• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rabewerk plugovi

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
teško,četvrta je brazda samo da je plug na kupu,a inače ide dole pred oranje,zato ga i prodajem pa bi uzel dvobrazni okretač

Koliko je to cola plug kolega??

Visina i razmak?
 

Milovane

Novi član
Tu od
23 Kol 2014
Poruka
10
Plug je farban posto kad sam rusa uzeo pa reko da bude u istoj bolji. Sta znam druze ja ga bas licno vozim neljulja ga tako puno,mada da ima napred jos 200kg bilo bi ko bombona.

Zahvat brazde je 35cm visina 80cm razmak 95cm,mada po mojoj proceni bolje je kada brazda manje vata lakse i traktoru a lepse se i radi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U razmatranju je...

Danas sam s kolegom pogledao jedno 15-ak plugova, on sebi traži, pa sam usput i ja malo njuškao.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
bok.
da li ima netko kakva uputstva za rabewerk plug ili nešto slično? da vidim malo za štelanje i ako ima unutra koji lemeši pašu na njega?

da li je bolje kupiti ojačani lemeš ili obični lemeš sa špicom? koji bude više izdržal u kamenitoj zemlji i da se ne savije?
 

Milovane

Novi član
Tu od
23 Kol 2014
Poruka
10
ja imam sa spicom na mog rabawerka i zadovoljan sam sa njime,a sada nzm kako bi se kod vas pokazalo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I ideju dobro 3 brazde? :icon_scratch:
Zemlja mi ne izgleda prelahka.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
To mi je najlakša koju imam,ide,mora iti,dobre gume uteg napred od 120kg i još da nisam otpela 4 prikolice gnoja išlo bi i lakše.Zato velim da bi taj traktor za silu u lakoj zemlji vlekel i četri brazde.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svaka čast. I ja mislim da nije kod oranja najvažnija brzina kretanja, nego kak je zorano.
A tvoje lijepo zgledi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bitno da se svi buniju jer ja orem u 3. sporoj :(:

Ne sekiraj se.
Buniju se oni kaj imaju slabe pluge pa moraju brzo orati da bi se brazde okrenule. :(hi)::(hi)::(hi):
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Ja sam neki dan orao jednu zemlju dosta tešku za obradu. Ujutro tata isel s okretačem 2x14" i orao je 3.sporom. Imel je problema s gorivom pa se je vratel doma. Ja poslije isel završiti s imt 2x12 i opet sam orao u 3.sporoj(imt ima 300kg, landsberg 600-700). Znači da je bitno i kakva je konstrukcija pluga a ne samo koliko je konja traktor.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Težina pluga zanemarivo utjeće na potrebnu snagu traktora u oranju, ali otpor brazde jaaaako. Pitanje je bi li i sa Landsbergom 2 x 12" mogel orati u višoj brzini. Ako mu je 2x14" bila puna kapa, vjerojatno ne bi, a ako je sa 2x14" išel pjevajući, možda i bi.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
S okretačem 2x14 ide i u 4. sporoj ali nekad mu je puna kapa. U 3. se traktor ne mući. U lakšoj zemlji u ravnici ide u 4. bez problema jedino kaj traktoru fali kila za taj plug.
 

Najnoviji postovi

Na vrh