• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
a to je istina ima z drvima posla je to muka pogotovo još ak je teren katastrofa ja sam velim kak je čovek to lepo pripremil za izvoz
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dok ih delam u sumi ide nekak,onda natovarit ajde jos se izdrzi,al kad dojdem doma vec mi ih je pun kufer istovarit i slozit u susu.
A kad pocne grijanje zacas odu,u vjetar...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Je oficir tak je i kod mene ali mi paše dok mi je za dupence toplo a ne dok dođem k plinjarana a ono svi sede u dnevnom boravku u đemperima i zamotani.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ja sam se svojima vec dvaput zgrijal,nadam se i tretji put valjda nebodu sa odsetala,bum nazval skvo da proveri ak bo frka bum v petek dok pem dimo postal pri kawasakiju pa karavana napunil,dobro susjedska pomoc kak su i meni pomogli.:drink:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
LOL, ovo ni goolge translate ne prevede... :D

KOlega, molim Vas da se potrudit pisat na književnijem jeziku: Ne mora bit 100% književno, nitko tako ne piše al bare nek bude razumljivo svim korisnicima foruma..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam se svojima vec dvaput zgrijal,nadam se i tretji put valjda nebodu sa odsetala,bum nazval skvo da proveri ak bo frka bum v petek dok pem dimo postal pri kawasakiju pa karavana napunil,dobro susjedska pomoc kak su i meni pomogli.:drink:
LOL, ovo ni goolge translate ne prevede... :D

KOlega, molim Vas da se potrudit pisat na književnijem jeziku: Ne mora bit 100% književno, nitko tako ne piše al bare nek bude razumljivo svim korisnicima foruma..


ja sam se s svojima več dva puta zagrijel, nadam se da budem i treći put
valjda ne budu sama odšetala , budem nazvao ženu da provjeri da li su drva još doma ako bude frka budem u petak dok budem putovao doma stao kod kawaasakija pa kod njega napunim auto karoserijske izvedbe karavan . to bi bila kao dobro susjedska pomoč da se treći put kawasaki ne grije na tim drvima kak su i njemu susjedi odnesi njegova(ukrali) .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam se svojima vec dvaput zgrijal,nadam se i tretji put valjda nebodu sa odsetala,bum nazval skvo da proveri ak bo frka bum v petek dok pem dimo postal pri kawasakiju pa karavana napunil,dobro susjedska pomoc kak su i meni pomogli.:drink:

Sad ti je već kasno, da si se najavil do petka bi se još nešt dogovorili ali je u subotu i zadnja cjepanica našla svoje mesto pod krivom, a kaj se tiće dobrosusedskih odnosa da i ne prićam. Stari je mužu od njegove sestrićne triput pokazival međe još si ovi platili mernika kaj bu ziher i svejedno je frajer vudril dole dva naša hrasta i tri grabra, cca 7m drva i sad se već 3g prave mutavi i neznaju se na cesti niti pozdraviti, a do toga su stari i on bili boga mi kaj brati, svako jutro kavica, rakijica, tristo put na dan jedan k drugome kaj mala deca. Jbga ispalo je da ako više imaš, više očeš, frajer je malo jaći privatnik.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
ja sam se s svojima več dva puta zagrijel, nadam se da budem i treći put
valjda ne budu sama odšetala , budem nazvao ženu da provjeri da li su drva još doma ako bude frka budem u petak dok budem putovao doma stao kod kawaasakija pa kod njega napunim auto karoserijske izvedbe karavan . to bi bila kao dobro susjedska pomoč da se treći put kawasaki ne grije na tim drvima kak su i njemu susjedi odnesi njegova(ukrali) .

:icon_rofl::(party)::icon_rofl:..
Dok citas jos kak, tak, al da cujete to u zivo....:icon_super:
Ja doljance zovem aljbanci....sve im je na "lj"
Luk- ljuk
Mali-malji
Plug-pljug
...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kebeljar, bum te ljupil... :D Jbg svi smo pod kožom krvavi, ja sam baš na sredini, niti gorićanci nisu ništ bolji, dok smo z kumom trezni se još razmimo ali nakon ćaše-dve kaj da bi se z klingoncaj spominal.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Kebeljar, bum te ljupil... :D Jbg svi smo pod kožom krvavi, ja sam baš na sredini, niti gorićanci nisu ništ bolji, dok smo z kumom trezni se još razmimo ali nakon ćaše-dve kaj da bi se z klingoncaj spominal.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2

Vidis, a moja iskustva su suprotna...:D
Je pa onaj iz Lapsine i onaj iz Kotoribe se moraju dobro slusati ak se zele razmeti.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

danas namestimo kardanku na 539,fenomenalno se uklapa nit slajfa nit kasni,pa smo otisli u sumu kud nisam mogo zetorom izaci ferdza je izaso bez problema,malo je pao mrak pa je los snimak pri kraju de je bio uspon.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=4lOHBX00cJ0[/YT]
fotografija0768.jpg
[/IMG]
fotografija0770.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

A kako mu se usklade brzine kardana sa mjenjačem?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Odlično mikser!
Sad još samo pronajdi za prikolicu gume istog promjera s traktorskim profilom.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

gume su 6.00.16,trebo bi staviti obe kramponke al komsija ce to otom potom,da je moje ja bih to odma uradio,a uskladi se tako sto se kardan ukljuci preko menjaca i pase usvim brzinama kako se okrecu tockovi tr. tako i kardan srazmerno bas je ispala prava stvar,ja sam probo na zetora svog al slajfa prikolica nije usklađeno, a na ferdzi je bombona.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Nemoj stavljati kramponke na ovaj diferencijal , stavi neke ''obične'' ali da imaju nešto šare , ovo srce nemože izdržati kramponke , kažem ti iz iskustva jer je šurak do sada skrunio nekoliko srcadi

I još si trebao diferencijal da malo uzdigneš u prednjem dijelu , da bi ti zadnji krst kardana došao malo ravnije jer pod ovim uglom i ovolikim obrtnim momentom neće baš dugo
Ujedno bi cijeli kardan bio manje izložen udarcima u kamen ili panj

Mi smo skoro šuraku sklopili kardansku karetu za fergu i stavili smo neki jači diferencijal , čini mi se da je od nekog WV komionića , daleko je masivniji na njemu su bile duple gume i na te gume stavljamo lance , to ide fenomenalno , normalno da je stavljen lamelni kardan i podešena lamela
Znači mi smo prepravili srcad fegi i stavili po jednu gumu
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Da to je izdrzljivije naravno,prvo smo ga namestili ravno je bio,međutim kad smo probali ispo kontra smer pa smo prevrnuli dif. al cemo ga upraviti znam da je bolje sigurno.ovaj je blesav na kvadrat videcemo dokad ce izdrzati kod njega,i recimi jel ovaj dif.od kultivatora i (npr.ladin) nisu istog prenosa, i od cega je ovaj tristaca jel? kardanka je od 509?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Lada ili tristać , ja ih neznam raspoznati spolja , znam samo da ima dvije vrste razlikuju se u veličini one prirubne ploče koja drži cijelo srce za trubu , sve je isto (jako slično) ali je taj promjer različit
Ako je siledžija kao moj šura neće izdržati dugo taj diferencijal , a ako ozbiljno razmišljate o nekoj izradi nakon ovog eksperimenta potražite neki jači diferencijal sa malo većom redukcijom da bi mogao da staviš malo veće točkove
Opet tu veliki uticaj ima odnos konusno-tanjirastog koji se nalazi u diferecijalu traktrora ali o tome možda neki IMTejovci mogu pomoći jer to ja neznam , znam samo da ova njegova kardana njemu paše a komšiji koji ima isto 539 sa istim gumama ne uklapa najbolje
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
jučer sam bil malo v šumi išel sam p nekih 5 metri agacije kaj je ostalo jedva van zišel s tim katastrofa kaj je blato ništ dalje dok se ne smrzne dobro
 

Najnoviji postovi

Na vrh