• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radio na traktoru

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ima li tog za kupiti i dal je neka posebna mudrost potrebna kod spajanja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
ima li tog za kupiti i dal je neka posebna mudrost potrebna kod spajanja?

A je, velika mudrost.
Ima na sebi jednu žicu.

Možda bi i bilo u kakvim autodijelovima ili kod kakvog autoelektričara.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
ja imam jedan problem sa svojim radiom. spajao mi ga je jedan decko,elektricar,i radio radi ko urica,zvuk je cist,zvucnici su pioneer,sve super. stavili smo elektronsku antenu da nista ne busim,mislio sam da je i kvalitetnija od obicne,sad sam tu procitao da bas i nije... no sve radi savrseno. e,ali kad upalim ventilator,cuje se lagano krčanje. kad ga stavim u drugu brzinu,krčanje se pojača,a u trečoj brzini je več jako iritantno. onda je on nesto prespojil,krčanje se malo smanjilo,ali ništa značajno. također kad ukljucim brisac,ista stvar-veča brzina,više krčanja.
radio je obični kazetofon,star 20g,ali nikad prije nije bio rabljen. traktor je imao žicu tvornički več gore sprovedenu baš za tu svrhu.
imali tko kakvu ideju ovak nabrzinu?

To je zato kaj radio ima isti dovod struje ko i za ventilaciju i brisač, pa kad upališ jedno od navedenoga dešava ti se to kaj si i napisal, neznam kak bi drugačije napisal to.
Trebalo bi poseban vod struje samo za radio tak da ne dolazi do nikakvog pada napona ni smetnji prilikom paljenja nekog drugog potrošača.

Tak sam imal ja na početku spojenog radia preko struej brisača na 565 i lijepo svaki puta dok upališ brisač čuješ na radiu i zvučnicima krčanje da te bog oslobodi, kasije je to sređeno i nikakvih smetnji nema.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moras staviti mali kondenzator da kupi varnice od motora brisaca i ventilatora. varnicenje cetkica u radu pravi te smetnje. niki radio kasetofoni kvalitetniji imaju tu blokadu u sebi i onda nema tih nus pojava u zvucnicima. posto tvoj ocito to nema moras staviti po iedan kondenzator na vezu sa+ [napajanjem ] oba motorica. posto je elektricar znace. na svakom starijem alternatoru ima taj kondenzator spolja pricvrscen na masu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
hvala svima,budem pokazal ovo frendu,nek to rijesi. ja sam za struju totalni bedak.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to se stavlja zasebno za svaki motor sa cetkicama i na alternator posto i on pravi varnicenje. u tvom slucaju 3 kom
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
budemo onda probali pronači i kupiti ta tri komada kondenzatora,ako nebude islo,onda posudim i spojim novi radio,pa ako ne bude smetnji, kupim i ubacim unutra. ovaj sam stavljao jer slusam samo stanice,bilo mi bezveze davat 300kn za novi,a ovaj je samo stajao u ormaru.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
@- Štore- jako se lijepo cuje,kvalitetan je dosta zvuk iz njega,samo kaj nije zadnji krik tehnike,al ja slusam samo rado stanice,i za to je dobar. nisam jos rijesio šum,nikak da uhvatim vremena.

@- vica- pa od neceg se mora poceti,ne? :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ti tockasi kako ih kod nas zovu su najbolji za radio stanice. zao mi je starog rudi cajavec sto sam imao i pozajmim drugu i ispadne mu iz traktora . hvatao ko lud . stari radio prijemnici imaju i jaci pojacivac signala . znas kako kazu prvo traktor pa prikljuci a kod mene obrnuto.prikolica ,plug rasipac a sad skupljam za traktor.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
takvi su i najbolji za traktore,ovi sa cd-om ne vjerujem da dugo sviraju jednom kad se sve to zaprasi...
samo polako,i kupit ce se traktor! jer opet ni on ne vrijedi ako se nema sto zakacit za njega...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Malo sam uređivao muziku u MF..
20633408.jpg

20633411.jpg


Zvučnici su Pioneer 2×400W,novi stavljeni,radio je ostao od prije Kenwood nisam ga htio mjenjat jer mi sve stanice lovi bez problema,puno bolje nego Sony kojeg sam prije imao..
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
sol8yb.jpg
[/IMG]
Ekipa jel bi se mogao ubaciti tu novi radio?
Ovaj ne radi,a i na kazete je jos iz njemacke sa traktorom je bio u tvornici ugraden...
 
Na vrh