• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Puževi golaći-kako ih se riješiti???

G

gegihno

Guest
Neće-dok toga ima.Kada pojedu,baci još,doći će sa svih strana,a onda znaš kako to ide-muški puževi,ženski puževi-ića,piča,veselja i orgija.A onda krstitke kroz neko vrijeme....a ti bacaj,nek se raja gosti.....:cool2::(hi)::(hi)::(hi):
nema ih,, jedan kocen traje po tjedan dana,, nisu mi povrce taknuli od proljeca kad sam skuzio foru,, za razliku od puzomora ne treba skupljat crknute puzeve po polju nego se pogoste i odu
 
G

gegihno

Guest
nema ih,, jedan kocen traje po tjedan dana,, nisu mi povrce taknuli od proljeca kad sam skuzio foru,, za razliku od puzomora ne treba skupljat crknute puzeve po polju nego se pogoste i odu

a ti si slobodno u salatu stavljaj razne preparate
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E prijatelju,pokušaj to sagledati ovako.-kada si prehlađen i malo šmrcaš-uzmeš andol i septoletu i to je to.Kada imaš upalu pluča-bez antibiotika ništ.Jel?

A šta ti misliš da ja ili netko drugi uživamo kada moramo iskeširati lovu i pogostiti goste i kako kažeš rasijati među salatom.Ili salatama-šta je god u pitanju.Ali,ako se mora,mora se.I nitko nije bedast da ide raditi skuplje i toksično ako ne mora.Ja sam tjednima skupljala puževe svakoga jutra u pet sati i svako večer oko pol devet u plastenicima rukama-uz foliju i na prvom redu ih je bilo da popizdiš.I kada misliš-gotovo,više nema,vidiš male sitne rupice na paprici koja kako raste trune.I onda skužiš-eto potomstva koje ne možeš kontrolirati i imaš dva izbora-dva reda u svakom plasteniku otpisati u berbama ili toksično djelovati.Biram toksin-jer od toga živim.A naravno da pazim na način upotrebe i pridržavam se uputstva.

Ili-imam tamo u drugoj kući par voćki-krasne šljive i breskve neke,jabuke.I one lijepo popadaju na travu,a ja kada dođem,to poberem i pojedem-šta valja.A ove godine,recimo-nisam pobrala ništa.Niti pojela.Puževa je bilo toliko da nisi mogao nogom stati a da kojega ne nagaziš i sve su pobalavili pa i ono šta nisu gricnuli nije bilo za jesti.I sad da im ja ne dam pol kile briketiča?Ma dat ću im i kilu,ne samo pola.

Shvaćaš o čemu govorim,jel?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Kod mene ima toliko puževa jednostavno ih je se nemoguće riješiti svaku veče idem lampom u skupljanje koliko god ih maknem oni ponovno iznova ovo više nije normalno.

Blitva i salata katastrofa samo vidiš kako nestaje..
Nepamtim da ih je bilo ikad ovoliko.





 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ili ih prestraši da krepaju od straha ili ih nasmij da umru od smijeha.Ili ih nahrani briketičima.

ili kupi patke trkačice.Pa da vidiš....
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Može malo više informacija ovo za briketiće ako nije problem??.

to je mesurol, u granulama je tamno plave boje, ide 4-6kg/ha, tretirat se može dva puta godišnje, a cijena mu je za pakiranje od kg cca 140kn
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
to je mesurol, u granulama je tamno plave boje, ide 4-6kg/ha, tretirat se može dva puta godišnje, a cijena mu je za pakiranje od kg cca 140kn
Hvala na informaciji, danas idem u Bosnu i pokušaću tamo pronaći jer je sigurno jeftinije ako ne onda ću kod nas kupiti hvala još jednom..
 

Najnoviji postovi

Na vrh