• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Ta rizična rušenja ja ovdje radim oko sebe i na tome može da se lijepo zaradi , sve do jednom kada se budem preračunao i platio ceh za grešku
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Je priznam nije mi sve jednooo a vele sam se budala ne boji no vec sam jednom rezo agaciji vrh na taj nacin(negdi 25cm) i neda mi mira da mi to neko drugi rijesi,znas kak je neki nadrealin a i ak si premislis mora pasti gde je kajla vrezana a jos buju heroji uze vlekli.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ako imas pristup dal ljestvama ili po granama, dobro se ucvrsti, ali uzmi lugaricu...pusti motorku. Ne moras prepiliti do kraja, vec pili komade nekih do 2 m. za vrh vezi uze, daj pomagacima drugi kraj na zemlju, ti se odmakni, ili sidji i nek vuku. Jest da je sporo, i da se budes napentral, ali glavi ti bude na ramenima.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dečki ovo je tema o rušenju,rezanju i prevozu drva obično za vlastite potrebe.Meni se tema sviđa i zato očekujem i rado vidim slike koje se tiču ovog lepog i korisnog posla u šumi.Ovo oko dialekta je tak-tak na kraju se svi razmemo.:(y):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako imas pristup dal ljestvama ili po granama, dobro se ucvrsti, ali uzmi lugaricu...pusti motorku. Ne moras prepiliti do kraja, vec pili komade nekih do 2 m. za vrh vezi uze, daj pomagacima drugi kraj na zemlju, ti se odmakni, ili sidji i nek vuku. Jest da je sporo, i da se budes napentral, ali glavi ti bude na ramenima.
.....
:(y):
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
E vidis to je dobra ideja bez motorke jer ona smeta i opasna je,neg kaj je to lugarica i dal neko ima iskkustva sonim reznim lancem s dve rucke(neznam kak se zove)jel ide stim brze.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Pa lugarica je.....lugarica:icon_thumright:....lucna pila, ona sa okvirom....pila vulgaris
Pila s lancom je ok, ali trebas dobar oslonac, a to je tam gore malo tesko.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Hotela, ak je to drvo doista iva, kak ti kolega pretpostavlja, to je meko drvo(vrsta vrbe) pa gledaj da su grane na kojim ćeš stajati što deblje.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ma nije vrba drvo je tvrdo,znam jer smo ne projljece kalali jednu granu (ostatak) od2,5m i50cm promjera kaj je ostalo jer mafija nije uspela to i drvo maznut,zbog kojih razloga neznam(strmi put ili ih neko zatekel) no al su susjedu dobro pocistili.:(envy):
 

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
[YT]www.youtube.com/watch?v=Bzd8WtVJVfc[/YT]

ovo je bila kriva procjena
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovo nije kriva procjena nego nije zapilio s donje strane
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa da je i zapilio s donje strane nebi se raskolilo al bi ga sejeno lansiralo jer je vrh federiral ,imal sam slicno iskustvo al sam bil kontra naslonjen.Zato nadalje uze i vuci u stranu.:icon_kidra:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Da da,bome sam i ja tak letel z lojtre...a lepo me stari pital dal nek ide on...on je drzal granu s strikom i kad sam ju prepilil se zanjihala po striku i mene po prsima
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Čovjek se ući dok ne najebe ili ode sv.Petru pred vrata,kod mene je praksa da svako takvo sranje od drveta što smeta ja njega oborim kod panja i amen,nema glumljenja vjeverice po drvetu,držim se one stare ŠTO LEŽI NE BJEŽI:icon_rofl::icon_rofl:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Par slike iz kolekcije drva 2014...

Teren...

Mehanizacija...

Uzbrdo nije bio problem jer prikolica ima pogon...

Transport cestom odrađen po pravilima struke...


malo iz druge perspektive sume...
izvuces na livadu... srezes na trupice, debelo precjepas...
...i pozoveš druge da vuku lance, reže, cijepaju itd. a on se samo vozika u traktoru po livadi :icon_rolleyes:



za sitno pozoves Čiksa u pomoc da tovari...
što jest jest, nema praznog prostora, čudim se kako je ovo traktor dovezao doma :icon_rofl:

Zato je sljedeći put traktor narastao :icon_weed:

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Čitam ovu vašu raspravu oko rušenja stabala na nezgodnim pozicijama. Duge noći, dosadno mi. Kaže netko daj nekome 500 kn za to :D: Ja sam 2 godine radio visinske radove, a zbog fizičkih osobina su me najrađe slali na stabla. Ono, da ti 066 pa ti skači gore... Jedno stablo je imalo troškovnik cca 10 000 kn. A ja sam na čišćenju suhih grana na javnim prostorima dobivao i po 1500 - 2000 kn. Dnevno. Najveći problem je kad dobiješ toliko para za dan, onda ih brzo i potrošiš. Najčešće na tekuća sredstva. A ja još ne pijem alkohol :D:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Pa i nije. Gro poslova je obavljano u urbanim sredinama, na hotelima s 5 zvjezdica, spomenicima kulture, privatnim objektima... Za sve to izvesti 100% sigurno treba imati kvalitetnu opremu, samo radni pojas košta 1000 kn, a da ne pričamo o karabinerima, spravicama, konopcima... Nema oštrenja lanaca, samo se mjenjaju. Treba netko i pokriti eventualnu štetu koja nastaje, treba organizirati čišćenje prostora, puno stvari tu ima. Jako interesantan posao. Prvi put sam srušio neki čelični stup na jednom hotelu, jednom sam isključio telefon nekom institutu, kasnije više nisam ništa pokidao. Jednom je, istina, šef napravio krivu procjenu pa je srušio zid od nekog lika, ali ko mu je kriv kad pravi vikendicu usred šume, kraj repetitora :D: srećom je bio neki mali zidić i neki momci su to sanirali za 100 kn. Bilo je svakavih situacija, jednom mi je proletio komad stabla, cca 4 m dužine, kraj glave. Jednom sam sam sebi odrezo konop. Ma joj, najgore kad ti to postane rutina, pa onda ne misliš toliko o tome...
Palme su najbolje, popneš se na nju, a ljuljaš se ko na ringišpilu :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh