• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Računala (Kompjuteri)

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: pomoc oko racunara

Na 4 dijelu kad se skida i otkompresira ima neka greška....
Probat ću skinut drugu, jer i kad se otpakira nedostaje 20tak MB..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Re: pomoc oko racunara

Ñåëüõîçòåõíèêà, ñïåöòåõíèêà è ìîòîòåõíèêà

sta uraditi kada su ovakva slova u fajlovima koji su u avtokatalogu?

jesu li to fontovi u pitanju ili neko podesavanje koje ja neznam da uradim :scratch
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Re: pomoc oko racunara

Izgleda da ces morati ruski instalirati .
Jos je dobro, ja imam kineski zbog slicne stvari .
Probas dakle dodati ruski u Regional and Language , rusku tastaturu, u advanced ruski za non unicide , pa probaj.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
može li neko da malo pojasni ove notebuke :scratch

šta mogu ti laptopi , koriste li samo određene softvere itd

recimo ovo novo košta 100tinjak evra , zanima me dali to nije kakva kineska igračka koja nemože ništa
može li da se koristi za sufranje , znači ništa zahtjevno
slika-179007-2011-10-1319727185-velika.jpg
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Sve isto što i tvoja kanta. Plus svoju pamet nosiš sa sobom, u radionu, u šumu, na vašar ...
To od 100 € mora da je zdravo ostarilo i od baterije sigurno ništa, moro bi ga stalno držati na punjaču.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
pa ovo je novo , valjda nije kanta kao moja stara kanta
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Onda tek valja ako je novo 100eura, bez 400eura nemoj uopće pomišljati kupiti laptop jer će jeftiniji trajat dobra 2 mjeseca. Kupio jedan moj prijatelj za 2000 tisuće kuna to ti je oko 400KM nakon 2 mjeseca ošao wireles za spajanje na internet, za 20 dana počeo štekat a za još jedan mjesec crkla baterija, tako da nije trajao ni puna 4 mjeseca. ako je već imao 2000tis mogao je još malo sačekat i skupit još 2000 i imat laptop a ne smeće.
Tako i tebi savjetujem da to ne kupuješ, ali ko zna možda može i valjati, mi smo jedne godine kupili akumulator za traktor jeftiniji duplo od svih drugih, a trajao je duže nego Bosch.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
može li neko da malo pojasni ove notebuke :scratch

šta mogu ti laptopi , koriste li samo određene softvere itd

recimo ovo novo košta 100tinjak evra , zanima me dali to nije kakva kineska igračka koja nemože ništa
može li da se koristi za sufranje , znači ništa zahtjevno
vjerojatno si mislio na mini laptop,što je kao i android mobitel, znači na njemu nemaš dvd,rezolucija mala, nemožeš igrat igrice, osim njegovih,nemožeš inst,windows.evo pogledaj link s ebaya.ovo je trenutna cijena na aukciji...http://www.ebay.com/itm/NEW-4GB-7-i...57243321?pt=Laptops_Nov05&hash=item4ab494feb9
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
upravo tako , na taj mini laptop sam mislio

pa nija ne očekujem da za male pare dobijem vrhunsku mašinu , znam da za dobru makinu treba pljunuti i dobru lovu

ali meni treba nešto isključivo za praćenje foruma , gledanje YT snimaka i čitanje PDF formata jer mi je većina literature u PDFu
znači meni ne treba ništa zahtjevno , koji će mi vrag vrhunski laptop ako ću ja njega njakati masnim i prljavim rukama i voziti u autu koje ne vrijedi više od 500e :mrgreen:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
možeš zaboravit praćenje foruma i gledanje YT snimaka na takvim laptopima, ti laptopi ti mogu npr poslužit za ovo određivanje veličine njiva kod nas, on na terenu upiše broj njive i veličinu i onda to u uredu usporede.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ma može se, što se tiče njegovih tehničkih mogućnosti. Problem su tvoje fizičke mogućnosti. Debeli prsti a mala tipkovnica, oči sve slabije a ekran mal, i to mi je više za "dečke" malo usporenih pokreta a naš Savo nije takav.
Moj sledeći lap od svih perfomansi morati će imati samo pored tipkovnice još i numeričku sa strane (dosta radim u exelu, internet bankarstvo) i ekran 19 ili još bolje 21 inč (neznam jel to zbog godina ali dioptrija se povećeva).
Malo ti pripazi na polovne jer uvijek ima nadobudnih maminih i tatinih sinova koji prate modu s laptopima. Tu obično baterija slaba a ostalo sve ok.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ako ću ja njega njakati masnim i prljavim rukama i voziti u autu koje ne vrijedi više od 500e :mrgreen:
Za tebe treba ovakvo nešto, cijena prava sitnica :mrgreen:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=SmfCeeaukE0&lr=1[/YT]
Malo ti pripazi na polovne jer uvijek ima nadobudnih maminih i tatinih sinova koji prate modu s laptopima. Tu obično baterija slaba a ostalo sve ok.
Ili hvatati nekoga za rukav iz državnih službi i firmi kada se mijenja računalna oprema ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
možeš zaboravit praćenje foruma i gledanje YT snimaka na takvim laptopima, ti laptopi ti mogu npr poslužit za ovo određivanje veličine njiva kod nas, on na terenu upiše broj njive i veličinu i onda to u uredu usporede.

Nemaš pojma, forum u yutub radi ok.
Prije 2g. nabavih prvi 10cola laptop, do jaja stvar, 250€ novi, batrija traje i traje.. Acer, znači low price stroj, poslje ga zamijenio tablet na androidu i mogu reć da sam razočaran. Netbook je bog i batina za surf, mail, pdf, yubito..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Nemaš pojma, forum u yutub radi ok.
Prije 2g. nabavih prvi 10cola laptop, do jaja stvar, 250€ novi, batrija traje i traje.. Acer, znači low price stroj, poslje ga zamijenio tablet na androidu i mogu reć da sam razočaran. Netbook je bog i batina za surf, mail, pdf, yubito..

Da samo je velika razlika između 250 i 100 eura, jer je Savo rekao da je nov 100eura ili sam ja krivo shvatio:confused::confused::confused::confused:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
u oglasima sam našao da je cijena 100e , to nemora biti tačno , znaju prodavci i da slažu
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
u oglasima sam našao da je cijena 100e , to nemora biti tačno , znaju prodavci i da slažu
savo ako je to onakav kakav sam ti link dao onda nemože biti više od 100 eura, a ovaj dečko što spominje acer to nema sličnosti jer acer ako je i mini ima sve karakteristike laptopa osim dvd pržilice, i znatno je skuplji.eno onaj je prodan za 76 dolara s besplatnom poštarinom za rh i bih,kako vidim ima wireles stoga možeš surfat po internetu, ali bilo bi dobro da ti detalje pojasni netko ko ga posjeduje
 
Posljednje uređivanje:

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Nisam našao nikakvu sličnu temu na forumu pa otvaram ovu s ciljem da bi mogli raspravljati o računalima ili pitati ostale članove u slučaju nekog problema na računalu.

Evo ja imam problem sa virusima, komp mi šteka, antivirusni pokazuje da ima virusa i sad to treba očistiti, a ja se baš nerazumijem u to:icon_scratch: pa bi svaka pomoć dobrodošla.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
Nisam našao nikakvu sličnu temu na forumu pa otvaram ovu s ciljem da bi mogli raspravljati o računalima ili pitati ostale članove u slučaju nekog problema na računalu.

Evo ja imam problem sa virusima, komp mi šteka, antivirusni pokazuje da ima virusa i sad to treba očistiti, a ja se baš nerazumijem u to:icon_scratch: pa bi svaka pomoć dobrodošla.
Imaš temu ovdje: http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19098&page=4
A za svpj problem moraš dati jako puno informacija ako želiš pomoć..npr. koji oper. sustav koristiš, koji antivirus, koji browser..najbolje ono što ti pokaže na ekranu (error ili virus) tipkom (prtsc) snimiš i staviš u paint te tamo snimi ka sliku, jpg, koju onda možeš stavit ovdje na forumu da vidimo.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Koliko se kužiš u kompove ?

Ak se ne baš, onda prvo updejtaj antivirus, rebootaj komp u safe mod i napravi scan. Antivirus kakav da je u safe modu bi trebao dosta toga počistit. Koji opće antivirus imaš?
 

Najnoviji postovi

Na vrh