• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RABLJENI RABE

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imam mogucnost relativno povoljno kupiti plug rabe superstar dvije brazde prekretac. Probao sam raditi s njim i mogu reci da bi to bio odlican plug da je u rukama dobroga gazde. Ovako je to jedna neodrzavana zalost.
Trebao bih dati preraditi cilindar u dvoradni, jer ovaj je obicni i ima federe za okretanje, pa su oslabili i ne mogu okrenuti plug, osim uz rucnu pomoc. Takodjer trebaju sva cetiri nova lemesa, a zbog toga sam i pokrenuo ovu temu. Zna li tko od vas postoji li u hrvatskoj trgovina gdje se mogu nabaviti dijelovi za rabe strojeve?
Jos bi neke sitnice trebale na taj plug i milina, jedino sto nije previsok. Pitanje je bi li se to sve isplatilo, ali buduci da mi je to prvi susjed, znam da je plug ok, a da kupim nesto sto ne znam kakvo je od nekog drugog... :scratch
 
F

fabrizio

Guest
upiši u tražilicu eibl wondrak đakovo,oni su uvoznici rabe-a
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
fabrizio kaže:
upiši u tražilicu eibl wondrak đakovo,oni su uvoznici rabe-a
Ma znam ja to. Cak sam im poslao i mail, ali nitko nikad nije odgovorio. Nikako da se sjetim nazvati i pitati.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Ja sam danas pitao za plug Rabe 2+1 s rešetkastim daskama bez pretplužnjaka koji im trba doći za sedam dana i stoji kako su mi rekli 7500 eura plus PDV.
:lol:
 
B

Bobo

Guest
Mozda malo glupo pitanje, ali zasto ne pitas u OLT-u?

Pravili su plugove u suradnji sa RABE, pa vjerovatno prave i lemese za njih... Nije original, ali boze moj, radit ce.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
pa zasto bi bilo glupo??
OLT isto ima sada dobre plugove..
ja kad sam vidio u Gudovcu OLT-ov 3 brazde okretac to je bilo stani i :shock: ;) ..ali je zato i cijena bila :roll: ali sve u svemu 8)
 
B

Bobo

Guest
Ma nisi me skuzio...

Znam da OLT ima dobre strojeve, ali ono, mozda imaju, iako nije original RABE... lemesi ce ti sigurno krace trajati nego original, ali ce cijena biti takva...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
mislis da imaju na zalihi neki model kada su bili u koperaciji s Rabe??
 
B

Bobo

Guest
Zato i kazem da je moje pitanje mozda i glupo...

Neces propasti ako ih nazoves i pitas. Vjerujem da bi nesto mogao tamo i pronaci ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
aha vidis da smo se nasli 8) 8) 8) 8)
pa ako ne pita nece ni znai...
 
Na vrh