• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radna svjetla

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ako se odlučiš na Hellu možeš birat kakvo svjetlo da baca ima nekih 3-4 vrsta. Dugo,široko,bliže,dalje....
Ja sam stavil napred 2 reflektora za duga svijetla a iza jedna origigi radna lampa i jedan far od viličara. I ok je.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Nisam baš nešto sa strujom dobar ali šta kažete na led radna svjetla ? Naručio sam preko e-bay jedno od čini mise 10 vata pa bumo vidjeli. Ako se pokaže dobro biče slike a ako ne šutit ču.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pa ledice su budučnost. I Hella ih ima...al ne ua cenera.
Samo da dugo drze diode dosta su one osjetlive na pregrijavanje.
Neka samo svijetle dobro. Očekujemo slike...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nikad nebu nikaj bolje od stare žarulje. LED daje neprirodnu boju svjetla i nema dobru diperziju svjetla poput ove lampe iz Trgoagencije.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
LED možda i je budućnost, probao sam ih na autu i nije to to. Nema tu one jačine i svjetla kao kod klasične lampe.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Možda još nema. Ili nema ovaj čajna kaj možeš kupit po dučanima.
Videl sam da ima LED radne lampe čak po 2__ € po komadu.
Tak da ima tu razilke velike.
Ja isto "još" preferiram dobru staru halogenku.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Znam da ima čudnu boju svjetla ali naručio sam jednu za probu a nije ni skupa pa bumo vidjeli. Stavio bih obična radna svjetla ali neznam koliko instalacija i alternator to mogu podnjeti. Imam u planu staviti 2 naprjed i 2 nazad. Bojim se da je to previše struje za ovaj alternator (obična radna svjetla)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kad se ja po noci vozim,i popalim sva svjetla koja imam,kontrolka alternatora lagano svijetli sve do nekih 1800 obrtaja motora,tak da bi mu jos dodatnih svjetala sigurno bilo previse. kod mene je isti alternator kao i kod tebe,najvjerojatnije.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Od radnika saturnusa več dugo je u penziji dobio prave saturnusove radne lampe sa H3 žaruljama.Odlične parabole naprave skoro dan od noči.
k0xn.jpg

llqx.jpg

ciif.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
kad se ja po noci vozim,i popalim sva svjetla koja imam,kontrolka alternatora lagano svijetli sve do nekih 1800 obrtaja motora,tak da bi mu jos dodatnih svjetala sigurno bilo previse. kod mene je isti alternator kao i kod tebe,najvjerojatnije.
Nebi se smjela paliti kontrolka ako je sve tvorničko ili si nešta preuređivao
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ove lampe sa slike dobro zgledaju. Trebalo bi ih po noči vidjeti.
Ja sam prilike prerade s dinama stavil 90A generator tak da mogu još par H3 prikopčat
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Na koju misliš?
Za sve dodatne portošače imam releje koje napaja drito 30 sa 6qmm.
Origigi instalacija trpi samo upravljajucu strujz za releje. A to bu nekak zdrzala :)
 

TheKurbla

Novi član
Tu od
13 Stu 2012
Poruka
10
Točno bez leće ne prolazi, ovo za perače ne znam, ali po tome ispada da svaki auto ih treba imati, jer ne vidim svrhu, moji farovi su uvjek čisti, a i od većine ljudi, a ima i onih koji imau prst blata na njima, e to nije uredu, al ovo za perače čist promašaj..:)

perači moraju bit jer xenon svjetlo ne grije... i npr dok pada snijeg farovi bi ti bili puni snijega i nista ne vidis....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nebi se smjela paliti kontrolka ako je sve tvorničko ili si nešta preuređivao

ja nisam dirao nista,ali traktor ima radna svjetla gore na kabini sa straznje strane,to nemaju svi. i upalim njih,onda ono dolje svjetlo na desnom blatobranu otraga,pa duga svjetla naprijed,i ocito je da je alternatoru previse. neki jos prespajaju zice pa mogu istovremeno paliti svjetla na haubi,i radna svjetla na kabini ispred (a tvornicki svjetla mogu raditi samo odvojeno),tad je pitanje vremena kad bude sve izgorilo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Za H3 lampu žica 1,5kvadrata. Relej i dosta debelu dovod. Osigurač natavno i nema kaj zgorjeti.

Kaj se tiče xenona. Mora i biti AUTOMATSKO štelanje visine!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Kod mene su samo naprijed na kabini i na desnom blatobranu odozada. Zato bi stavio ova led svjetla jer su ona po 10 vata a obična je 45 vata ali opet dok ne stavim neču zna ti jeli to uopče vrijedi stavljati. Jedva čekam da dođe pa da vidim kakvo je to čudo tehnike i jeli šta vrijedi
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
I ja moram stavljati dodatnih radnih svjetala, e sad me zanima da li postoji mozda jaci alternatori od ovih koje inace ima IMT-539? Tako da nema problema tokom punjenja akumulatora i potrosaca na istom.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pripašeš nekog BOSCHa s Golfa3 ili slično i deri od 60A na dalje.... nek se nađe :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh