• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Quadrant balirke

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Impresioniran sam ovim velikm grdosijama od balirki....:prayer::prayer::prayer:
Dali ima toga kod nas u RH?

Evo recimo što to stvorenje radi Johnyu od 150 ks...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=dvPYQOk-JP0&feature=related[/YT]

Točno se čuje svaki njen udarac bata, traktor baš pati...:rolleyess:

Evo još jedan...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ppxyoS0zniY[/YT]

I još jedan baš zanimljiv...:mrgreen::supz:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=OA_UMGUg_pU&NR=1&feature=endscreen[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,110
ima čovjek iz mog sela hestonovu i vučeju s masseom cca 180 ks i nije mu baš lako radit s njom a špaga koja vože bale je ko prst debela
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kod mene lik u selu ima neku Detz-Fahr kockastu balirku i teraju sa MF-om 294s
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Bila je kod nas ljetos jedna, Claas-ova,Valtra od svojih 180 ks je bacala dim pri udaru bata,pa su ju zakačili na jd od 200 i kusur konja, i on je imo šta radit. Ali je brzina oko 15 km/h, koliko sam mogo procjenit. Bala kad ispadne kao čuješ udarac od zemlju koliko je teška.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,110
abrkili to ljetos su bili od širjana traktori i balirke,on je u cjeloj okolici pokupio svu slamu a bale su bile poslagane po pistama od bivših pikova
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
moj brat vozi spediciju, ovog ljeta vozio iz engleske u italiju takve bale, 12 komada i par kila falilo do 25 tona. koja to velicina mora biti za tu tezinu
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma i te bale se dadu razvuči,jednom prilikom kad smo vozili kod tasta slamu,majstorima je ispala jedna takva bala,jedva smo ju podigli sa mf 590 i njegovim prednjim utovarivačem,uglavnom 150ks pa udri:scratch:scratch
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
abrkili to ljetos su bili od širjana traktori i balirke,on je u cjeloj okolici pokupio svu slamu a bale su bile poslagane po pistama od bivših pikova
Znam da su bili od Širjana traktori,ali je samo jedna balirka to balirala.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
moj brat vozi spediciju, ovog ljeta vozio iz engleske u italiju takve bale, 12 komada i par kila falilo do 25 tona. koja to velicina mora biti za tu tezinu

I moj ujak iz Prugovca je vozil te velike bale iz engleske za italiju, dela kod Sajka, isto špediter...
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
evo konačno uspio ući opet u forum...pa evo pošto je tema velika kocka onda vas molim da me pitate sve šta vas zanima u vezi toga jer jimam mengelicu već 6 godina i prezadovoljan sa njom i sa balama..:madmana:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E kolega, samo ti daj slike da mi to vidimo.

Koji model je ta preša i s kojim traktorom ju tjeraš??
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
E kolega, samo ti daj slike da mi to vidimo.

Koji model je ta preša i s kojim traktorom ju tjeraš??

preša je mengele 550 najveći model a teram je sa agrotronom 150 a 2 godine sam je terao sa agroplusom 100 i to bez problema,jedino je bio problem bio je vući po cesti kad je teška skoro 6 tona..a sad staviti sliku to neznam dali ću znati jer sam novi ovdje..uglavnom pokušat ću..:rolleyess:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
preša je mengele 550 najveći model a teram je sa agrotronom 150 a 2 godine sam je terao sa agroplusom 100 i to bez problema,jedino je bio problem bio je vući po cesti kad je teška skoro 6 tona..a sad staviti sliku to neznam dali ću znati jer sam novi ovdje..uglavnom pokušat ću..:rolleyess:
sori neznam staviti sliku...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema veze za slike, imaš na forumu upute za postavljanje slika, malo prouči možda skužiš kak ide....naučit češ s vremenom.

Gledam slike na googlu, to je ovakva preša, kaj ne...
1270554282.jpg

I veliš ti vrtel ju je traktor od 100 ks....vjerujem da bi jedan Fiat F130/140 sasvim solidno s njom radio...
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Nema veze za slike, imaš na forumu upute za postavljanje slika, malo prouči možda skužiš kak ide....naučit češ s vremenom.

Gledam slike na googlu, to je ovakva preša, kaj ne...
1270554282.jpg

I veliš ti vrtel ju je traktor od 100 ks....vjerujem da bi jedan Fiat F130/140 sasvim solidno s njom radio...

e to je upravo ta..vrti ju 100 bez problema jer ima zamajac težak sigurno tonu..a vrti na 1000 okretaja..a to što na ovim videima to ganjaju u vani,mislim zato traktori i krepavaju pod njima..mogu i ja svoju ganjat 15 na sat a traktor nek umire..realno gledajući nema potrebe ići brže od 7,8 na sat..ljepo polako i sigurno i svre se stigne..:gitarist:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači sve je do brzine, isto ko i kod rada s običnom malim prešom.

Kaj s njom najviše balirate, samo slamu ili??
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Znači sve je do brzine, isto ko i kod rada s običnom malim prešom.

Kaj s njom najviše balirate, samo slamu ili??

pa znaš i sam kad oreš..npr..oreš sa drugom nekom radnom i traktoru nije teško i ide lijepo,ali bi mogao i sa prvom direktnom,i išlo bi to jedno vrijeme dok nebi skužio da se traktor muči..tak i baliranje.za youtube se može malo ganjat da se malo hvalimo...a prešam sve..prvo šta dođe je ljulj,onda obične livade pa slama,otava,ove godine i nešt okovine sa nekom travom šta je narasla u kuruzi..mislim nije ta bala ništ previše posebna samo joj nema premca za prevoz..naspram rolobala je zakon..trpaš kak hoćeš u visinu i neće ti padati po polju.stabilne su i puno stane na prikolicu..a i samo prešanje ide brže jer nikad nestaješ da bi svezao i bacio balu kao na rolo....onaj ko neomata bale bi definitivno trebao imati jednu qvadeatku..mi ionako silažu i sjenažu siliramo u kobasu tak da mi je omatanje preskupo..:madmana:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
imam par pitanja o tim balirkama.
da li te balirke isto onak tresu ( vuku nazad ) traktor kao i one balirke za male bale npr. welger ap 41, jd 332 ?
koliko realno ks treba za takvu balirku ?
jel sve takve balirke rade istu dimenziju bale ili kao i roto 120, 150 1xx cm ?
koliko su teške takve bale ?

znam malo puno pitanja , ali neznam ništa o tim balirkama , a jako me zanimaju.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
imam par pitanja o tim balirkama.
da li te balirke isto onak tresu ( vuku nazad ) traktor kao i one balirke za male bale npr. welger ap 41, jd 332 ?
koliko realno ks treba za takvu balirku ?
jel sve takve balirke rade istu dimenziju bale ili kao i roto 120, 150 1xx cm ?
koliko su teške takve bale ?

znam malo puno pitanja , ali neznam ništa o tim balirkama , a jako me zanimaju.

gle neznam za druge marke i tipe..znam da moja mengelica nevuče jer je preteška da bi sebe ljuljala a pogotovo ne i traktor..a konja neznam ovisi šta baliraš,recimo u slami i običnom sjenu kad sam prešao sa agroplusom 100 nije ni osjetio ali ljulj kad je još malo onak žilav e tu je osjeti i agrotron od 150 konja..a bale..opet ovisi o prozvođaču..recimo razlika je ko i kod male kocke..znam da ima starijih modela što rade dimenzije 80x80..ili 100x60..moja radi 120x80...mislim da je to jedna od većih bala a dužinu si štelaš kao kod male..recimo 2 metra je solidno,tu negdje od 170 do 2 metra..tako je i težina što veća što vlažnija to teža..ovisi?slama?sjeno?ljulj??
 
Na vrh