• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pz matijević

P

patrik1972

Guest
JA SAM IZ ISTRE I BAVIM SE PVRTLARSTVOM ZANIMA ME DA LI IMA NETKO ISKUSTVA U PROIZVODNJI RAJČICE (VISOKE)NA 2 GLAVE-OSNOVNA GNOJIDBA IVEZIVANJE NA ŠPAGU KAO U PLASTENIČKOJ PRIZVODNJI
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ma imam ja, radio sam ja svašta. Visoku sam radio vani na jednu granu, nikako dvije. Rijetki su hibridi koji su sposobni razviti sve plodove u vanjskoj proizvodnji ako se ide na dvije grane. Jedna grana i 5-6 etaža, mi u kontinentu možemo u dobroj godini pobrati 5 kila rajčice. Plastenička i više, puno više, samo ako se zna posao. Bio sam kod Vitasovića u istri i rajčica mi se nije činila dobra, ali papriku je imao fantazija. Kaže da bere 4 kile paprike vanjske po struku, a mi na kontinentu jedva kilu i pola.
Imaš veliku prednost što se tiče klime, barem za papriku. Za rajčicu sam čuo da joj ne odgovara baš, ali neću tvrditi. Probaj pa nam reci.
Jedino što vanjska traži puno više prskanja nego plastenička. Ja sam morao svakih 7 dana prskati da bi ju očuvao zdravu, ali se trud isplatio.
Odustao sam zbog klime. Meni je uvijek 70 posto gornjih etaža otišlo u nepovrat zbog magle i rose. U biti rajčica je ostala zdrava do mraza, samo što su plodovi pucali i dobivali crne točkice od same vlage. Nije to bila bolest, pregledali su to stručnjaci, već samo vlaga. Ja sam sadio jako blizu Drave, nekih 300 metara, tak da je tam uvijek na udaru vlage.
 
S

soony69

Guest
cabage kaže:
60 dana
Ma ,ja sam čuo svašta oko plačanja kod Matijeviča. Neki se žale da u Lozanu nisu nisu novce dobili i po 4 mjeseca.Navodno je firmu kupio Todorić pa sad tlaći kako bi imao opravdanje za uvoz. Neznam......
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ima svega, da. Ja se ne smijem žaliti, ako slučajno Čajkulić ili Suhanek ovo čitaju... :lol: :lol: :blackeye
 
P

patrik1972

Guest
soony69 kaže:
cabage kaže:
60 dana
Ma ,ja sam čuo svašta oko plačanja kod Matijeviča. Neki se žale da u Lozanu nisu nisu novce dobili i po 4 mjeseca.Navodno je firmu kupio Todorić pa sad tlaći kako bi imao opravdanje za uvoz. Neznam......
ima tu kod mene (ISTRA)da cekam novac od robe predane jos 2008 u 10mjesecu i potrosio sam i novca (telefona)i zivaca da dobijem svoje!!!
 
S

soony69

Guest
patrik1972 kaže:
soony69 kaže:
cabage kaže:
60 dana
Ma ,ja sam čuo svašta oko plačanja kod Matijeviča. Neki se žale da u Lozanu nisu nisu novce dobili i po 4 mjeseca.Navodno je firmu kupio Todorić pa sad tlaći kako bi imao opravdanje za uvoz. Neznam......
ima tu kod mene (ISTRA)da cekam novac od robe predane jos 2008 u 10mjesecu i potrosio sam i novca (telefona)i zivaca da dobijem svoje!!!
Čujem da se sad sa jagodom prava "čuda"događaju.Izgleda da će otpisivati do 40% predane jagode jer su sve uzimali,makar su znali da neće moći prodati.40% je više nego što iznosi čista zarada na jagodi.
Meni se hvali jedan frend iz okolice Virovitice da radi sa nekom zadrugom branitelja,neki Vrtovi ili sl.Plačanje je garantirano u 30 dana i nikad ga nisu zajebali.Trenutno nisu jaki kao Matijević,ali kaže da se svake godine sve više šire,i da čak pomažu sa repromaterijalom.
 
S

soony69

Guest
patrik1972 kaže:
soony69 kaže:
cabage kaže:
60 dana
Ma ,ja sam čuo svašta oko plačanja kod Matijeviča. Neki se žale da u Lozanu nisu nisu novce dobili i po 4 mjeseca.Navodno je firmu kupio Todorić pa sad tlaći kako bi imao opravdanje za uvoz. Neznam......
ima tu kod mene (ISTRA)da cekam novac od robe predane jos 2008 u 10mjesecu i potrosio sam i novca (telefona)i zivaca da dobijem svoje!!!
Čujem da se sad sa jagodom prava "čuda"događaju.Izgleda da će otpisivati do 40% predane jagode jer su sve uzimali,makar su znali da neće moći prodati.40% je više nego što iznosi čista zarada na jagodi.
Meni se hvali jedan frend iz okolice Virovitice da radi sa nekom zadrugom branitelja,neki Vrtovi ili sl.Plačanje je garantirano u 30 dana i nikad ga nisu zajebali.Trenutno nisu jaki kao Matijević,ali kaže da se svake godine sve više šire,i da čak pomažu sa repromaterijalom.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nisam još do sad ništa brao, krajem tjedna počinjem s kupusom i keljom, pa ćemo vidjeti. Šta drugo za očekivati od posla u našoj lijepoj, nego da će svake godine biti sve gore.


