• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radna svjetla

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,739
Najbolje ti je po noči biti doma, ispod deke ili popluna i maziti se v toplom krevetu, a ne se drndati po mrklom i mrzlom mraku, na traktoru :)
Nebum pisal savjet kaj staviti na takav traktor za svjetla, jer nekima bi trebale nove oči, drugima nove naočale, a nekima i novi farovi, pa da me svi ti ne rešetaju - radije zašutim :)
 

Mali Ferkan

Novi član
Tu od
2 Lis 2020
Poruka
2
Pripremam za postavljanje, kupio sam (online naručio od Jakopića) četiri LEDice (dvije ispred i dvije iza će ići) za IMT 539, trenutno nosače stavljam na kabinu i nakon toga ću postavljat LEDice.

Zanima me kako ste postavljali na struju, kako je najbolje spojiti? Ja sam razmišljao spojit na dupli prekidač, kako bi mogle radit zasebno dvije prednje i sve četiri skupa.

Za probu sam spojio direktno na akumulator i jako sam zadovoljan, sija kaj božićno drvce. :D
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Nakon skoro 2 god kaj stoje na stalaži konačno skinuo obične radne lampe i stavio LED-ice. Svjetle neusporedivo jače od starih
 

Prilozi

  • IMG_20210207_152601.jpg
    IMG_20210207_152601.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 8

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Budem sad išal vidjet. Otraga sam obje zamijenio, ova naprijed mi je još jedna ostala jer nisam ima više muških stopica a nisam htio spajati direktno na žicu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Moje selo ti je vrlo napredno, kod nas je ulična rasvjeta sva u LED-icama. To po noći kad svjetli ne trebaš imati upaljena svjetla na autu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma al nije to to, i kod mend je led, al sigurno je bolji doživljaj kad upalis led na traktoru. Znači nisi nočni tip traktoriste? Ne radiš niš po noći snjim?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Jako rijetko, baš ako negdje ostane nešto malo da se odradi onda ok. Inače nemam potrebe raditi po noći. Nisam tak veliki poljoprivrednik da ne stignem preko dana sve odradit.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
I bolje se splati kupit ta koja koštaju (Hella i ostali) već kupit ove jednokratne. U dvije godine na IMTu radna LED svijetla su radila svega par sati pa je jedno već odustalo.
 
  • Like
Reactions: ZJ

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Ja imam kombinacije led i običnih halogenih na više traktora. Puno to više blješti nego što svijetli, barem je takvo moje iskustvo, a i vozačima koji dilaze u susret puno više smeta. Možda da nabavi m koje kvalitetnije bi bilo drukčije. S halogenim je ugodnije raditi, a ove mi duže traju. Čak mi je prošle godine prigovarao na tehničkom zbog led bara naprijed.
 
  • Like
Reactions: ZJ

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Valjalo bi možda u kabinu koje plavo svijetlo ugradit da stvara plavi ambijent, navodno se zbog plavog svijetla ne može spavat, tako govore...
 

Najnoviji postovi

Na vrh