• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa za navodnjavanje ne radi

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A nisam jadnik nikako mogo provaliti da je to za svjetlo cudo...polomio sam se danas trazeci odakle se ta zicica otkacila, i naravno nisam nasao :lol:
 
F

filipkc

Guest
možeš svjetlo spojiti bilo kakvo ili od traktora ono radno svjetlo plusa ide ta žuta žica a minus zašarafiš nagdje na mašinu i
 
A

AGRIPLUS65

Guest
zbalija kaže:
Što se tiče svjećica potraži Bocsh W10 ili sl...
obavezno uzmi bosch svjecicu kod mene na tomos apn-u super bosna vozi samo na dragu :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Bosch svječice su među lošijima. Za male strojeve NGK je zakon.
 
F

filipkc

Guest
kontra je kod mene meni ngk pregori za 2 tjedna a bosch ili super bosna su najbolje super boslna f 80 za to je orginal za vodenu pumpu
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
ZJ kaže:
Bosch svječice su među lošijima. Za male strojeve NGK je zakon.

ZJ slažem se sa tobom da je NGK zakon što se tiče sviječica, ali imaju jednu
manu, kad ju jedanput zaliješ ta više neradi, a na Tomosovim motorima se
to jako često dešava, te ju iz toga razloga ne bi preporučio.
Inače ja radim za dvotaktne motore mješavinu u sljedećem omjeru 4 litre benzina i 1 dl ulja za mješavinu.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Radovi ciscenja trenutno u toku. Cistim glavu. Onaj dio gore oko svjecice je totalno mastan i prljav bio.
Pitanje: Koliko jako da zategnem glavu :scratch kad je budem vracao nazad. I nije nesto jako bila zategnuta. Znam da se svjecica ne treba prejako zatezati. A glava ?
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
I jos jedno pitanjce...posto sam cistio komplet cilindar i klip. Na klipu imaju dvije karike... U kom smijeru da okrenem one otvore na njima(ono karika nij citav krug nego zamalo citav krug...ima otvor) u kom smijeru da okrenem te otvore...zaboravio sam kako su bili kad sam ih skinuo :(
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Od svijecica imam super bosna F75 i NKG bpmr6a al je nkg jos kraci navoj ne prodje do kraja kroz glavu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
apokaptus kaže:
I jos jedno pitanjce...posto sam cistio komplet cilindar i klip. Na klipu imaju dvije karike... U kom smijeru da okrenem one otvore na njima(ono karika nij citav krug nego zamalo citav krug...ima otvor) u kom smijeru da okrenem te otvore...zaboravio sam kako su bili kad sam ih skinuo :(
Vidim ja da tebi to baš i neide.
Na klipu imaš štifte i kariku nemožeš nikako drugačije okrenuti nego samo onak kak ide (jer bi inače zapela u jedan od kanala i onda zaboravi navodnjavanje) Skoro zaboravih na klipu je strelica i ona ide prema auspuhu.
apokaptus kaže:
al je nkg jos kraci navoj ne prodje do kraja kroz glavu
Znači to bi bila svječica od npr. motorne pile sa ultra kratkim navojem.
apokaptus kaže:
Radovi ciscenja trenutno u toku. Cistim glavu. Onaj dio gore oko svjecice je totalno mastan i prljav bio.
Pitanje: Koliko jako da zategnem glavu :scratch kad je budem vracao nazad. I nije nesto jako bila zategnuta. Znam da se svjecica ne treba prejako zatezati. A glava ?
Ja sam to uvijek stezal rukom osječajno.
apokaptus kaže:
samo mi nije jasno sto su muhanicar i zradikovic toliko veliku razliku zadali za zazor svjecice :shock:
Apenka je najbolje išla na 0,8.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
apokaptus kaže:
I jos jedno pitanjce...posto sam cistio komplet cilindar i klip. Na klipu imaju dvije karike... U kom smijeru da okrenem one otvore na njima(ono karika nij citav krug nego zamalo citav krug...ima otvor) u kom smijeru da okrenem te otvore...zaboravio sam kako su bili kad sam ih skinuo :(


Na klipu imaš u otvoru za karike štifte, tako, da ne možeš pogrešiti. Jedino pazi pri namještanju klipa treba biti oznaka, koja je na čelu klipa (obično je to strelica) okrenuta prema izduvnom kanalu. Ako je klip spaljen od čela prema nazad onda ti je to znak, da su ili karike potrošene ili cilindar.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Na mom je ta strelica bila okrenuta prema karburatoru. da li to znaci da je pogresno bio okrenut klip ili cilindar motora ? karburator je okrenut dake tamo gdje je struja odakle izlaze zice za svjececu i svjetlo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
apokaptus kaže:
Na mom je ta strelica bila okrenuta prema karburatoru. da li to znaci da je pogresno bio okrenut klip ili cilindar motora ? karburator je okrenut dake tamo gdje je struja odakle izlaze zice za svjececu i svjetlo
Cilindar naopačke :scratch Mislim da je to neizvedivo ali nemogu se baš najbolje prisjetiti jer je to davno bilo kad su se radili Tomosi. U svakom slučaju ako se i okrene nema šanse da radi.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Posto na slikama iz tehnickog uputstva vidim da je karburator okrenut gdje je i uze to znaci da je kod mene to ok(bar mislim) a da je klip okrenut naopacke. e kako cu to sad vratit pojma nemam. inace kad se povuce rucka sve normalno ide vuce vazduh od karburatora izvlaci na auspuh. jel trebam to okretati sad ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Strelica mora iti prema auspuhu jer inače pucaju karike.
apokaptus kaže:
e kako cu to sad vratit pojma nemam.
Pa izvadiš osigurače, izbiješ bolcn i okreneš klip.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
stavljana glava i cilindar bez karba i auspuha podvnem svjecicu stavim malo benzina potegnem kad ono upali :mrgreen:

sad odo probat klip okrenut mada pojma nemam kako cu to uradit
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ti si tu najvjerojatnije nekaj pobrkal oko te strelice :scratch
Ali ipak provjeri za svaki slučaj.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ma neki lud lij je to prije "pravio"

okreno klip nekako (napatio sam se sa onim isiguracem svaka mu cast) vratio spojio potego

upalio iz prve

kako fino radi zaljubio sam se u ovu masinu

ljudi hvala vam svima na poomoci srdacoj

javim ako jos gdje zapne :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
apokaptus kaže:
okreno klip nekako (napatio sam se sa onim isiguracem svaka mu cast)
E sad ja možda malo filozofiram, ali nadam se da si osigurač okrenul na pravu stranu ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh