovakva spojnica kakvu je metnul imbro u prethodnom postu ?

Tak verovatno i bude ako ne najdem ništa u Jakuševcu, ili barem kak veli zgzac nekaj približnog...

Abarth, pod STORZ mi google otvori ovakve klasične spojnice, ne ovakve kakve meni trebaju...
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
A dobro ,onda probaj prilagodit, ili mažda da s nekom međupločom pripašeš na tu flanđu ovakav kompletni ventil sa spojnicom.Pogledaj što ti je lakše.Sretno.
 

Prilozi

  • DSC_0460.jpg
    DSC_0460.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 92

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ovih dana sam složio 6 stepenu pumpu sa pogonom preko motokultivatora.
ee896f0fae17dcb55e4d79b50488c5a6.jpg
f10ed5ae49132045cfc3a8286b3d88ad.jpg
14076bce97eef2123b28ce0c0f8bfd47.jpg
110e1c20292162d85e89da8b35096d93.jpg
3a535f02945b6ab015c723cbce39d2cf.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Spojka se zove GEKA

442110a_48.jpg


Nabavio ih, jedva, pošto su skoro sve do max 1 1/2 cola, a meni treba od 2 cola, i odmah isprobao pumpu pod šmrkom, pumpa pokazuje na manometru pritisak od 5 bara, zadovoljan sam...

JZGHJDW.jpg


rZiof3k.jpg
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
poštovanje
trebao bih nešto za navodnjavanje kap po kap, navodnjavao bih lješnjak i aroniju,manja bašta,
5 redi po 60 m lješnjaka sa jedne, 3 reda po 30 m aronije sa druge strane. imat ču između bušeni bunar, motorna pumpa ili pumpa + agregat, i dali bi bile dovoljne trake ili cijevi za navodnjavanje, pozdrav svima i hvala
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
@josipjug

Sve ovisi koliko je dubok bunar. Ako je bunar dubok 7 ili više metara, ide potopna pumpa. jer motrona pumpa ili električna "nadzemna" ne mogu povući vodu sa dubine veće od 6-8m (ovisno o pumpi).


Kolege, imam pitanje.
Što znači da je pumpa "peterostepena" ili "šesterostepena"?
Dali ti "stepeni" daju jači pritisak, ili što?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Svaka pumpa ima tzv Q-H karakteristiku.
Protok je ovisan o tlaku i obratno.
Više stupnjeva daje veći tlak, a time i kapacitet na nižim tlakovima.
 
Na vrh