• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radio na traktoru

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
kad smo istom kupili traktor,neki autoelektricar nam je ugradio radio u traktor,ali nije stavljo euro dzek vec je stopicama spojio,i sve radi i dan danas,ali nema osvjetljenja na radiu i nikad nije ni bilo
e sad pitanje za autoelektricare ili traktorelektricare na koji pin treba dovest struju da kad se upali radio da se upali i osvjetljenje na njemu
radio je orginal od golfa 3 beta

eo slika pa ko zna nek mi samo kaze na koji broj treba dovest struju,znam i ja da je na A dzeku



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
gledaj nisam neki majstor,ali po meni ako je broj 6 Illumination (eng.-osvjetljenje) onda bi to trebalo biti to ;)
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
gledaj nisam neki majstor,ali po meni ako je broj 6 Illumination (eng.-osvjetljenje) onda bi to trebalo biti to ;)

moguce je
vjeruj mi da nisam ni gledo sta pise,ustvari gledo sam al neznam engleski tako da nisam uopse registrovo
a eo sad sam na google translete kad ono stvarno osvjetljenje
hvala ;)
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
moguce je
vjeruj mi da nisam ni gledo sta pise,ustvari gledo sam al neznam engleski tako da nisam uopse registrovo
a eo sad sam na google translete kad ono stvarno osvjetljenje
hvala ;)

da to je osvijetljenje ako je radio iz nekog auta kao tvornička ugradnja , osvijetljenje je bilo kad se upale svijetla ti sad možeš spojit 6. na poziciju ili spoji na izvod 5. antena+ , kad upališ radio ovdje dobiješ napon i to funkcionira za pet...
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
kad smo istom kupili traktor,neki autoelektricar nam je ugradio radio u traktor,ali nije stavljo euro dzek vec je stopicama spojio,i sve radi i dan danas,ali nema osvjetljenja na radiu i nikad nije ni bilo
e sad pitanje za autoelektricare ili traktorelektricare na koji pin treba dovest struju da kad se upali radio da se upali i osvjetljenje na njemu
radio je orginal od golfa 3 beta

eo slika pa ko zna nek mi samo kaze na koji broj treba dovest struju,znam i ja da je na A dzeku



Uploaded with ImageShack.us

8 ide na masu(Ground)
7 ide na +12V preko kontakta
4 ide na +12 V stalno (permanent +12V), dakle preko osigurača na 12V.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel to šema za Euro-priključak standard svuda????

Imam jedan SONY radio izvađen iz slupane škode, al nemam euro priključak pa ak ova šema odgovara, a po kontaktima bi trebala to bi si ja isto spojio u traktor.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
je to je iso prikljućak :)

pucaj po shemi i nemaš beda...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
je to je iso prikljućak :)

pucaj po shemi i nemaš beda...

E fino :)

Samo moram negdi nabavit takve male sitne uske stopice....:idea:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
E fino :)

Samo moram negdi nabavit takve male sitne uske stopice....:idea:

ako imaš lemilicu bolje da ih zalemiš jer je ipak traktor u pitanju,vlaga,prašina,vibracije itd...,zalemiti i izolirati i miran si
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ako imaš lemilicu bolje da ih zalemiš jer je ipak traktor u pitanju,vlaga,prašina,vibracije itd...,zalemiti i izolirati i miran si
bilo bi dobro samo je strašno malo mjesta za to sve napravit.
budem posliko kontakte, bilo bi najbolje da nabavim negde euro-đek na kojem slupanom autu i cvaknem ga ;)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
bilo bi dobro samo je strašno malo mjesta za to sve napravit.
budem posliko kontakte, bilo bi najbolje da nabavim negde euro-đek na kojem slupanom autu i cvaknem ga ;)

prodam ti ja i radio i eurojack da nemoraš lemit za 150kn s mojom dostavom :)

radio je neki stariji sony na cd nije mp3. uredno radi...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
prodam ti ja i radio i eurojack da nemoraš lemit za 150kn s mojom dostavom :)

radio je neki stariji sony na cd nije mp3. uredno radi...

Ma Hvala lijepa, za sad netrebam ništa :)
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
da to je osvijetljenje ako je radio iz nekog auta kao tvornička ugradnja , osvijetljenje je bilo kad se upale svijetla ti sad možeš spojit 6. na poziciju ili spoji na izvod 5. antena+ , kad upališ radio ovdje dobiješ napon i to funkcionira za pet...

e sad me zbuni
ja mislim da je radio i dok je bio na autu kad se upali radio upali se i osvjetljenje
a kake sad veze imam antenu sa osvjetljenjem
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
bilo bi dobro samo je strašno malo mjesta za to sve napravit.
budem posliko kontakte, bilo bi najbolje da nabavim negde euro-đek na kojem slupanom autu i cvaknem ga ;)

e to je već teže kad nemožeš prići.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
8 ide na masu(Ground)
7 ide na +12V preko kontakta
4 ide na +12 V stalno (permanent +12V), dakle preko osigurača na 12V.

e u mene je spojeneo samo 8(masa) i 4(stalni +)
i nema nista vise,e sad sta treba spojit da radi osvjetljenje
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
e u mene je spojeneo samo 8(masa) i 4(stalni +)
i nema nista vise,e sad sta treba spojit da radi osvjetljenje

6 ti je osvjetljenje (illumination), to ide sa pozicije svjetala. Neznam kakav je to radio ali ne bi trebao radit samo na 4 nego na 7, 4 bi tribala služit radi memorije da ti ne briše spremljene programe svaki put kad ugasiš kontakt. Spoji 4 i 7 na + a 8 na - i to bi tribalo bit to.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
6 ti je osvjetljenje (illumination), to ide sa pozicije svjetala. Neznam kakav je to radio ali ne bi trebao radit samo na 4 nego na 7, 4 bi tribala služit radi memorije da ti ne briše spremljene programe svaki put kad ugasiš kontakt. Spoji 4 i 7 na + a 8 na - i to bi tribalo bit to.

e moguce je sad sam se sjetio da ima jos jedno kablo,i to je vjerovatno 7 koji je kratko spojen sa 4 ako se nevaram,i 8 je masa,i nema nista vise 100%
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nikad nisam vidio radio na kojem je osvjetljenje spojeno na poziciju, naravno pričamo o starim modelima radia.
Uglavnom je svuda da kad se upali radio pali se i osvjetljenje, pa bi po tom trebao samo sa 6 spojiti na 7 i 4, ali opet bi se vjerojatno javio taj problem da bi osvjetljenje stalno svjetlilo pošto je na 7i4 stalno živa struja, osim ak nije unutra u radiu neki sklop koji pali osvjetljenje kad ga upališ, to bi trebalo isprobat.
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Nikad nisam vidio radio na kojem je osvjetljenje spojeno na poziciju, naravno pričamo o starim modelima radia.
Uglavnom je svuda da kad se upali radio pali se i osvjetljenje, pa bi po tom trebao samo sa 6 spojiti na 7 i 4, ali opet bi se vjerojatno javio taj problem da bi osvjetljenje stalno svjetlilo pošto je na 7i4 stalno živa struja, osim ak nije unutra u radiu neki sklop koji pali osvjetljenje kad ga upališ, to bi trebalo isprobat.

e moj šanana ja sam se u 14 godina svašta nagleda inače sam elektrotehničar ,bavim se autoelektrikom i jakom strujom kućne instalacije, imaš modela radio kazetofona kojima dolazi osvijetljene skupa s osvijetljenjem instrument ploče auta,u golf dvojki kad su bili gama radio prva ugradnja...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
e sad me zbuni
ja mislim da je radio i dok je bio na autu kad se upali radio upali se i osvjetljenje
a kake sad veze imam antenu sa osvjetljenjem
Možda je htio reći da kad upališ radio, preko tog + izlaza i nekog dodatnog releja, upališ i svjetla na traktoru....Taj izlaz 5 se koristi ako imaš motoriziranu antenu koja se razvuče teleskopski kad upališ radio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh