• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa za navodnjavanje za Labin Super Speciala

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Pozdrav.
Čuo sam da je moguće priključiti pumpu za navodnjavanje na Labina 14 ks. Zanima me koliko je takva pumpa učinkovita, koji joj je pritisak, kapacitet, tko proizvodi navedene pumpe, cijene... Do sada sam koristio mio 30G200 pumpu koja je bila solidnog kapaciteta, ali slabog pritiska, što mi je posebno radilo probleme kod prihranjivanja (da bi se stvorio podtlak treba prigušiti glavni vod i preusmjeriti dio vode na injektor). Površina koju navodnjavam je nekih 5000 kvadrata pod mulch folijom dupla crijeva, 25 cm razmak između rupica Ako netko ima ima iskustva bio bih jako zahvalan kad bi ih podijelio.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,502
nije loše,ima dobrih stvari,šteta kaj nemaju cjenik...
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Pozdrav.
Čuo sam da je moguće priključiti pumpu za navodnjavanje na Labina 14 ks. Zanima me koliko je takva pumpa učinkovita, koji joj je pritisak, kapacitet, tko proizvodi navedene pumpe, cijene... Do sada sam koristio mio 30G200 pumpu koja je bila solidnog kapaciteta, ali slabog pritiska, što mi je posebno radilo probleme kod prihranjivanja (da bi se stvorio podtlak treba prigušiti glavni vod i preusmjeriti dio vode na injektor). Površina koju navodnjavam je nekih 5000 kvadrata pod mulch folijom dupla crijeva, 25 cm razmak između rupica Ako netko ima ima iskustva bio bih jako zahvalan kad bi ih podijelio.

Imam je negdje samo moram nać i nisam bil zadovoljan sa njom.Riješio sam problem drugom pumpom i prenosom orginal se mora vrtit pun gas a ne pumpa dovoljno.Pumpu inače priključuješ na gornje pogonsko vratilo.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Imam je negdje samo moram nać i nisam bil zadovoljan sa njom.Riješio sam problem drugom pumpom i prenosom orginal se mora vrtit pun gas a ne pumpa dovoljno.Pumpu inače priključuješ na gornje pogonsko vratilo.

Jel znaš možda tko je proizvođač pumpe. Čini mi se da su slovenci radili takve pumpe :?:
 
S

staffmen

Guest
ja sam dosad vidio pumpu za navodnjavanje,ispumpavanje ili za kaj ju oces koristit samo za mondiala za specijala neznam dal ima.
al ima sigurno samo trebas nac. Ako nades pumpu za mondiala mozes kupit međukomad koji se prisefafi na rirubmnicu pa mozes koristit prikljucke od mondiala na specija, pa takoi tu pumpu!
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
ja sam dosad vidio pumpu za navodnjavanje,ispumpavanje ili za kaj ju oces koristit samo za mondiala za specijala neznam dal ima.
al ima sigurno samo trebas nac. Ako nades pumpu za mondiala mozes kupit međukomad koji se prisefafi na rirubmnicu pa mozes koristit prikljucke od mondiala na specija, pa takoi tu pumpu!

Nisi potpuno u pravu.Specijal ima dva izlazna vratila gornji može vrtiti1:1sa motorom tj3000/min a Mondijal ima prenos neznam više napamet omjer a ne da mi se sad ić rastavljat.Jedino što Mondijal sa Lomb. motorom ima 3600/min pa je malo bolje ali opet puno sporije od Specijala.Danas nisam uspio nać pumpu.Kad budem imao vremena pobrojit ću zube na prenosu Mondijala.
 
S

staffmen

Guest
Nisi potpuno u pravu.Specijal ima dva izlazna vratila gornji može vrtiti1:1sa motorom tj3000/min a Mondijal ima prenos neznam više napamet omjer a ne da mi se sad ić rastavljat.Jedino što Mondijal sa Lomb. motorom ima 3600/min pa je malo bolje ali opet puno sporije od Specijala.Danas nisam uspio nać pumpu.Kad budem imao vremena pobrojit ću zube na prenosu Mondijala.

znam ja sve to.
mondial tiima na ful gasu 790okretaja
ali ovo n sta ja mislim je pumpa koja se prikopca na tih 790 okretaja.
a taj međukomad se stavlja na vratilo specijala, ono kojim pogonis frezu, kosu i ostale prikljucke.

za originalnu pumpu za specijala neznam di se kopca.
al znam da postoji taj medukomad kojim se prikljucci odmondiala koriste na specijalu.
mozda sam u krivu al mislim da ako se moze kosa i freza od mondiala koristit onda valjda moze i pumpa.

evo to je taj medu komad



Uploaded with ImageShack.us

ovo je oglas di mozes vidjet ostle slike

[http://www.njuskalo.hr/komunalna-oprema/rotaciona-kosilica-oglas-1624607
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Centrifugalnu pumpu, CPS TP 19,5-4,5 za Super Specijal je nekad pravila društvena firma SOUR JUGOTURBINA u Karlovcu (RO tvornica pumpi "8 mart" - Vojnić) i priključuje se na gornje vratilo.
 
Na vrh