• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa za navodnjavanje ili Agregat + Potopna pumpa

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@josipjug

Sve ovisi koliko je dubok bunar. Ako je bunar dubok 7 ili više metara, ide potopna pumpa. jer motrona pumpa ili električna "nadzemna" ne mogu povući vodu sa dubine veće od 6-8m (ovisno o pumpi).


Kolege, imam pitanje.
Što znači da je pumpa "peterostepena" ili "šesterostepena"?
Dali ti "stepeni" daju jači pritisak, ili što?

Jednostepena ima jedno radno kolo , dvostelena ima dva koja su u seriji , prvo kolo dodaje drugom i time se povećava pritisak. Tako i više stepene ''dodaju'' jedan drugome vodu.
Više kola = veći pritisak.

Laički objašnjeno.:icon_pidu:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
laički ali razumljivo

ja sad ne znam otkud mi taj podatak ali jedan stepen diže 1.3 bara
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To bi mogao biti neki maximum, u nekom realnom radu sa iskoristivim protokom gledaj više kao 0.8 do max 1bar.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
S koje dubine planiraš vući vodu?

Inače ja sam kupio pumpu za 100 eura novu, ali 3 cola i kapacitet 1000 litara u minuti. Tak da ova po meni preskupa.
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Imam par bunara iz kojih mogu vuci vodu i voda na oko 1m u jednom i 4-5m u drugom aa za dubinu nisam siguran.

Znam za ove od 3 cola ali su mi malo teske za manipulaciju i skupa su crijeva i trenutno nemam potrebu za tim protokom vode ali mozda bi u buducnosti ona bolje pasala.
Kako ti se je pokazala?Mozda bi uzeo i nju ako je ok.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možeš ubaciti injektor ako ti se bude pokazalo da ne ide kako treba.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Uzeli smo tu pumpu ovog ljeta, wp30 je oznaka. Dakle 1000 litara u minuti tak da onu kocku cisternu za minutu napunimo. Čisti benzin, ne troši puno a vuče ko blesava. Jedino je malo zeznuto za crijeva. Mi uzeli kod nas u trgovini usisno tvrdo po 65 kuna metar. A ovo što ide do cisterne sam nabavio vatrogasno od 30 metara. Sve u svemu definitivno isplativa pumpa za 100 eura. Viđam po trgovinama da koštaju oko 2000 kn.
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Da li je netko kupovao preko ove stranice SuperGoldy na fb?



juik9f.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam dva puta, kupio sam inverterski aparat za zavarivanje, sds udarnu bušilicu i malu akumulatorsku bušilicu. Sa svime sam zadovoljan za sada i nije bilo problema.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Pa o toj pumpi ti ja cijelo vrijeme pričam...kupio je sa supergoldya, samo što još moraš nasuti ulje u nju prije upotrebe...pumpa je super za te novce. A sa supergoldyem dobra iskustva imam zasad.
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Kupio sam pumpu pa me zanima na usisu mora biti cvrsto crijevo cijelom duzinom?
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Bojim se da će ti manipulacija alkatenom na usisnoj strani biti dosta teška. Za usis se koriste fleksibilne plastične cijevi sa dodatnim pojačanjem. Utipkaj usisna cijev za pumpu pa ćeš vidjeti slike. Ona se nabije na usisni dio pumpe i stegne šelnom.
Ima je za kupiti u RH.
 

Najnoviji postovi

Na vrh