PA TKO VOLI NEK IZVOLI
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Imali šta novoga o PZMatijević ili kako se već sada zove agrofructus ili možda već drugačije? Kako plaćaju, rok otplate, skupa kompenzacija i ambalaža, koliki je otpis roba i povrat itd? Isplati li se uopće sa njima raditi?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ovisi što postavljaš za standard, tako ti se isplati raditi s njima.

Ja ne radim s nikim drugim i sasvim sam zadovoljan. Otpis za prošlu godinu je bio u okviru očekivanog. Nekih 3 posto na svu količinu. Uostalom, to i nije puno. Dok smo radili za industriju na kraju godine je dolazio otpis od nekih 6 posto.

Plačena mi je svaka kuna, sve u nekih 60 dana od dana izdavanja računa. Ne mogu se posebno žaliti, bolje je sto puta nego na žitnjaku.

Svatko ima svoj stav, moj je ovakav.

Da nemam otkupni centar u Lozanu ne bih se bavio povrtlarstvom. Za Zagreb jednostavno nema računa voziti robu i tamo 3 dana prodavati. Svaki tko proda na žitnjaku preko 200 tona robe skidam mu kapu.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
drago mi je cabage da imaš dobra iskustva sa konzumom (agrofructusom), dok kod nas nije bio takav slučaj. Koliko god prihvatiš uvjete i standarde uvijek ti ga zapapre sa skupom kompenzacijom repromaterijala, sjemena ili ambalaše i povratom odnosno otpisom tako da se na kraju ne isplati raditi za njih iako u prosjeku imaju bolju cijenu od konkurencije(mogu jer su moćni).
Osim toga nekima još nije plaćen lanjski krumpir.
Neznam, svatko ima svoja iskustva i zna šta mu je najbolje činiti. U svakom slučaju trebat će nam onaj veliki natpis SRETNO kao kad rudari ulaze u rudnik, jer čeka nas teško poljoprivredno razdoblje.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
O cijenama njihovog repromaterijala ne bih raspravljao. Tko radi s njima zna sve.
Ja radim s njima jer u okolici nemam drugog ozbiljnog otkupljivača. U konačnici ispadne dobro. Koliko je dobra roba toliko je dobra i suradnja.
 
S

soony69

Guest
cabage kaže:
O cijenama njihovog repromaterijala ne bih raspravljao. Tko radi s njima zna sve.
Ja radim s njima jer u okolici nemam drugog ozbiljnog otkupljivača. U konačnici ispadne dobro. Koliko je dobra roba toliko je dobra i suradnja.
Imaš u Virovitici Zadrugu branitelja Zlatni vrtovi.Raspitaj se kod članova svoje udruge.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ta zadruga ima strašne kapacitete! Ponekad sam ih i sam sposoban zatrpati robom. Nemaju oni tržište za toliko robe. A i skeptičan sam na te braniteljske. Čisto mi ide na živce tolika mužnja love od države.
 
S

soony69

Guest
cabage kaže:
Ta zadruga ima strašne kapacitete! Ponekad sam ih i sam sposoban zatrpati robom. Nemaju oni tržište za toliko robe. A i skeptičan sam na te braniteljske. Čisto mi ide na živce tolika mužnja love od države.
Koliko su to mali kapaciteti,tj. sa koliko robe si ih uspio zatrpati? Mislim da nije ništa strašno ako je netko bio branitelj a sad nešto radi. Koliko su to oni love maznuli od države? Šta misliš da li više od Todorića i ovih iz fructusa?Ili si ti ipak samo malo bahat?
 
S

soony69

Guest
cabage kaže:
Ta zadruga ima strašne kapacitete! Ponekad sam ih i sam sposoban zatrpati robom. Nemaju oni tržište za toliko robe. A i skeptičan sam na te braniteljske. Čisto mi ide na živce tolika mužnja love od države.
Koliko su to mali kapaciteti,tj. sa koliko robe si ih uspio zatrpati? Mislim da nije ništa strašno ako je netko bio branitelj a sad nešto radi. Koliko su to oni love maznuli od države? Šta misliš da li više od Todorića i ovih iz fructusa?Ili si ti ipak samo malo bahat? :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh