• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Računala (Kompjuteri)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
pomoc oko racunara

naime jebe me to sto mi je particija C prepuna samo u windows folderu imam oko 2,5GB od toga 1,5GB je u folderu ''system32'' jel to normalno ?
imam i CCleaner ocistim i nista narocito , ocistio i sa Wise Disk Cleaner i opet nista
i imam jos pitaj boga nekog zauzeca koji nemam niti pojma gdje je i sta mi je zauzelo toliko mjesta

racunar je uzasno spor u zadnje vrijeme , avast antivirus je , radi updejtuje se jebati ga
napravio sam i ''PROGRAM FILES'' na D particiji i olaksao vecinu programa ali opet isto , neko smece se samo nagomilava a je nemam pojma ni gdje je ni sta je

evo vidi ovo
C:\Documents and Settings\savo ovdje na propertis 0,99 GB (1.068.941.312 bytes)
a kada udjem i zaokruzim sve foldere 272 MB (286.221.155 bytes)
pa ni sabiranje mi ne ide majku mu :roll:

particija C mi je 7GB
 
B

Bobo

Guest
Re: pomoc oko racunara

E, majstore, imas hidden files&folders (sakriveni)... To kad uzmes onu silne xxx filmove koje imas na kompjuteru, pa da zena ne nadje, ti ih "sakrijes" i samo ti znas gdje su... Na njih si zaboravio i sad te "fantomi" opsjedaju ;)

Sakriveni su ti privremeni internet fajlovi, history zna bit sakriven, i jos sistemskih fajlova cjelo cudo...

Uglavnom, otvori bilo koji folder, idi gore na view, pa folder options (il tako nesto) pa nastimaj view hidden files and folders i svi oni xxx filmovi koje si prije dvije godine sakrio i na koje si zaboravio ce se pojaviti ;) One koje zelis obrisi, a one dobre ponovno sakrij :blackeye
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: pomoc oko racunara

e moj druze xXx nema nista u mom racunaru , gvozdja zeljeza traktora svega i svacega ali toga nema

ukljucio sam tu opciju i pojavilo se nekih pun qrac foldera ali nije to neki problem tu je mala razlika
cijeli svijet nesto inztalira a ja samo brisem covjece , samo premijestam za C na D i stalno puno C , nesto ovdje nije pod vinklo da ga ***** :scratch nesto ne stima :x

nemoguce da WINDOWS treba da bude tezak 2.5GB , joj kad samo popizdim i roknem reinstalaciju .UF
 
V

VTZ

Guest
Re: pomoc oko racunara

savoris, imaš premalo prostora na disku, 2,5 GB za Windowse je prava sitnica, u odnosu na najnovije verzije OS-a, koje često zahtjevaju 15 GB slobodnog prostora za njihovu instalaciju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: pomoc oko racunara

samo kisha dok padne ide reistalacija , nemam sad vremena
obrisa cu jos pola korisnih stvari i nekako naklimati ali jebacu mu ja mamicu :idea:

ma inace mi je racunar u kurcu posto mi je onaj moj predhodni crkla maticna i nisam ga ni popravljao
a ovaj je relativno nejaki
1600mhz
512rama , nisu uparene dvije po 256
graficka pitaj boga neka lijeva
hd jedan 40 drugi 80 , ovaj od 40 podijeljen na particije a ovaj od 80 nije sasvim ok , malo je ostecen ali radi

sve u svemu racunar sastavljen iz nekoliko bacenih masina , kanta
nema se para za nesto bolje ali meni bolje ni ne treba samo da mi ovaj radi uredno
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: pomoc oko racunara

e ovako prvo isprazni sve kaj imaš u recycle boxu. onda na start/accesories/system tools/pa prvo disc clean up pa poslje toga defragment disc ovako ćeš ga olakšat za pola gige i više. Prije nego što ovo radiš uninstaliraj si sve programe koje ne koristiš a znaš da ti ne trebaju da ti bezveze ne zauzimaju mjesto.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: pomoc oko racunara

Savo uzmi Partition Magic ili Acronis TrueImege i s njima povecaj C particiju za 10 ili 20 gb i sve tvoje muke bit ce rijesene,,
uz to na onaj drugi disk Acronisom napravi backup za slucaj havarije i nemas vise brige za vijeke vjekova
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: pomoc oko racunara

evo sad gledam , sinoc skinuo neki fajl od 200MB i odredio mu da se spakuje na D , jutros ustanem fajl skinut ima ga na D ali mi je takodje particija C dobila jos 200MB , koji mu je moj nemam pojma :(

jebes masinu koja nemoze da se popravi brusilicom i aparatom za varenje
 
V

VTZ

Guest
Re: pomoc oko racunara

savoris kaže:
jebes masinu koja nemoze da se popravi brusilicom i aparatom za varenje

I to sa elektrodama od 2,5 mm, tako da kasnije možeš i sa batom lupati, ako treba ispravljati particije... :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: pomoc oko racunara

ma neki dan sam izgubio macolu od 5 kila ispala negdje iz prikolice , odradila bi ona vec

malo sam dobio na prostoru ali vjerovatno ide reinstalacija pa ukidanje particija posto imam 2 hd

Bobić kaže:
Savo uzmi Partition Magic ili Acronis TrueImege i s njima povecaj C particiju za 10 ili 20 gb i sve tvoje muke bit ce rijesene,,
uz to na onaj drugi disk Acronisom napravi backup za slucaj havarije i nemas vise brige za vijeke vjekova
jel se ova radnja moze uraditi pod programom ? :scratch
da nece doci do kakvog sjebavanja , taj backup koliko je on pouzdan on cuva podatke od ''gubljenja'' jel? :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: pomoc oko racunara

1. prvo iskljuci sistem restore na d disku (ako ne znaš objasnim ti ) ..jednostavno ti nije potreban pogotovo ako na d disk samo spremaš fajlove kaj je po meni i ispravno



idi na local disk /properties pa na novo otvorenom prozoru stisni Disk Cleanup ,onda on bude malo mljeo i kad se otvori novi prozor uzmi karticu more options pa na dnu klikni clen up...
To će pobrisati sve restore poJnte osim zadnjeg
Poslje upri u CCleaner
defragmatiraj
restartaj ...

S acronisom se može dosta toga ali prvi put nije baš jednostavno a i opet trebaš prostora za sve to pospremit kojeg baš i nemaš :oops:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: pomoc oko racunara

Sorry savo nisam prije vidio da ste vec dosta toga komentirali,,, kisi vec 2 dana pa se bojim da nije kasno,, jbg sta da radim sad je tako,,,
Dakle za Akronis nebih bas rekao da je kompliciran vec se sve svodi manje vise na next, next, next :mrgreen:
Evo jedan mali tutotijal kako se to radi (ovo sam prvo nasao ima i boljih zasigurno)
http://www.mediafire.com/?hsznuds3twx tu skinuti u pdf formatu
ili imas na ovom linku http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=238554

Da malo pojasnim,, kod tebe je problem sto ti je C particija premala pa svako malo moras prebacivati podatke,, nekad je to bilo idealno rjesenje kad nije bilo (pouzdanih) programa za bekapiranje odnosno izradu slike OS (citaj operativnog sistema) ali danas ih ima i vrlo su pouzdani,,,
Dakle posto imas 2 harda (diska ne particije) najbolje bi ti bilo kompletan hard (znaci i particiju C i cini mi se D) bekapirati na drugi hard disk (Za slucaj da nekaj sjebes, lako vratis za 10-15 minuta)
Onda (ovisi o Acronisu kojeg skines) imas mogucnosti kemijanja, dakle primarni cilj je povecati C particiju,
onu drugu D ostavi samo 10 GB radi bekapa (jer cini mi se daa si reko da drugi hard nije bas pouzdan), i neces vise morati prebacivati podatke,,,
Acronis je program koji ti radi sliku OS-a i ovisno o kompresiji (koju mozes sam odrediti) brzo vratiti,,
normalnu kompresiju tvojih recimo 30 GB vrati za odprilike 10-15 min u stanje kakvo je bilo u trenutku snimanja sve ostalo sto se događalo između tog trenutka i havarije (momenta povrata) vise nece biti,,,
Program nudi mogucnost izrade boot datoteke (da pojasnim),,, tu datoteku zaprzi na cd,,(zasto?) jer u slucajevima kad XP sikne (citaj srusi se i nemoze se vise podici), sa cd se pokrene ta bootabilna datoteka, dakle podize se Acronis nesto kao u safe modu i daje mogucnost povrata (bekapa).
Evo kako to izgleda kod mene


Da se razumijemo uvijek je najbolje napraviti frisku instalaciju ali to iziskuje puno puno vise vremena,,
razmisljaj o tome da nadpgradis svoj komp barem sa jos 512 MB rama ako vec nemozes vise,,
i iskljuci sve programe iz startupa koji ti nisu neophodni (ps; najlakse s ccleanerom opcija alati / pokretanje s racunalom
Nadam se da sam bar malo pomogao,,, ako ne sad onda za kasnije :?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: pomoc oko racunara

nenako sam nakrpio 1.5 giga slobodnog prostora zaplatilo je nekoliko programa ali ko ga jehehebe

nego trenutno me muci drugi problem
vec smo malo pricali o tome ovdje ostali-traktori/vladimirec-tema707/stranica720/#p111191
naime zeza me to sto sam skinuo AVTOKATALOG koji je bio u 12 rarovanih fajlova
extraktovao sam ih i dobio 6 opet rarovanih fajlova koji su razvrstani po kategorijama vozila CD1 2 3 4 5 do CD6
ono sto mene idteresuje je CD3 na kome je traktorska problematika , ni u njemu ni u bilo kome drugom fajlu nemam EXE fajl koji hoce da pokrene instalaciju
imaju dva EXE fajla ali kada bilo koji od njih pokrenem dobijem odgovor ''CORRUPT INSTALLATION DETECTED"
snimio sam na video pa cu da uploadujem ako treba

moze li neko ovo rijesiti ljudi mucim se vec 3 dana sa ovim sranjem
 
V

VTZ

Guest
Re: pomoc oko racunara

Moguće je da si ti EXE fajlovi odnose na instalaciju datoteke sa (fizičkog) CD-a na hard disk, ili pak za početak rada (prezentaciju sadržaja) CD-a na kompu... U tom Avtokatalogu je T-25 obrađen na svih 6 diskova, svi se oni odnose na njega?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: pomoc oko racunara

neispravna ti instalacijska mapa ,,, probaj ponovo raspakirati ako ne ide ni onda,, skidaj ponovo as onog linka gdje su sve mape
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: pomoc oko racunara

[youtube:3120jb21]sCa-RvA5laY[/youtube:3120jb21]
evo ovo sam uradio i nece
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: pomoc oko racunara

Mozes li ponoviti sto te muci?
Recimo virtuak memori ti zauzima isto prostor vjerojatno nekih 1gb-2gb.(kod mene 4gb)
Isto tako ako ti je system restore ukljucena ona isto zna krasti (kod mene na c disku 1,5gb)

Ili pak hibernacija??

samo sto meni nije to problem kada imam 840gb :)
 
Na vrh