• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radio na traktoru

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Možeš staviti i jače, to bolje, ali nepotrebno.Ali svejedno jačina radija ti određuje snagu glazbe
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
nebudu ni ti od 130 prejaki,ak naravno ne odvrneš radio previše
Prije da budu slabiji davali lošiji zvuk ako ih jače pojačaš nego neki jači,barem je takvo moje iskustvo:roll:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nebudu ni ti od 130 prejaki,ak naravno ne odvrneš radio previše
Prije da budu slabiji davali lošiji zvuk ako ih jače pojačaš nego neki jači,barem je takvo moje iskustvo:roll:
tak sam i ja mislil možda da stavim 2 x 130W i bude bolji zvuk a nebude trebal biti radio jako pojačani
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Dečkovi moji,

snaga zvučnika u W se deklarira do koje snage podnose od distorzije ili nedaj bože do pregaranja. Druga stvar kaj poprilično jaki HU u današnje vrijeme kao samostalni nedaju više od cca 25-30W, a treća stvar je koju glasnoću iz toga svega skupa dobijete, a ona se mjeri u db, a ne po snazi zvučnika. Također jasno je i koliko jako "sviraju" ovisi o dimenziji i prostoru, zvučnom prostoru, obliku membrana, površini itd..itd...da ne nabrajam još desetke preduvjeta...

Imate slučajeva gdje ćete dobiti kvalitetniji zvuk iz 2x50W na direktnom pojačalu iz HU nego na 2x250W jer će kasnije izobličavati frekvencije i manje opterećuvati izlazne kanale. :supz:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Dečkovi moji,

snaga zvučnika u W se deklarira do koje snage podnose od distorzije ili nedaj bože do pregaranja. Druga stvar kaj poprilično jaki HU u današnje vrijeme kao samostalni nedaju više od cca 25-30W, a treća stvar je koju glasnoću iz toga svega skupa dobijete, a ona se mjeri u db, a ne po snazi zvučnika. Također jasno je i koliko jako "sviraju" ovisi o dimenziji i prostoru, zvučnom prostoru, obliku membrana, površini itd..itd...da ne nabrajam još desetke preduvjeta...

Imate slučajeva gdje ćete dobiti kvalitetniji zvuk iz 2x50W na direktnom pojačalu iz HU nego na 2x250W jer će kasnije izobličavati frekvencije i manje opterećuvati izlazne kanale. :supz:

uzeo si mi riječ iz usta......pola današnjih zvučnika,ma kaj pola...90% nema ni približnu snagu onoj koja je navedena na njima....
I na plotu je nešto pisalo pa se zna rezultat:supz:


Al naučit će...mladi su još
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
uzeo si mi riječ iz usta......pola današnjih zvučnika,ma kaj pola...90% nema ni približnu snagu onoj koja je navedena na njima....
I na plotu je nešto pisalo pa se zna rezultat:supz:


Al naučit će...mladi su još
to sam i ja nekaj čital za njihuvi snagu ali to su ipak kod ovih novijih..nisam nigdje našel za zvučnike stare cca 25 god..tak da za njih valjda vrijedi ta stvarna snaga kaj piše...a ja naravno bi stavil te starije ipak mi je šteta "nove"(stari pol godine) sony zvučnike stavljat v traktor a opče se ni ne preimjeti razlika između njih i starijih zvučnika (naravno iste snage)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
...a ja naravno bi stavil te starije ipak mi je šteta "nove"(stari pol godine) sony zvučnike stavljat v traktor a opče se ni ne preimjeti razlika između njih i starijih zvučnika (naravno iste snage)

Hehe to ti sve govori o kvaliteti :finga:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Hehe to ti sve govori o kvaliteti :finga:
:finga: malo prije sam išel glet koje su marke ali sam pozabil :madmana: ali uglavnim neke američke proizvodnje piše na njima made in USA
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Dečkovi moji,

snaga zvučnika u W se deklarira do koje snage podnose od distorzije ili nedaj bože do pregaranja. Druga stvar kaj poprilično jaki HU u današnje vrijeme kao samostalni nedaju više od cca 25-30W, a treća stvar je koju glasnoću iz toga svega skupa dobijete, a ona se mjeri u db, a ne po snazi zvučnika. Također jasno je i koliko jako "sviraju" ovisi o dimenziji i prostoru, zvučnom prostoru, obliku membrana, površini itd..itd...da ne nabrajam još desetke preduvjeta...

Imate slučajeva gdje ćete dobiti kvalitetniji zvuk iz 2x50W na direktnom pojačalu iz HU nego na 2x250W jer će kasnije izobličavati frekvencije i manje opterećuvati izlazne kanale. :supz:

Ma jasno je to sve..

AL ono "fora" je imat zvučnike 250W u traktoru,neko če pitati koliko su jaki a ti mu rečeš tak i tak i odma če bit čuđenja oko jačine,a ubiti nista s toga kaj piše:finga:

Kupio sam LG zvučnike 250W tro-sistemce za auto,bili na neki akciji po 160kn ugradio ih i mogu reč da jako dobar zvuk imaju...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Sve je to u današnje vrijeme samo napuhano na papiru, a proizvod nikakav.
E kad je nekad Blaupunkt radio audio opremu, to je bila kvaliteta.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Sve je to u današnje vrijeme samo napuhano na papiru, a proizvod nikakav.
E kad je nekad Blaupunkt radio audio opremu, to je bila kvaliteta.

Potpisujem u cijelosti....ja imam blaupunktov radio star oko 20 godina i mogu se neki današnji razvikani modeli sakriti pred njegovim mogućnostima i kvaliteti!
Naravno da se kvalitetu zvuka sa kazete preko njega nemože postići kao sa cd-a......ali plava točka je ipak plava točka:partyman:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Potpisujem u cijelosti....ja imam blaupunktov radio star oko 20 godina i mogu se neki današnji razvikani modeli sakriti pred njegovim mogućnostima i kvaliteti!
Naravno da se kvalitetu zvuka sa kazete preko njega nemože postići kao sa cd-a......ali plava točka je ipak plava točka:partyman:
i ja bum stavil blaupunktov radio v traktor stare je valjda oko 20 god ak ne i više ali radi kaj novi...:supz: evo ga

Uploaded with ImageShack.us ima tri izvoda za zvučnike,+,- i antena i to mu je dosta za rad ali ima još neke žice koje nisu nikad bile spajane za valjda neku nadogradnju ili kaj ga ja znam

Uploaded with ImageShack.us
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ovo su ti konektori za original ugradnju u autima...takve su imali prije stare mečke i svi malo bolji švapski auti.
Znači ono što je danas euro jack, to su nekad bili ovakvi,mislim da su 7 - pinski ako se ne varam
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ovo su ti konektori za original ugradnju u autima...takve su imali prije stare mečke i svi malo bolji švapski auti.
Znači ono što je danas euro jack, to su nekad bili ovakvi,mislim da su 7 - pinski ako se ne varam
neznam točno moral bi pogledati
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Hehe,

Gle kaj sam si ja skompenziral sa kolegom sa drugog foruma kaj čeka mojeg Štorkana …

6x9, trosistemci, a svega 120W.. bit će ta membrana lijepo napumpana čistim izlazom zičke….:supz:

17zpyg.jpg


jkk75l.jpg


:gitarist:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Hehe,

Gle kaj sam si ja skompenziral sa kolegom sa drugog foruma kaj čeka mojeg Štorkana …

6x9, trosistemci, a svega 120W.. bit će ta membrana lijepo napumpana čistim izlazom zičke….:supz:

17zpyg.jpg


jkk75l.jpg


:gitarist:

dobri dobr i:gitarist: ve bude Štore sav razigran :finga:
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Imam ja jedno pitanje.
Imam u traktoru radio koji na sebi ima pojačalo 4x54w, a na njega su spojena 2 zvučnika promjera 17 cm od 35 watta i jedan 30 cm 60 watta. Problem se pojavljuje kad je traktor ugašen i radio se malo više pojača, onda se svakih par sec ugasi pa me zanima šta bih trebao napravit da održava konstantan napon?
 
Na vrh