• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pz matijević

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa recimo ovako samo. Znam njihove kooperante i puno ih se žali da kad zovu za robu da im nikad ništ ne treba.
Ne kažem ja da su oni maznuli lovu od države. Samo sam već pomalo ogorčen na to da razni branitelji i pogotovo nazovibranitelji imaju mnoštvo povlastica po raznim osnovama.
Taman kad smo se skoro rješili partizanskih i ustaških mirovina došli su novi domobrani. Valjda će opet koji rat za dvadeset do trideset godina da i naša djeca imaju za kog raditi. Rat je bio i prošao i to davno, nitko nikog nije silio na bojište. Druga stvar su invalidi, ali stvarni.

Off topic!!!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Evo malo da se uključim po pitanju zadruga braniteljskih i sam sam branitelj ali nisam član zadruge jer robu uspjevam riješiti u malo prodaji tržnica. Možda ima i zadruga koje su uspješne ali sve su to nove i male zadruge te im treba vremena a i sposobnih menađžera da se izbore za tržište vjerovatno je to dobra zamisao ali uvijek postoje rupe u zakonu koje maher zna iskoristiti pa je tako i s bran zadrugama. Cabage što se tiče branitelja i mirovina to je sve politika smućkala pa nam i je tako da imamo podjednak broj penzića i radnika mislim da je sramota za državu čovjeka s 35/40 godina poslati u penziju ali tako se kupuje mir što je žalosno. 8)
Pozdrav Anđelko! 8)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Promjećujem da svi slično razmišljamo. šteta je što smo udaljeni i što nismo u mogućnosti sastati se i da skupljenih glava nešto pokušamo napraviti jer kao jedinke biti će nam teško. Preostaju nam dvije opcije: biti najamna radna snaga domaćem ili stranom trg.lancu (svo svoje znanje, iskustvo, rad, mehanizaciju, zemlju ustupamo trgovcu i on ubire vrhnje - ala mljekari) ili udruživanje u organizacije proizvođača, EU-zadruge, gdje svo vrhnje ubiru proizvođači. Ja sam za ovu drugu opciju. Nije me strah od rada, imam odličnu proizvodnju i kvalitetnu robu koja se proda bez problema, muči me jedino to što postoji mogućnost da neću biti svoj na svome, da će me ucjenjivati a time i omalovažavati. Svaka zadruga ima velike mogućnosti i kapacitete kada bi država stvorila uvjete da se polj.proizvođač i proizvodnja stavi u prvi plan kao temelj razvoja hrvatske poljoprivrede. Ali ova država. . . treba hitno nešto mjenjati....reforma....ulica....nisam pametan.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Treba zabraniti interventni uvoz, samo planski ako za njim ima potrebe...
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Baš tako ova država nema gospodarsku a ni poljoprivrednu strategiju jedina strategija je otvaranje brda trgovačkih lanaca ali neće ni to dovjeka a sve se to svodi da su na važnim mjestima podobni a ne sposobni ljudi i dok se politika ne makne iz gospodarstva .Gledan na ulasku u Kauflandu hrvatska zastava a ispod nje kolica jedva do pola napunjena hrvatskin proizvodima pitam se koliko bi ih trebalo za uvezene .Negdje sam naišao na podatak da Austrija zna u svakom trenutku koliko ima jabuka domaće proizvodnje i nema uvoza dok se ona ne proda toliko o slobodi tržišta i EU.
Ppzdrav Anđelko! 8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh