• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
jučer smo malo bili v šumi skupili smo se i dost brzo narušili suhe brestove natovarili jedno 8-9 metri na prikolicu jedva sam se s livade izvukel na put blato do koljena žurili smo se da nas kiša ne opere, pa nisam stigel slikati, al mislim kaj se tiče šume za ovu godinu, više me nebude vidla dok se ne smrzne sve jer je opća katastrofa nemreš ni hodati kakvo je blato.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I meni je ovo bila posljednja tura, raskvasilo se u ovih par zadnjih dana i nema više dok malo ne stegne.
Jedva sam ovo izvukel do puta.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
ništ baš dok ne stegne (nadam se da bude ) a imam još bar za 25 do 30 metri suhih brestova za porušiti.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
I kod mene je katastrofa ! Imam jednog susjeda, bezobraznog i nepromišljenog, koji je ubio puteve sa Rusom, tak da i ovaj sa štoreom 404 zapada i nemre se izvuči ....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I kod mene je katastrofa ! Imam jednog susjeda, bezobraznog i nepromišljenog, koji je ubio puteve sa Rusom, tak da i ovaj sa štoreom 404 zapada i nemre se izvuči ....
A kaj je on trebal napraviti dane ubije putove?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa vjerojatno ne ići u šumu poslije največe kiše kad je put pun vode ....
To bi svaki, imalo pametan, čovjek trebal tak napraviti ....
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Heloo sjekaci,ima li koji pametan(suprotnost meni)za savjet.Moram podreti steblo oko 20-25m golemo,nesto poput jasena kolega isto nezna kaze neka iva ,jest fino ravno no ak ga zrusim bum cudaj stete napravil.Pa sam si premislil gori splazit ,drezat grane i vrha oko 5 m,no da vrh pod koso rezem prema doli a heroji da ga z vuzeto vleceju prema doli pa da se zaskoli,valjda se nebre okrenuti kaj vi mislite.:mur:

Preložan... nazovi u Ludbreg komunalce, firmu Lukom. Imaju pokretnu platformu i s tim čiste grane koje su na nedostupnim mjestima.

dc269dda1032978254.jpg


Meni su na proljeće skinuli dva velika kestena - cijena je bila oko 400 kn. Sat rada stroja + 2 radnika i motorna pila je ispod 300 kn.
I prijevoz je koju kunu po km...

Znači: "ošišali" su te kestene, ostali su samo trupci. Te ja lako sam srušim (a da ne pogodim susjedovu klijet).

Sad čekam da mi dođu porezati grane na orahu u dvorištu. Visi nad susjedov krov...

:(call):

Ah,je - vrag vas j*ebi međimurski, pa dejte se jemput navčite govoriti kaj bodu vas razmeli ovi kaj nisu kraj Drave.
Dok sam delal na terenu... došli kolega međimurec i ja k čoveku v Metković, spominamo se mi po domači a tam neki prolaznik pita gazdu:

"eee Ante, a otkudi ti došli ti majstori? Govore češki..."

:icon_rofl:

:x:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kako ti karakteriziraš , tj. da li su po tebi pametni ovi ljudi koji zapadnu u vlastitim njivama s kombanjima ili trakorima , plugom ili prikolicom . ove godine čak i s sjenažom ..kuruzu da ne spominjem ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Pa vjerojatno ne ići u šumu poslije največe kiše kad je put pun vode ....
To bi svaki, imalo pametan, čovjek trebal tak napraviti ....

Nije da ti opravdavam komšiju ali nekada sam to ovdje već pisao da su se meni smijali pojedinci iz komšiluka kada sam imao prvog vladimirca pa oni sa veći traktorima prođu a je nemožem , e onda ja lijepo kupim rusa pa da vidiš ko se sada smije :icon_rofl:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Misliš da ja ne gledam t 40 po oglasima ??! I to dupljlaka, naravno ..... Jedino mi je kaj bi više stajal nego radio pa mi je žao novaca, ali kad ode Tomo ( a i on siroče stoji i propada ) mislim da bi Rus mogao uletiti na dvorište
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Gledaj ti 82ku pa kada sa njom prođeš kroz zlo od terena svi će znati da si to bio ti , ona je ''ubjedljivija''
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A kako ti karakteriziraš , tj. da li su po tebi pametni ovi ljudi koji zapadnu u vlastitim njivama s kombanjima ili trakorima , plugom ili prikolicom . ove godine čak i s sjenažom ..kuruzu da ne spominjem ?

@puknuti .... to je neusporedivo -----

@savo .... neme se šoldi, kak bi dalmatinci rekli .... A i potrošaći su ti traktori. Nisu li !??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Sve je to meko ,samo MTZ-82 sa 18kama gumama pa da vidiš šta je zlo u šumi , to je strahota
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
puknuti ,zavisi od situacije,ja imam oko 500 metara među uz šumu a uz među je put,koji se slabo koristi,dođem na rub šume i koje je drvo suho ja ga prekrižim i pljus sa njime na zemlju,bez ulaska u šumu
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@zgzac, neki tvrde da su manje trošili u oranju s mtz 82 nego s rakovicom 60. Živi bili, pa vidili, ali vjerujem, nije on toliki potrošač koliko je jak.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da ja imam posla za njega, nebi se dvoumil ni minute !!
Al, ako bi bio samo za moje potrebe, 15 - 20 m drva i oranje niti rali zemlje .... :cool:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sa 82 su možda i duplo brže završili posao pa je potrošnja morlaa biti manja, no i ja vjerujem ako ga se pravilno agregatira da nesmije puno trošiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh