• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Super ako si tolko uspio dovest jer kod mene dovest drva iz sume 5m i to mora bit malo jaci traktor zato ti ne vjerujem u tih 8m al ovo je sve lagano drvo pa je sigurno lakse islo!!
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Ja se ovakvim pretovarima nebi ni hvalio

Ovako samo tovarimo kad smo na tvrdom putu a vozili smo do covjeka koji je bio udaljen od nas oko 15km.

Super ako si tolko uspio dovest jer kod mene dovest drva iz sume 5m i to mora bit malo jaci traktor zato ti ne vjerujem u tih 8m al ovo je sve lagano drvo pa je sigurno lakse islo!!

Mi smo prvo otisli i sve izvitlali na glavni put pa poslije samo natovarili.
A drva su bukova i ima par metrica hrasta nisu sva sirova.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čini mi se da osovina na prikolici nije preveč otraga nego otprilike na 1/3 odostraga. Nadam se da nemaš velikih uspona jer ovak visoki teret u potpunosti anulira pritisak na vučnu kuku. Sila čak može djelovati prema gore.
 
Posljednje uređivanje:

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Koje stranice su duboke 45 cm? Čelne ili postrane?
Jer ja ne mogu nikako shvatiti kako je na tu prikolicu dugačku malo više od dva metra i široku 1,8 stalo 8 metara drva.
Oprosti mi, ali ne mogu.
Ali tu i ima jako puno rupa.
Zamišljam sebe pored te prikolice, a visok sam 193 cm i ne mogu, ili da to krenem slagati u hvat, možda bi izašlo pet metara, ali ako si ovih 8 metara prodao čovjeku, svaka čast.
To je samo moje mišljenje.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Prednja stranica je visoka 60cm
Bocne stranice su visine 45cm.
Prvo smo covjeku izvitlali drva, dok je on sasjekao u metrice i slozio u fat mi smo otisli po prikolicu i poslije samo natovarili ono sto je on slozio na zemlji i toliko je bilo drva na zemlji.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Nemogu ni ja da ''svarim'' ovih 8 metara jer ja imam prikolicu 3,5X2m i kada na nju natovarim 8 metara to je ogromno , tovarim u tri reda i ostane malo prostora između dva reda koja popunim poprijeko drvima , znači to kada pogledaš sa strane djeluje strašno i nikako prijatno za voziti
Gume su nosivosti 5 tona po komadu i osjete taj teret , pričamo o sirovim drvima , znači ove 17,5 pod 8 metara drva mislim da bi trebale biti skoro na felnama
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Vec sam rekao da nisu bila sva drva sirova.
Ubarali smo drva koja su se pocela susiti tako da ukupna masa tereta nije velika.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma kod mene ima dosta brda i na asfaltu kad si malo ko da se igra s vise od 5m znaci covijek je platio bukvu i hrast a onu topolu je dobio gratis ili je isla pod bukvu:^)::^):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tako je metar pokazao.

Kolega ako tu ima 8m onda ja vozim na dvoosovinki 15m. Bez zamere ali tu nema više od 5,5m da ga j... Ja na dvoosovinku 3.8m dugu, 1.8 široku i 1,2 visoko računam poštena 6m skalanoga zato tvoja teza ne drži vodu.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
@Bučo
Ovo smo prijatelju vozili za Đ, a drva smo sjekli u njegovoj sumi.

@kawasaki0201

Ja sam fino reako dimenzija svega ,a nije problem ja cu ponoviti ako ja nisam dobro izracunao de vi izracunajte i napisite.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
U prvoj prikolici je otprilike 8 metara drva , pogledaj ti koliko to djeluje veliko , i kod mene je donja stranica 45cm samo je prikolica 3,5X2 i gumama na traktoru nije svejedno
Isto su drva bila većinom suva radila se selektivna sječa odnosno čišćenje šume , mada 8 metra je 8 metara i to je već ozbiljan i teret i gabarit
 

Prilozi

  • Photo0194.jpg
    Photo0194.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 270

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Da ali ovdje tri niza reda a kod mena je da visoka+ nazda sam stavio par metrica vetikalno.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@savoris ti da si taj treci red stavio na prva dva reda svoja opet bi bio nizi po visini nego kolega sta je slozio:D::D:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
@savoris ti da si taj treci red stavio na prva dva reda svoja opet bi bio nizi po visini nego kolega sta je slozio:D::D:
Matematika mi nije jača strana :drink:


@savol , na maloj je nešto više od dva metra , ako joj na slici vidiš stupce oni su visoki metar a duga je dva metra
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ako je prikolica široka 2 m (u što nisam siguran) i ako je 2 m visine od poda prikolice, onda ima tu 8 m. Mene više zanima drugo, zašto bi netko tovario tako visoko, kako ste digli balvane gore, ne bojite se da se to prevrne i da Štore ne PUKNE? :icon_kidra:

Kolega Bučo, pa kud s kosom u šumu, još su i remeni gore, možeš usput pokositi paprat i kupinje :(rofl):
 

Najnoviji postovi

Na vrh