• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radio na traktoru

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Nikad nisam vidio radio na kojem je osvjetljenje spojeno na poziciju, naravno pričamo o starim modelima radia.
Uglavnom je svuda da kad se upali radio pali se i osvjetljenje, pa bi po tom trebao samo sa 6 spojiti na 7 i 4, ali opet bi se vjerojatno javio taj problem da bi osvjetljenje stalno svjetlilo pošto je na 7i4 stalno živa struja, osim ak nije unutra u radiu neki sklop koji pali osvjetljenje kad ga upališ, to bi trebalo isprobat.

e upravo i ja to kazem ti me aman jedini kontas,probat cu spojit na 6 i vidicu kako ce se ponasat :D
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
e moj šanana ja sam se u 14 godina svašta nagleda inače sam elektrotehničar ,bavim se autoelektrikom i jakom strujom kućne instalacije, imaš modela radio kazetofona kojima dolazi osvijetljene skupa s osvijetljenjem instrument ploče auta,u golf dvojki kad su bili gama radio prva ugradnja...

ali meni netreba za auto ako si cito od pocetka radio je u traktor naknadno ugradjivan i nije stavljen dzek nego tri stopice
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa igraj se malo sa strujom,radio sigurno ima osigurač pa ga nebreš tak prekurit:vragek:

Sad su ti mnogo toga rekli na forumu jesi isprobao kaj?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Na tri stopice se sada treba predomisliti kako je to sve spojeno...
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Pa igraj se malo sa strujom,radio sigurno ima osigurač pa ga nebreš tak prekurit:vragek:

Sad su ti mnogo toga rekli na forumu jesi isprobao kaj?

pa nemam sta pokvarit i ako crkne,20 marki je radio
a nisam nista probavo kad malo otopli :D
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Možda je htio reći da kad upališ radio, preko tog + izlaza i nekog dodatnog releja, upališ i svjetla na traktoru....Taj izlaz 5 se koristi ako imaš motoriziranu antenu koja se razvuče teleskopski kad upališ radio.

taj izlaz pet naravno da služi za motoriziranu antenu , kao i za uključenje pojačala wofera al zašto nebi služio i za osvijetljenje kad spojiš na izlaz 6., upališ radio upali se osvijetljenje....
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
taj izlaz pet naravno da služi za motoriziranu antenu , kao i za uključenje pojačala wofera al zašto nebi služio i za osvijetljenje kad spojiš na izlaz 6., upališ radio upali se osvijetljenje....

mislim da sam te sa skonto znaci trebalo bi kratko spojit 5 i 6
ako mi nebude mrsko i zima probat cu to sutra
kako sam ja skonto ovo je najtacnije
kad se upali radio pin za wofer dobije neki napon i on se samo premosti na pin za osvjetljenje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e moj šanana ja sam se u 14 godina svašta nagleda inače sam elektrotehničar ,bavim se autoelektrikom i jakom strujom kućne instalacije, imaš modela radio kazetofona kojima dolazi osvijetljene skupa s osvijetljenjem instrument ploče auta,u golf dvojki kad su bili gama radio prva ugradnja...

U redu je kolega, ništa ja ne velim protiv tebe, ja samo iznosim svoje mišljenje onoga s čime sam se ja susretao, konkretno govorim o ugradnji radia u traktore, pošto sam ih ugradio do sad sigurno 50-tak...

Bole, nije to ništ komplicirano, sve se to da prebrikat, samo si pazi na radio da ga ne skuriš...bolje isčupaj osigurač i stavi neki slabiji da lakše pregori u slučaju da nekaj zezneš.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
U redu je kolega, ništa ja ne velim protiv tebe, ja samo iznosim svoje mišljenje onoga s čime sam se ja susretao, konkretno govorim o ugradnji radia u traktore, pošto sam ih ugradio do sad sigurno 50-tak...

Bole, nije to ništ komplicirano, sve se to da prebrikat, samo si pazi na radio da ga ne skuriš...bolje isčupaj osigurač i stavi neki slabiji da lakše pregori u slučaju da nekaj zezneš.

ma nije problem skinut cu i klemu sa akum.a i da neskinem prvo bi trebo osigurac crknit
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ma nije problem skinut cu i klemu sa akum.a i da neskinem prvo bi trebo osigurac crknit

Nesmeš skinut klemu, nebudeš imo struje onda za ispitivanje i isprobavanje :D:mrgreen:
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Nesmeš skinut klemu, nebudeš imo struje onda za ispitivanje i isprobavanje :D:mrgreen:

vidis stvarno ja nisam uopse razmisljo o tome(ja mislio da radio ide preko bluetootha):D:D al nemoj zamjerit istom sam bio usto kad sam napiso
ma stavit cu samo slabiji osigurac i nesmije bit problema,a iako sta rikne,dam 20maraka i uzmem drugi radio :gitarist:
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
mislim da sam te sa skonto znaci trebalo bi kratko spojit 5 i 6
ako mi nebude mrsko i zima probat cu to sutra
kako sam ja skonto ovo je najtacnije
kad se upali radio pin za wofer dobije neki napon i on se samo premosti na pin za osvjetljenje

Može i tako inače najtočnije je da Pin 6 ide na poziciju. Tako da u mraku kad upališ poziciju lakše pronađeš radio. Ovako će ti biti u mraku sve dok ga ne upališ. To je prednost ako spajaš radio kako je zamišljeno.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Može i tako inače najtočnije je da Pin 6 ide na poziciju. Tako da u mraku kad upališ poziciju lakše pronađeš radio. Ovako će ti biti u mraku sve dok ga ne upališ. To je prednost ako spajaš radio kako je zamišljeno.

pa to bi bilo najbolje al bi moro provlacit instalaciju do radia,a radio mi je u gornjem desnom uglu kabine,i jebat ga u mraku znam napamet kako da ga upalim i kad ga upalim bitno mi je da dat imam osvjetljenje
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
pa to bi bilo najbolje al bi moro provlacit instalaciju do radia,a radio mi je u gornjem desnom uglu kabine,i jebat ga u mraku znam napamet kako da ga upalim i kad ga upalim bitno mi je da dat imam osvjetljenje

A ondač ti je to ok i najbezbolnije rješenje :supz:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
el zna mozda netko od vas gdje se moze kupiti euro prikljucak za radio? imam jedan radio pa bi ga stavil u traktor..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
el zna mozda netko od vas gdje se moze kupiti euro prikljucak za radio? imam jedan radio pa bi ga stavil u traktor..

pa kaj če ti to,ak ga nemaš,jednostavno spoji žice direkt i izoliraj z izolirtrakom...;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
el zna mozda netko od vas gdje se moze kupiti euro prikljucak za radio? imam jedan radio pa bi ga stavil u traktor..
Bilo u KTC. možda još drže
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
el zna mozda netko od vas gdje se moze kupiti euro prikljucak za radio? imam jedan radio pa bi ga stavil u traktor..

ako gde vidiš na kakvom otpadu zlupane aute, odi i pitaj, recimo trgo-auto, imaju sigurno :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh