• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma kosa ti je gore ko uteg :(rofl)::(rofl): nisam ju skido jer sam mislio neku parcelu pokosit al buduci da stalno kisa pada nemogu kosit budem naproljece potenjuro samo i zaoro jer to je ostalo jos malo za pokosit parcele sta sam uzeo ovo ljeto u zakup a nisam stigo ocistit ju dokraja!!
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Ako je prikolica široka 2 m (u što nisam siguran) i ako je 2 m visine od poda prikolice, onda ima tu 8 m. Mene više zanima drugo, zašto bi netko tovario tako visoko, kako ste digli balvane gore, ne bojite se da se to prevrne i da Štore ne PUKNE? :icon_kidra:

Kolega Bučo, pa kud s kosom u šumu, još su i remeni gore, možeš usput pokositi paprat i kupinje :(rofl):

Sanduk je sirok 180cm ali nam se kolje razvuklo na 220cm pa smo uzeli prosjek 200cm. Prilikom tovarenja imali smo omedjinu tako da njie bio problem tako visoko dizati.
Štore je mali traktor sa velikm srecm nece on puknuti :(happy):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Neće ni poluosovine, već kućište diferencijala. Pogotovo sa raširenim tragom.
A to mu je onda kraj.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Neće ni poluosovine, već kućište diferencijala. Pogotovo sa raširenim tragom.
A to mu je onda kraj.

To sam mislil, pri kućištu. Velik je to teret za njega...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Kolega ako tu ima 8m onda ja vozim na dvoosovinki 15m. Bez zamere ali tu nema više od 5,5m da ga j... Ja na dvoosovinku 3.8m dugu, 1.8 široku i 1,2 visoko računam poštena 6m skalanoga zato tvoja teza ne drži vodu.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2

ako tako vozis dovezi meni platim ti 7
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kolega ako tu ima 8m onda ja vozim na dvoosovinki 15m. Bez zamere ali tu nema više od 5,5m da ga j... Ja na dvoosovinku 3.8m dugu, 1.8 široku i 1,2 visoko računam poštena 6m skalanoga zato tvoja teza ne drži vodu.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2

@power , da se nećeš zeznuti ? :icon_thumright:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Da, ali kolega nije napisal kolko racuna ta skalana drva:(think):
Jedan dogadjaj od prije puno godina. Vukli mi drva iz sume, onak razno poslozena, kod dede na dvoriste. Bilo je dogovoreno da to scjepamo i onda si razvozimo. Bilo je toga poprilicno. A posto se radilo preko 2 vikenda, kroz tjedan je deda posto ima puno vremena, a po profesiji je picajzla lijepo lagano slagao drva na prikolicu da si odvezemo doma. Malo nam je bilo cudno kad smo dosli iduci vikend kak je zapravo malo drva ostalo i kak ferac tu istu prikolicu nije uspel pomaknuti s mjesta. Zasto to pisem, pa zato jer kubiciranje drva je jako zeznuta stvar...i zapravo ste svi u pravu.:icon_super:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Neračunam ništ, nego sam velim da ja kubiciram na kraju dok je u šupi skalano i složeno, a ne na prikolici, na prikolici zna biti svašta nametano.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moja prikolica je uvjek slozena kak se spada,jer sva drva su mi izrezana na 55cm i skalana u sumi,i kad slozim nema zraka puno.
Slazem si 4-4.5m na nju i po ravnom ide di hocu.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
onda ti imaš lepoga časa ako uvijek dok voziš drva za sebe se igraš s drvima tetrisa po prikolici
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema tu tetrisa,slazem u dva reda po duzini.
U dva tjedna si napravim sva drva do kraja,sume su mi vise manje na ravnom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mjere utovarnog prostora su 3×1.3×1.15m.
Zadnja mjera je sirina.
Gume su sava 6.50/16C.

 
Posljednje uređivanje:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
prikolica je dobra jer ju je lako napuniti, a opet mi se ne sviđa jer je to lako izgubiti po putu, pogotovo ove kratke kalanice.. ali, imaš čisti posel.. ja si u šumi sve cuknem do puta, režem na furke od nekih 45 cm (kak mi u centralnu peć ide) i tovarim, ako mi preteški za natovariti, kalam na 4 komada i šišaj, a tovarim u prikolicu di su stranice visine 125 cm pa dok to napunim mi dosta šume za jedno vrijeme :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Isto si si dobro rjesio,i olaksao posel.
Ja pilim na 55cm,kurim odozdola stadlericu i pokazalo mi se super rjesenje.
Putevi su mi dobri pa mi se ne rasipavaju,a za lose puteve tu su dvije gurtne.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Univerzal- takvima bi drva poskupio za 50% jer ne poznajete koliko je treba truda-rada da dođu drva izrađena kod tebe.:(devil):
.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi neznaju kak je to dok te drva triput grijeju, prviput dok pripremaš, drugiput dok pospremaš i trećiput u peći.:rolleyes:

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Najnoviji postovi

Na vrh