• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radna svjetla

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Upravo zbog refleksije od sajbe i pogotovo kad je prašnjava sajba stavljam i na branike radna svijetla.


Ova gore su mi savršena osim kada malčiram. Onda baš i nisu jer prašina leti ispred zadnje šajbe.

Uzeo sam one u trgo agenciji što na sebi imaju prekidač pa ću samo ukrasti struje od zadnjih svijetala.

Ako se pokaže pun pogodak onda ćemo nešto ozbiljnije raditi.


IMG_20230606_204316.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
@Kapetan_broda_Kupljenec ili tko je već stavljao u traktor osram/Philips H4 led.


Nigdje nisam našao povratnu informaciju ili sliku. Kako ste zadovoljni? Kako radi?

Ja bi stavio samo malo da rasteretim potrošnju.
Iako mi ove lampe troše manje nego što su halogene trošile. Ali opet. Zašto ne rasteretiti...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Koje?

Moje ili kapetanovo?

I jedno i drugo ima homologaciju. Moje za radna, njegovo za cestovna.

A tko je ikad gledao svijetla na traktoru 🤣?

Kočnice, trokut i doviđenja...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Prva slika samo hella daljinke, druga daljinke + hella flood

Treća slika hella flood na krovu + na branicima iz trgo agencije. Ne vidi se najbolje ali ove na branicima pokrivaju taman prostor iza traktora gdje mi ide red...


Mišljenja?
IMG_20230610_213735.jpg IMG_20230610_213744.jpg IMG_20230610_214152.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Kad sam mijenjao halogene za led sam i ja tako mislio.

A imam na mjestima dugačke redove. I mogu ti reći da mi jako fali kad ne vidim kraj reda. Ne mogu se orijentirati gdje sam u redu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nešto mi ove daljinske djeluju nepraktično . Previše svjetla u premalo snopa .
Ali opet ti najbolje znaš šta tebi odgovara.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Nešto mi ove daljinske djeluju nepraktično . Previše svjetla u premalo snopa .
Ali opet ti najbolje znaš šta tebi odgovara.
Pa isprobati ću još u voćnjaku, ali meni se jedino čini da trebam kut još malo podići.

Pa daljinke ti i služe samo da uski snop bacaju u daljinu. To i trebam da se mogu orijentirati u redu.

"radna" svijetla imam. Zato i nisam daljinke stavljao iza jer je totalno nepotrebno.

Sad kad gledam. Možda sam trebao i slabije od ovih staviti. Ali ovo su bile najslabije, a da su plosnate. Nisam htjeo one kockaste zbog grana i zapinjanja.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Inače sam upravo zbog granja umjesto rotirke ugradio ovakve bljeskalice.

Kad ove otepem s krova. Uzimam kockaste i ugrađujem ih na nosač retrovizora. To sam se sjetio tek kad sam ove stavljao na krov. A ove su mi pre široke da ih ugradim tamo.

Evo vidi se sada sva raskoš led rasvjete 😁🤣
IMG_20230610_164000.jpg
IMG_20230608_184101_1.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
U hrvatskoj nitko koliko ja znam.

Ali ja ju volim imati čim bilo koji priključak imam zakopčan jer mi se ne vide svijetla zato što je traktor uzak. IMG_20211119_162410.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
U hrvatskoj nitko koliko ja znam.

Ali ja ju volim imati čim bilo koji priključak imam zakopčan jer mi se ne vide svijetla zato što je traktor uzak.
Tu gore, gdje su ti radne lampe, ugradi još jedne štop-lampe sa žmigavcima, koje spojiš preko utičnice za prikolicu, tak da se vidi signalizacija kad imaš priključa. To vrijedi puno više od glupih rotirki i bljeskalica koje zasljepljuju one iza tebe ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh