• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radna svjetla

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Xenon kit za H3 staviš u radne farove :) Malo struje troši i ja mislim da bi to bilo to!

Meni je to u planu na 565 stavit jedan napred, a drugi iza :) Samo nek mi kolega nabavi nešto po povoljnoj cjeni :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Xenon kit za H3 staviš u radne farove :) Malo struje troši i ja mislim da bi to bilo to!

Meni je to u planu na 565 stavit jedan napred, a drugi iza :) Samo nek mi kolega nabavi nešto po povoljnoj cjeni :)

Pricekaj malo jos dok pocnu ljudi skidat s auta od 1.7. ih nesmijes imat na autu pa ce xenon kitova bit jako povoljno po njuskalu!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Pricekaj malo jos dok pocnu ljudi skidat s auta od 1.7. ih nesmijes imat na autu pa ce xenon kitova bit jako povoljno po njuskalu!

Malo brkaš, smiješ ih imati, ali moraju biti propisno ugrađeni i to, one kineske će izbacivati jer su nekvalitetne, zasljepljuju vozače iz suprotnog smijera. Ja imam na svome xenon, ali su oriđiđi i s njima neću imati baš nikakvih problema..:)

Xenon kit za H3 staviš u radne farove :) Malo struje troši i ja mislim da bi to bilo to!

Meni je to u planu na 565 stavit jedan napred, a drugi iza :) Samo nek mi kolega nabavi nešto po povoljnoj cjeni :)

Duplo manja je potrošnja struje sa xenon svijetlima, a puno kvalitetnije svjetlo, samo to i košta nekih 400kn odprilke, a to je za mene sad skupa opcija da stavljam na traktor, ali kroz par godina mogla bi cjena ići dolje, jer svaki novitet na tržištu prvo ima dobru cjenu, a tako i to, kad sam ja kupovao auto, bila je opcija sa i bez xenon-a i bila je doplata dosta više od 400kn..Još malo pričekati i onda će mo imati svjetla da iglu možemo naći po mraku, al opet dosta tu ovisi i u faru na traktoru..:)
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Malo brkaš, smiješ ih imati, ali moraju biti propisno ugrađeni i to, one kineske će izbacivati jer su nekvalitetne, zasljepljuju vozače iz suprotnog smijera. Ja imam na svome xenon, ali su oriđiđi i s njima neću imati baš nikakvih problema..:)

Bez lece i peraca nista tak mi je kolega reko na tehnickom kad sam bio i ja sam ih skinuo dole nakon sta me policajac zaustavio i reko skidanje tablica i vanredni tehnicki!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Bez lece i peraca nista tak mi je kolega reko na tehnickom kad sam bio i ja sam ih skinuo dole nakon sta me policajac zaustavio i reko skidanje tablica i vanredni tehnicki!

Točno bez leće ne prolazi, ovo za perače ne znam, ali po tome ispada da svaki auto ih treba imati, jer ne vidim svrhu, moji farovi su uvjek čisti, a i od većine ljudi, a ima i onih koji imau prst blata na njima, e to nije uredu, al ovo za perače čist promašaj..:)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Točno bez leće ne prolazi, ovo za perače ne znam, ali po tome ispada da svaki auto ih treba imati, jer ne vidim svrhu, moji farovi su uvjek čisti, a i od većine ljudi, a ima i onih koji imau prst blata na njima, e to nije uredu, al ovo za perače čist promašaj..:)

I moji su cisti pogotovo ako ne stignem oprat auto bar njih obrisem da sam bolje uocljiv i da bolje vidim al meni nije jasno sta novi auti koji imaju tvornicki ugraden xenon a nemaju mlaznice po tome i on ih mora skinut gluposti u zakonu totalno nemaju pojma sta pisu
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
I moji su cisti pogotovo ako ne stignem oprat auto bar njih obrisem da sam bolje uocljiv i da bolje vidim al meni nije jasno sta novi auti koji imaju tvornicki ugraden xenon a nemaju mlaznice po tome i on ih mora skinut gluposti u zakonu totalno nemaju pojma sta pisu

Budem vidio u 10. mjesecu kad budem na tehnički vozio, nejasno je to sve izrečeno, ali mislim da će to i dosta biti do osobe koja ti pregledava vozilo na tehničkom..:)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Budem vidio u 10. mjesecu kad budem na tehnički vozio, nejasno je to sve izrečeno, ali mislim da će to i dosta biti do osobe koja ti pregledava vozilo na tehničkom..:)

Ima previse nejasnoca ali vidit cemo kak ce to bit nema ti veze kontrolor jer policajac te moze zaustavit na izlazu s tehnickog i skine ti tablice moras opet na tehnicki sigurno i kazna i kontroloru otkaz tak da se nece previse zezat s takvim stvarima bilo je nesto slicno u karlovcu kad su to cobre napravile poslale neispravan auto na tehnicki i proso bez greske pa je bilo rosade neznam kak je zavrsilo jel bilo otkaza!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Sve šta je na auto ugrađeno tvornički znači da prolazi homologaciju, inače ga nebi mogao kupit kod nas u auto kući ni uvest u Hrvatsku kao polovni auto. Sve dodatno kaj se stavlja na auto treba se atestirat, a tako će vjerojatno bit od 01.07. i onda nećeš moć imat neke xenone od sumnjivih proizvođača .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tema je Radni farovi, stoga dosta o tehničkom, zakonima i xenonu!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Pozz svima!

Trebam preporuku za dobar zadnji radi far po realnoj cijeni.
One turske i sl. koje odmah koroziraju iznutra me ne zanimaju.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a čuj Željac,jedna Hella bi trebala zadovoljiti,ja uzeo nekakvu Poljsku prije dve godine,ovih dana je završila u smeću,toliko o kvaliteti
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja imam jednu helinu maglenku veliku koju cu montirati na nosac. mnogo bolje mi bacaju svetlo nego farovi. vise u sirinu a to vecinom najvise i treba.a i sijalice manje stradaju
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
@ajkula znaš gde ima povoljno za kupiti helle?

saturnusovo radno svjetlo od IMT 539 je 380 kn
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
@ajkula znaš gde ima povoljno za kupiti helle?

saturnusovo radno svjetlo od IMT 539 je 380 kn
,netko je ŠANANI od forumaša slao rotirku Helinu ,možda u toj trgovini drže i radne lampe,Šanana zna pa ga pitaj koja je trgovina bila u pitanju
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
WESEM radni far je najbolji izbor..
Za 100 kunića se dobije far sa žaruljom koji dosta dobro svijetli..
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Od WESEM-a ima već prednja svjetla i zadovoljan sam svjetle ko
Saturnusova, po daleko nižoj cjeni.
Ovaj njihov far mi je nekako mali pa se bojim da bude slabo svjetlo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neboj se kolega za WESEM, imam njihov zadnji radni far na IMT 540, i dva prednja na 565 mali kockasti, ali svijetli ko lud, stvarno žarko, široko i dugačko svijetli, svijetli toliko jako da nemreš gledati u njega. žarulja je H3 55w
 

Najnoviji postovi

Na vrh