• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Te probleme se rešava sa rovicom ručno,ne tumbaj da sa plugom jer u životu nisam vidio nikog da bi sa plugom za oranje išo u šumu zbog malih kanaliča koji se mogu tik tak rešit sa rovicom.:icon_pray:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja ispustim vodu gdje mogu i kad prođem par puta traktor i prikolica razbiju mulj što je osto i za 2 dana suho
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
@hrvoje01
Ispocetka smo prokopavali i nakraju smo odustali ,a kako vi mislite da ce biti suvo ako od aprila do oktombra pada skoro svaki dan kisa. Molim objasnjenje :mur:
@abarth
Mi imamo 3km tih kanala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jedni govore o proopavanju kanala okomito na smjer puta da se voda cjedi iz njih a drugi o ravnanju puta ..nema šanse da se razumijete
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ja bi samo napravi kanale da se voda makne, a gdje voda protiće mulja nema jer ga voda odnese. Kolotečine ostavio bar nemre traktor van, staviš u brzinu i jednu ruku na blatobran, drugom :icon_jook: i polako van. :icon_mrgreen:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo i mi na nasem bregu nikak na zelenu granu stim putem kroz klanjec,stalno ga skosimo na jednu stranu da voda ide tom stranom al jebiga puno kise pa se svako malo strana urusi i voda seta ,ruje.Ja predlazem da ga skosimu u sredinu i v sredinu debeli suder i kamenje pa nek tud tece ali zabadav,nebremo se sloziti,mozda je kriva noja dok razglabamo morali bomo probat uz Jamnicu.:icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Ja ovo ne nazivam blatom sve dok su čiste ripne , to su barice za slikanje
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
evo baš sam sad došel iz šumu živa katastrofa i živo blato traktor od 47 ks 3 metra lafet i uvrh glave mu je a kaj je najgore još dobro ide traktor kad je lafet pun problem je dok je prazni taktor jedva sam s sobom ide tak dugo dok nebu vani dobar minus celi dan da bu smržnjeno moramo samo gledati drva
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
svaka čast kolko more potegnuti taj zvrk, al ovaj biser koji s motorkom stoji na trupcima mi je za sad moron dana, dobro, tek je jutro, stigne ga neko prestići... i znam da drva nisu oklještena, al svejdeno.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Gospodine cime je Vas covjek koi stoji na trupcima uvrijedio da Vi njega nazivate "moron" ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ima bolju motorku od mene pa sam mu jalni :)
Sala mala kolega, ja se izvinjavam ako sam uvrijedil Vas ili nekog Vaseg, nije mi to bila namjera, htio sam potencirat to da ljudi sa svom zastitom i punim profesionalizmom uspiju poginuti u sumi, a ovo vozikanje na trupcu je testiranje srece. Samo to..
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ili rušenje one bukve na kraju videa. Stoji i reže ispod drveta i onda bježi prema dolje. Pa kako god rušio drvo na brijegu, ono će UVIJEK ići prema dolje, nikad na brijeg. I vidi se da je drvo krenulo prema njemu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Nebu taj štore dugo,proširili ste ga i još ga tak koljete po šumi
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
O čemu ti pričaš ? Di ga oni na videu muče a kamoli kao što ti kažeš ''koljeju'' ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Ako se ona ''gula'' prevrne u stranu ima da ga razbaca po šumi u sastavne dijelove
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Prošireni štorei vole pucat ...kolko drva vuče to nije opterecenje nikakvo?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Koliko vidim sva drva vuče nizbrdo, tako da to i nisu nekakva prevelika opterećenja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Savol lijepe komade vucete svaka Čast,a i ide super.
Daj napisi na koji dio traktora je vezan lanac ili sajla?
Dali na papucu na trubi ili na rukama hidraulike?nevidim dobro na snimku.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo i mene trenutno u drvima [emoji12] , vozi se u podrum za centralku!
047c5872d1399065dca79a8b3e02d00b.jpg
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
@ibosilj
Sve ok. Ovo smo uradil samo na ovome snimku inace to ne radimo jer i mi smo svjesni posledica.

@mcmarko0204
Drvo je palo porijeko a ne uzbrdo.

@Tino
Gledao sam Vase klipove na YT pa bih mogao reci da ni Vi ne zalite svoga IMT 533.
Pogotovu pri frezanju gas do daske i ozezi a, mi ovdje vozimo na 1000-1500 u 2-3 spora i Vi kazete da ga mucimo.

@oficir
Kacamo kao sto se kacaju balirke samo sto smo napravili da mozemo zakaciti lanac.Jedini problem se javalja sa meljcom ponekada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh