• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rabewerk plugovi

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Cabage: nije samo tako ugraditi dvoradni cilindar na plug. trebas dokupiti i "kocku" koja ce kontrolirati rad cilindra, inace ces ga s obicnim cilindrom i dalje morati "hvatati" na rucki. Kad imas "kocku" na cilindru, rucku samo drzis u jednom polozaju, a "kocka" odradjuje zatvaranje i otvaranje cilindra. Ovako bi morao rucku u jedan polozaj, pa kad plug dodje na vagu, rucku u drugi polozaj da dovrsis okretanje pluga...
Pametan savjet, hvala Bobo. Nisam radio sa time pa ne znam i nije me sram, hihi.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Vidim da je tema pala u zaborav pa da se oglasim malo.
Imam 2 rabewerka okretača oba 3+1 jedan 14 coli jedan 16. Same pohvale, lagano se vuku, rade odlicno ono za sta su namjenjeni.

Recimo za usporedbu ursus 1604 vuče rabu 14 coli 4 brazde bas fino onako, nakon toga zakacim trobraznog kuhn-a okretača i mogu ti rec da mu je i teže nego kad je rabu 4 glave vuko. dubina ista.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
plugovi su stvarno odlicni, i potpisujem ovo 3 i 4 br..... ja sam testiral overuma 4 br 14 cola iso lako ljepo, a gassnera 16 cola 3br malo zete vuce, razlika je plug od pluga ogromna. s rabeom nisam orao, ali sam cuo samo rijeci hvale za njega..... i kad bih mogo nac 3+1 okretaca nebi se dvoumio oko kupnje :)
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
eto ja malo čitam za te plugove i neda mi vrag mira i otišel sam z baterijom posvetliti da vidim koji su moji...a kad ono rabe isto....opa imam i ja prave pluge:icon_super:
ali kad ja to zakopčam za svojega 25-taka morem je jedino na dol vleči :mur::mur:
budem ih za vikend poslikal da vidite o čemu se dela,uglavnom dvobrazdni su al koji nemam pojma...
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Evo imojih plugova koji nisu koristeni 3god(frend mi je orao)kolko cola su?
e sada..trazio bi pomoc oko stelanja uz neka sitna objasnjenja pošto sam malo friski za oranje..


Uploaded with ImageShack.us

na ovom se crtalu vidi da je malo zapigano naljevo,moram ga poravnati


e sad muci me malo štelanje kotaca..za njega trebam objasnjenje kak bi trebo biti naštelan..tj.koja je njegova funkcija pošto se štela po visini....jbg nemam pojma mozda je smjesno al neznam..stari mi to nikad nije objasnjavo a sad mi nema ko..

svrhu ove poteznice sam skuzio..ona je sad odpuštena maksimalno,tak da plugovi grabe manje zemlje,to mi paše radi mog 25-taka:icon_lol:

 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
nokakvih informacija?? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
ipak bum moral sam skuziti sutra...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
kotač si digni od zemlje koliko duboko misliš orat,vjerojatno sad oko 15-20cm,moj rabe je bil star ali na ovome tvojemu je hitler bil šegert
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
uglavnom sve sam skuzil..nadol ide super..ljepo slaze brazde,e sad je problem kad idem u breg..ne slaze ih tak ljepo ko na dol...nekaj me jos ševi,al bu skuzil...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Dole lijepše slaže jel ideš brže a uz brijeg sporije i drukčije su brazde.
 

Prilozi

  • 2013-11-03-639.jpg
    2013-11-03-639.jpg
    82 KB · Pregleda: 351
Posljednje uređivanje od moderatora:

Milovane

Novi član
Tu od
23 Kol 2014
Poruka
10
Ja imam rabu 4 brazde i vucem ga sa rusom 1221 ide samo tako u tvrdim zemljam 11 kmh ide ko nista.
 

Milovane

Novi član
Tu od
23 Kol 2014
Poruka
10
Obrtac je,kada sam ga kupovo dobijo sam i ruku za paker pa sam i njega napravio i vucem paker za sobom. evo ovaj link to je video simak posto ne znam sliku da ubacim,ja mislim da nisu ni malo stedeli kad u ovaj plug pravili.
na snimku se vidi i traktor i plug lepo.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Y4xMnQEKv70[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
si ti siguran da je to rabe,ili je farban pošto je rabe plave boje
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
teško,četvrta je brazda samo da je plug na kupu,a inače ide dole pred oranje,zato ga i prodajem pa bi uzel dvobrazni okretač
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Obrtac je,kada sam ga kupovo dobijo sam i ruku za paker pa sam i njega napravio i vucem paker za sobom. evo ovaj link to je video simak posto ne znam sliku da ubacim,ja mislim da nisu ni malo stedeli kad u ovaj plug pravili. http://www.youtube.com/watch?v=Y4xMnQEKv70 na snimku se vidi i traktor i plug lepo.

Čini mi se da je njemu duplo teže nositi taj plug, nego vuči ga.

Inače, odlična je zemlja, odlično ide rujtan!
 

Najnoviji postovi

Na vrh