• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radio na traktoru

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Izgleda da je do akumulatora. Jučer opet nije htio upalit pa sam ga opet morao punit. Malo mi je to čudno jer je preko ljeta normalno upalio svaki put. Hoću reći da mi je čudno da je imao snage pokrenut traktor (koliko god loš bio), a da nema snage držat radio s 3 mala zvučnika upaljenim.
No, kako god bilo. U par navrata sam pokušao ostavit par minuta da svira na max i nije se restartirao.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Preopterećenje Mosfeta bi se u tom slučaju događalo i kad traktor radi, još i prije bi se resetirao.

Ne bi jer dok motor radi i alternator puni u instalaciji je veci napon 1-2 V i time manji otpor.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ne bi jer dok motor radi i alternator puni u instalaciji je veci napon 1-2 V i time manji otpor.

Ne razumijem manji otpor čega?

Mosfeti okidaju naponski tj. moraju biti pobuđeni naponom na upravljačkoj elektrodi, znači ulazni napon jači-jača pobuda. Prolaskom tog "jačeg" napona kroz zvučnik nakon tog impulsa slijedi negativna struja u pojačalu, e sad ako druga komponenta u slijedu signala na ulazu isto tako zahtjeva da bude negativan na izlazu dolazi do sumiranja tih dviju komponenti i nastaje vršna struja. Naravno da je disipacija još prije postignuta ovim slijedom baš zbog većeg napona.... no ovo je sve rekla kazala bez testiranja zato ne volim naklapati, pa kažem hellboy će sam najprije naći rješenje :D...

Inače baš zbog ovog slijeda vjerujem da se nije događao reset dok traktor radi i puni jer se od vršne struje jako brzo pojačalo oporavljalo obzirom na ulazni napon. Postizanjem pak iste dok je traktor ugašen resetirao se pri svakoj ovakvoj pobudi jer nije mogao sam sebe održavati na životu sa sve manjim i manjim iniciranim napajanjem. Da je riječ o prevelikom opterećenju i povlačenju velike izlazne struje od strane zvučnika onda se sve ovo ubrzava...:supz:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ako je riječ o zvučnicima trebal je smanjivati izlaz po izlaz i saznal bi koji j... .
Ja imam radio 4x35w i tjera 4 zvučnika trosistemca po 120w i nikad se ne gasi ali :toimonster:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Hoću reći da mi je čudno da je imao snage pokrenut traktor (koliko god loš bio), a da nema snage držat radio s 3 mala zvučnika upaljenim.
a da probaš radia zaštekati negdje gdje je 100% ispravna instalacija,isto tak možda i zvučnici su negdje u kratkom spoju pa radio se zgasi da ne pregori...nevjerujem da bi radio štekal zbog lošeg akumulatora,pogotovo ak ima snage upalit traktor...po meni u njemu još ima snage svirat cijeli dan...:supz:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ajde da malo osvježim temu...ovo je samo na neko vrijeme dok ne naparavimo novi povišeni krov pa čemo onda sve lijepo posložit....stavili smo 2x100 zvučnike i nutra lijepo:icon_kidra::icon_kidra:

Uploaded with ImageShack.us
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Evo moje ozvučenje :)

unutranjost2.jpg


unutranjopst3.jpg


malo truda, kuna, puno živaca....

ozvuenje4.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
tak budemo i mi složili dok dignemo krov kak ima adriatik kabina...sad je to sve složeno u 4cm visine kaj ne dojde niže nego je gornji profil da se ne udaramo prilikom ulaska u kabinu...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ja imam jedan problem sa svojim radiom. spajao mi ga je jedan decko,elektricar,i radio radi ko urica,zvuk je cist,zvucnici su pioneer,sve super. stavili smo elektronsku antenu da nista ne busim,mislio sam da je i kvalitetnija od obicne,sad sam tu procitao da bas i nije... no sve radi savrseno. e,ali kad upalim ventilator,cuje se lagano krčanje. kad ga stavim u drugu brzinu,krčanje se pojača,a u trečoj brzini je več jako iritantno. onda je on nesto prespojil,krčanje se malo smanjilo,ali ništa značajno. također kad ukljucim brisac,ista stvar-veča brzina,više krčanja.
radio je obični kazetofon,star 20g,ali nikad prije nije bio rabljen. traktor je imao žicu tvornički več gore sprovedenu baš za tu svrhu.
imali tko kakvu ideju ovak nabrzinu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nekad smo takozvane blokade ugrađivali da bi se fučkanje i zujanje izgubilo.
Ovi novi aparati bi to trebali imati u sebi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ovaj nije nov. neki švapski waltham. nikad rabljen,ali star oko 20 godina. ja se bas ne kuzim u struju,ali prvo mi je palo na pamet da nije mozda bas radi toga,njegove starosti. inače radi super,zvuk kvalitetan...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Nekad smo takozvane blokade ugrađivali da bi se fučkanje i zujanje izgubilo.
Ovi novi aparati bi to trebali imati u sebi.

misliš na onu malu crnu kockicu koja se spaja kod alternatora...budem poslikal poslije ak neznaš o čemu govorim...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
misliš na onu malu crnu kockicu koja se spaja kod alternatora...budem poslikal poslije ak neznaš o čemu govorim...

Kaj se mene tiče netrebaš, ja znam još uvek o čemu pripovedam.
 
Na vrh